Przymusowa przerwa w zajęciach piłkarzy Stomilu trwała prawie dwa miesiące. Szóstego maja zawodnicy powrócili na murawę.


Od godzin porannych, na trzech boiskach sztab oraz piłkarze „Dumy Warmii” odbyli środowy trening. Wszystko z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności — jeden trener, jeden zawodnik. Odległość między nimi musiała wynosić przynajmniej piętnaście metrów, a szkoleniowcy mieli obowiązek nałożyć maseczkę ochronną na czas zajęć.


Zawodnicy nie wchodzili do budynku stadionu, lecz przyjeżdżali gotowi do treningu. Do tego obowiązywało ich m.in. posiadanie nałożonej maseczki ochronnej na twarz w drodze od auta do miejsca treningowego. Po zakończeniu zawodnicy kierowali się od razu do aut bez korzystania z obiektów sanitarnych, szatni, magazynu czy pralni.


Piłkarze, sztab szkoleniowy oraz wszystkie osoby znajdujące się na liście izolacyjnej w czwartek przejdą testy na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Wyniki powinny być znane po dwudziestu czterech godzinach.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, członków sztabu szkoleniowego zajęcia będą odbywać się bez obecności mediów. Nie będzie także możliwe przeprowadzenia bezpośredniej rozmowy, lecz wyłącznie drogą telefoniczną, mailową itd.

Fot. Paweł Piekutowski

 

Tags: