Lechia Gdańsk wygrała z Arką Gdynia 4:3 (0:0) w derbach Trójmiasta. W drugiej połowie spotkanie przyniosło aż siedem goli, cztery rzuty karne i jedno trafienie anulowane przez VAR. Hat-tricka ustrzelił Flavio Paixao. Wypowiedzi Marko Vejinovicia i Michała Nalepy po meczu derbowym w Gdańsku.

Marko Vejinović:

– Trudno mi uwierzyć w to, co się stało. To był bardzo trudny mecz, bo pierwszy po przerwie spowodowanej pandemią. Wykonaliśmy w tym czasie ciężką pracę i to było widać. Strzelić trzy bramki na boisku Lechii Gdańsk nie jest łatwe, a my tego dokonaliśmy. Jednak to, jak traciliśmy bramki bardzo mnie boli. Powinniśmy ten mecz wygrać, dwukrotnie prowadziliśmy, w tym na osiem minut przed końcem. Powinniśmy ten wynik utrzymać, a straciliśmy głupie bramki.

Oczywiście to, że strzelamy bramki bardzo mnie cieszy, ale naszą grę w obronie musimy koniecznie poprawić, jeśli chcemy wygrywać. Nie możemy dopuszczać do tylu sytuacji pod swoją bramką i musimy być we własnym polu karnym bezwzględni i zdecydowani.

Michał Nalepa:

– Nie bardzo rozumiem, co się wydarzyło w końcówce tego meczu. Jestem zły, że tak łatwo traciliśmy gole. W tym meczu mieliśmy wygraną na wyciągnięcie ręki i to dwukrotnie, a za każdym razem traciliśmy gole jak… nie wiem kto. Każda wrzutka z bocznego sektora i był zawsze smród. Nie chcę szukać wymówek tym, że ostatni karny był wątpliwy, ale dla mnie ważne jest, że zagraliśmy dobry mecz, każdy się starał i chciał, dwa razy mieliśmy rywali na widelcu i trochę sami jesteśmy sobie winni.

Każdy zostawił serce na boisku, ale też głupie, proste błędy. Nie wiem, co nas zgubiło, czy brak koncentracji czy coś innego… Jakiś promyk nadziei i optymizmu na kolejne mecze na pewno jest. W miarę fajnie wyglądaliśmy, a jeszcze każdy z nas za chwilę złapie rytm meczowy, bo to był pierwszy mecz po dłuższej przerwie, to powinno być dobrze.

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 4:3 (0:0)

Bramki: Flavio Paixao (50-k, 76, 90+6-k), Łukasz Zwoliński (87) – Marko Vejinović (60-k, 82-k), Jarosław Kubicki (71-sam.)

Żółte kartki: Patryk Lipski, Jarosław Kubicki, Conrado – Frederik Helstrup, Michał Nalepa

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 0.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Karol Fila (72. Łukasz Zwoliński), Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak – Jarosław Kubicki – Jaroslav Mihalik (76. Kenneth Saief), Tomasz Makowski, Patryk Lipski, Ze Gomes (65. Conrado) – Flavio Paixao

Arka Gdynia: Pavels Steinbors – Adam Marciniak, Frederik Helstrup, Luka Marić, Adam Danch – Michał Kopczyński – Maciej Jankowski (75. Nemanja Mihajlović), Marko Vejinović (86. Douglas Bergqvist), Michał Nalepa, Mateusz Młyński – Oskar Zawada (80. Dawit Schirtladze)

źródło:www.arka.gdynia.pl

 

Tags: , ,