Nowym piłkarzem Wisły Płock został Piotr Pyrdoł. 21-letni skrzydłowy do płockiego klubu przeniósł się na zasadzie transferu gotówkowego z Legii Warszawa. Zawodnik posiadający status młodzieżowca podpisał z naszym klubem dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia go o kolejny rok.

Piotr Pyrdoł urodził się 27 września 1999 roku w Łodzi. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Uczniowskim Klubie Sportowym Szkoły Mistrzostwa Sportowego, z którego trafił do Łódzkiego Klubu Sportowego. W pierwszej drużynie zadebiutował w maju 2017 roku jeszcze w III lidze, a następnych sezonach grał już zdecydowanie więcej i pomógł klubowi awansować do ekstraklasy. W sumie w ŁKS-ie zanotował 74 występy, w których zdobył 8 bramek. 

W zimowej przerwie w rozgrywkach 2019/2020 zdecydował się na opuszczenie szeregów łodzian i dołączenie do Legii Warszawa. W jej brawach wiosną zagrał tylko w 2 spotkanaich, ale sięgnął też po mistrzostwo Polski. Jego łączy bilans w poprzedniej kampanii jest  jednak bardziej okazały i wynosi 14 meczów, 2 gole i 2 asysty. Teraz przyszedł z kolei czas na wykonanie kolejnego kroku w karierze, którym są przenosiny do Wisły Płock. 

 

Tags: