Już jutro Tłusty Czwartek – święto, rozpoczynające ostatni tydzień karnawału. Tym razem nie jest ono jednak wyłącznie okazją do skosztowania słodkości.

Od 8:00 w tym szczególnym dniu na Rynku Głównym na Rynku Głównym czekać będą wolontariusze Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem”, którzy przez następne godziny rozdawać będą pączki. Opłatą za każdy z nich będzie dobrowolny datek do puszki. Wszystkie dochody przeznaczone zostaną na leczenie rocznej Marysi Miąsko, chorej na SMA typu I – rzadką chorobę genetyczną, której skutkiem jest rdzeniowy zanik mięśni.

Obydwie sekcje najstarszego Klubu sportowego w Polsce włączają się w pomoc Marysi! W ramach jutrzejszej akcji na Rynku pojawią się przedstawiciele zarówno piłkarskiej, jak i hokejowej Cracovii, wspólnie starając się zebrać jak najwięcej funduszy na leczenie śmiertelnie chorego dziecka. Nasi zawodnicy pojawią się na Rynku po godz. 13:00 – najpierw hokeiści, następnie piłkarze – by uczestniczyć w akcji „Pączek dla Marysi”.

Jutrzejsza zbiórka jest częścią akcji „Razem dla Marysi”, której celem jest jak najszybsze zgromadzenie kwoty 8 milionów złotych. Tyle właśnie kosztuje terapia genowa, która jako jedyna może zahamować postępy choroby. Dostarczy ona organizmowi Marysi kopię uszkodzonego genu i przywróci jego funkcje. Powolne umieranie i zanikanie mięśni dziewczynki zostanie wówczas zahamowane. Szczególną rolę gra jednak czas – lek może być podany wyłącznie dziecku, które nie ukończyło drugiego roku życia.

Najstarszy Klub sportowy w Polsce z dumą wspiera walkę o życie Marysi!