Po prostu nie mogę się doczekać, aż to się stanie … Wraz z zakończoną szesnastą edycją Euro Beach Soccer League ustawiliśmy nasze żagle na Tahiti, gdzie za kilka dni rozpoczyna się kolejny Puchar Świata w Piłce Nożnej FIFA powiedział Joan Cuscó, wiceprezes wykonawczy BSWW

Nadchodzący show przedstawia ekscytujące wyjątkowe przedmioty, aktywa, które zdobędą FIFA Beach Soccer World Cup i Beach Soccer w ogóle, do nowego statusu, na nowy poziom, do nowych standardów. Tak jak my, miasto-gospodarz z niecierpliwością wyczekiwał tego momentu przez ostatnie lata, a to przekształciło się w porywający i poświęcony wkład w uczynienie tej siódmej edycji globalnego festiwalu pamięcią na całe życie, czymś, co z pewnością dzięki dzięki do ich przytłaczającego gościnnego charakteru i ich profesjonalizmu.

Lubisz spektakularne wideo z oficjalnej piosenki, widzisz, że bilety są bliskie wyprzedaży w ciągu zaledwie kilku tygodni, myślisz, jak była reprezentacja Tahitian szykując się na tak wymagający moment i jesteś świadkiem, jak oszałamiający stadion z dnia na dzień staje się jaśniejszy, a odczucia, które otrzymujesz, nie mogą być lepsze. Mamy tylko nadzieję, że Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA będą w stanie przekazać, na tyle wiarygodne, tę polinezyjską gościnność, która sprawi, że wyspy będą tak wyjątkowe, tak bardzo częścią siebie. Mogę tylko szczerze podziękować LOC za ogromną, niesamowitą pracę, którą wykonują…

Joan Cuscó jest wiceprezesem wykonawczym BSWW

Wraz z oczekiwanym sukcesem w Polinezji Francuskiej, każdy sygnał potwierdza, że ​​rzeczywiście jesteśmy u progu nowej ery w Beach Soccer. Jesteśmy gotowi stawić czoła tym nowym wyzwaniom. Nowe granice zostały zerwane, odkryto nowe miejsca i doświadczono nowej atmosfery, a teraz marzenie o dostaniu się pod Pięć Pierścieni jest coraz bliżej każdego dnia, a sport mocno puka do drzwi Komitetu Olimpijskiego.

Poczyniono znaczące kroki w tym kierunku, a banki Beach Soccer wspierają kluczowe osobistości świata sportu, aby tak się stało. Carlos Nuzman, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Rio 2016 lub sam prezydent FIFA, Joseph S. Blatter, potwierdzili swoje poparcie i wiarę, że Piłka Plażowa zasługuje na miejsce w igrzyskach olimpijskich.

Poza tym włączenie Beach Soccer do programu pierwszych w historii europejskich igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Baku w 2015 roku, stanowi niewątpliwy punkt zwrotny w historii tego sportu. A to, w połączeniu z innymi potencjalnymi osiągnięciami, takimi jak uczestnictwo w grach śródziemnomorskich lub grach uniwersyteckich, potwierdza nasz niepowstrzymany rozwój.

Nie popełnij jednak błędu. Ta droga nigdy nie jest łożem róż i zawsze są ludzie, którzy chcą skorzystać z nieoficjalnej części sportu. Problemem jest dla nas brak rygoru, profesjonalizmu i szacunku, który niektórzy ludzie robią, gdy próbują wykorzystać rozwój, w którym żyje nasz sport, okazując ogromny brak szacunku dla krajowych związków piłkarskich, przepisów ustanowionych na całym świecie po wspólnym porozumieniu i świat piłki nożnej. Dla nas jest tylko jeden sposób na wspólne zamieszkanie w Beach Soccer World, i to z konieczności, zgodnie z przepisami FIFA, najwyższym organem w strukturyzacji i prowadzeniu piłki nożnej, futsalu i piłki nożnej plażowej. Tylko dzięki przestrzeganiu tych zasad, wspieranych na szczeblu krajowym przez 208 stowarzyszeń członkowskich, Beach Soccer może iść naprzód w sposób trwały i zrównoważony.

Niestety, niektóre przykłady tego się ostatnio zdarzają, będąc jednym z nich w obecnym stanie rzeczy w Brazylii. Naszym stanowiskiem, zgodnie z FIFA, jest pełne wsparcie CBF (Confederaçao Brasilera de Futebol), jedynego organizmu uprawnionego do prowadzenia wszystkich modalności piłkarskich w granicach Brazylii. Ale to nie tylko kwestia pozycji, poza którą mamy pełne zaufanie, i czujemy, że nikt nie może prowadzić piłki nożnej plażowej w Brazylii z mistrzostwem, siłą i dokładnością CBF.

Nieprofesjonalny sposób, w jaki CBBS prowadzi sprawy wewnętrzne w Beach Soccer, wpadł w bardzo niewygodną sytuację, w której pierwsi bohaterowie tego sportu, gracze, stają się pierwszymi ofiarami. Teraz nadszedł czas na podjęcie natychmiastowych działań, ponieważ tej sytuacji nie można dopuścić. Brazylia jest kolebką tego sportu, jej plaże urodziły ją i podniosły ją do najważniejszego miejsca w sportowej panoramie, i nie możemy stracić ani jednej minuty na ochronę sportu przed tymi, którzy widzą tylko możliwość osobistego czerpania korzyści tego. Przyszłość sportu i jego graczy jest tutaj najważniejsza, a wszelkie działania, które mogą być konieczne do jego ochrony, zostaną podjęte bez wahania.

To samo dotyczy Włoch, kraju i stowarzyszenia piłkarskiego, które odegrało kluczową rolę w rozwoju Beach Soccer w Europie, i którzy widzą siebie walczących z niektórymi osobami, które uważają, że surowy, nieodpowiedzialny i lekceważący sposób robienia rzeczy jest skrótem do powodzenie.

Ale nie pozwólmy, by te problemy zamigotały w jasnym momencie tego sportu… To wspaniałe lato, gdzie wydarzenia potwierdzają się tu i tam, że świat uwielbia plażową piłkę nożną, i to jest najlepszy sposób, aby dostać się do siódmej edycji FIFA Beach Soccer Mistrzostwa Świata.

A poza tym, tak jak wtedy, gdy jesteśmy jeszcze w drodze do Papeete, rozpoczęły się już przygotowania do kolejnej edycji Pucharu Świata, która odbędzie się w Portugalii latem 2015 r. Kilka dni temu otrzymaliśmy już pierwszą wiadomość od oni mówią, jak bardzo chcą zorganizować tak dużą imprezę Beach Soccer. To było naprawdę jasne, mocne i bezpośrednie przesłanie, z niewiarygodną XVIII edycją Mundialito, która po raz pierwszy poleciała do Vila Nova de Gaia, na północnym wybrzeżu Portugalii, by stać się bardzo słodką przystawką na to, co nadchodzi w 2015 r. Pełne zaangażowanie i wiedza portugalskiego związku piłkarskiego (Federaçao Portuguesa de Futebol) są najlepszą gwarancją.

Przyszłość jest jasna i leży w naszych rękach, a ręce fanów piłki plażowej na całym świecie sprawiają, że jest jeszcze jaśniejsza. Nie mogę się doczekać, kiedy to się stanie.

 

Tags: , ,