Najlepsi zawodnicy FIFA 22

Nowa edycja gry FIFA co roku elektryzuje nie tylko graczy, ale i fanów piłki nożnej na świecie. Wielu zastanawia się jak oceniony zostanie ich ulubiony piłkarz i jakie będzie miał statystyki. Nie inaczej było w przypadku FIFA 21. Przyjrzyjmy się więc, których graczy EA Sports ocenia najlepiej.

Oceny ogólne najlepszych piłkarzy świata to aspekt, który interesuje nie tylko fanów serii. Pomimo że oceny niektórych atutów piłkarzy zdają się znacznie odbiegać od tego co pokazują oni na boisku, to dla wielu jest to ważny wyznacznik tego, jak dobry jest dany zawodnik. W przypadku FIFA 21 EA Sports uznało, że najlepszym zawodnikiem świata jest Argentyńczyk Leo Messi. Otrzymał on aż 93 oceny ogólnej, choć w przeszłości zdarzało się, że ogół umiejętności piłkarza PSG oceniany był na 94.

Polski akcent

Drugim najlepszym piłkarzem w grze jest Cristiano Ronaldo, któremu kanadyjskie studio przyznało ocenę 92. Tuż za Portugalczykiem plasuje się Robert Lewandowski. Umiejętności piłkarza Bayernu to według EA Sports 91. Szczególnie wysoko zostały ocenione u Polaka strzały (91) i warunki fizyczne (82). 

Taką samą ocenę ogólną jak Lewandowski otrzymało jeszcze trzech piłkarzy. Są to: Kevin de Bruyne, Neymar oraz Jan Oblak. Najwyżej ocenionym obrońcą jest za to Virgil van Dijk (90). Pierwszą dziesiątkę najwyżej ocenionych w grze piłkarzy zamykają kolejno: Kylian Mbappe (90), Mohamed Salah (90) i Sadio Mane (90). 

Drugim najlepiej ocenianym przez studio polskim piłkarzem jest Wojciech Szczęsny, którego ogólny poziom umiejętności oceniono na 87. Szczęsny i Lewandowski są jedynymi polskimi piłkarzami, którzy znaleźli się w pierwszej setce rankingu.

Leave a Reply