W zeszłym roku dobre wiadomości obfitowały w nasze programy rozwoju piłki plażowej. Odnotowano kilka fantastycznych lat współpracy z Beach Soccer Worldwide, w których widzieliśmy rozwój piłki nożnej plażowej. Nie jest to jednak moment, by sobie pogratulować, patrząc wstecz na to, co już osiągnęliśmy. Teraz nadszedł czas, aby dalej naciskać, pracować i znajdować sposoby na plażową piłkę nożną, a rodzina piłki nożnej latać wyżej i dalej.

W FIFA zawsze wierzyliśmy, że piłka nożna plażowa ma ogromny potencjał w zakresie rozwoju. Nie tylko ze względu na łatwe podejście, ale także ze względu na możliwości, jakie zapewnia. Piłka nożna plażowa to doskonała okazja dla oddolnych programów różnych stowarzyszeń piłkarskich, a jednocześnie pomaga dzieciom poprawić ich technikę i stabilność na bardzo specjalnej powierzchni, co pomoże im rozwijać się jako zawodnicy, zarówno na trawie, jak i na piasek.

Przetestowaliśmy już pewne techniki i nie ma sensu mieć jednego kursu, ale bez późniejszych reperkusji i żadnych dalszych implikacji. Federacje muszą zbudować plan rozwoju; muszą zastanowić się nad momentem i sposobem radzenia sobie z działaniami na rzecz rozwoju, jego celami, zaangażowanymi ludźmi, liczbą osób, do których skierowane są inwestycje, środkami, które należy zainwestować itp. ważną rolę, ponieważ tylko oni i profesjonaliści w ich strukturze znają realia, potrzeby, słabości i mocne strony swoich społeczności. FIFA zawsze chętnie pomoże rozkwitnąć plażowej piłce nożnej i wspierać każdą ciekawą inicjatywę, ale pierwszym krokiem jest, jak zawsze, zbudowanie solidnego planu, na którym można polegać.

Zwiększenie liczby działań jest czymś, do czego wszyscy musimy kierować, ale równie ważne, jeśli nie więcej, aby ten wzrost podążał za konkretną mapą trasy, plan mający na celu maksymalizację wdrożenia piłki plażowej w danej społeczności.

Połączenie dobrej strategii i prawidłowej realizacji programów rozwojowych przez FIFA z pewnością doprowadzi do stworzenia spójnej puli graczy wychodzących z poziomów oddolnych; gracze, którzy później będą uczestniczyć w elitarnych rozgrywkach. To jest dokładnie ta filozofia, której musimy przestrzegać, ponieważ musimy upewnić się, że nie ma luki między poziomem oddolnym a poziomem elitarnym, w tym wszystkimi pośrednimi etapami między nimi. I znowu jest to coś, co można osiągnąć tylko dzięki dokładnemu planowi.

Dzięki tej formule i wysiłkom wprowadzonym przez FIFA i Beach Soccer Worldwide, programy rozwojowe będą nadal rozpowszechniać słowo, solidnie i namiętnie, sprawiając, że piłka nożna plażowa zakwitnie na coraz większej liczbie terytoriów, widząc graczy i zawody w sześciu. kontynenty. Wielkie rzeczy czekają.

 

Tags: ,