Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź: lider przedłuży świetną serię?

W 11. kolejce Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice podejmie u siebie liderujący w ligowej tabeli Widzew Łódź. Goście obrali zdecydowany kurs na powrót do Ekstraklasy, ale gospodarze również mocno potrzebują punktów, co zwiastuje bardzo zacięte spotkanie.

Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź zapowiedź (sobota, 12:40)

Po 10 kolejkach tego sezonu Puszcza Niepołomice ma na swoim koncie zaledwie 8 punktów i tylko punkt dzieli ją od zespołów znajdujących się w tabeli w strefie spadkowej. Gospodarze sobotniego spotkania wygrali dotąd tylko dwa mecze, dwa razy zremisowali i zanotowali aż sześć porażek. Bilans jest tym bardzie niekorzystny, że Puszcza nie wygrała dotąd żadnego z czterech meczów domowych i przegrała aż trzy z nich. Kolejna przegrana może jeszcze bardziej skomplikować i tak już nienajlepszą sytuację drużyny z Niepołomic, więc gracze Puszczy na pewno postawią Widzewowi trudne warunki gry.

Goście z Łodzi znajdują się w diametralnie innym położeniu niż ich najbliżsi rywale. Widzew pozostaje niepokonany od sześciu spotkań. Po 10 kolejkach tego sezonu, za sprawą siedmiu zwycięstw, przy dwóch remisach i jednej przegranej, łódzki zespół ma na koncie 23 punkty i całkiem dobre perspektywy na upragniony powrót do Ekstraklasy.

Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź fakty meczowe

·         5 ostatnich spotkań Puszczy: 1 wygrana, 1 remis, 3 porażki, bilans bramkowy: 5-11

·         5 ostatnich spotkań Widzewa: 3 wygrane, 2 remisy, bilans bramkowy: 12-4

·         Widzew wygrał 7 z 10 ostatnio rozegranych spotkań

Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź nasze typy

Z racji dyspozycji obu drużyn w ostatnich meczach faworytem sobotniego pojedynku w Niepołomicach jest Widzew. Drużyna z Łodzi ustabilizowała formę, strzela ostatnio sporo bramek i wszystko wskazuje na to, że będzie miała inicjatywę i kreowała grę również w potyczce przeciwko Puszczy. Gospodarze, którzy także potrzebują punktów, na pewno zrobią jednak wszystko, by maksymalnie utrudnić gościom wywiezienie ze swojego terenu kolejnego zwycięstwa.

Inne zapowiedzi:

Zapowiedź meczu Górnik Zabrze – Wisła Płock

Cracovia – Stal: „Pasy” ruszą w górę tabeli?

Miedź Legnica – Podbeskidzie Bielsko-Biała zapowiedź

4 komentarze

Leave a Reply