Ewolucja kobiecej piłki plażowej jest niezaprzeczalna i jest to świetna wiadomość dla tego sportu. Widzimy, że rośnie, jest bardziej inkluzywny, narodowe stowarzyszenia piłkarskie rozumieją jego potencjał i widzą większe zaangażowanie dzień po dniu, co widać na piasku.

Możesz łatwo zobaczyć dodatkową pracę we wszystkich graczach, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Oczywiście nadal istnieje sposób na dyscyplinę taktyczną, ale w ubiegłym roku zaobserwowaliśmy znaczną poprawę perspektywy technicznej. Gracze znacznie polepszyli sposób, w jaki uderzali piłkę, jak kontrolują piłkę. Widzisz wiele talentów w dziewczynach i to tylko kwestia czasu, zanim zobaczymy ich grających na poziomie piłki nożnej na plaży.

Jak wspomniałem, nie jest to pojedyncza rzecz. Zespoły są lepiej zorganizowane, lepiej umiejscowione na boisku, dzięki czemu lepiej rozumieją grę.

Ale to nie tylko sposób wykonywania różnych działań, ale także sposób, w jaki znajdują swoje miejsce w meczu. Pokazują znacznie bardziej dojrzałe zachowanie na piasku. Wiedzą, jak poradzić sobie z pewnymi sytuacjami, pewnymi momentami w grze, jak utrzymać piłkę i ją ukryć itp. A to tylko wynika z grania coraz większej liczby meczów, rywalizacji. Dlatego wydarzenia takie jak Euro Winners Cup lub Women Euro Beach Soccer Cup są po prostu świetne dla przyszłości kobiecej piłki plażowej.

Jedną z najlepszych rzeczy na temat coachingu kobiecych stron jest to, że sportowcy chętnie się uczą, zawsze są gotowi słuchać tego, czego ich uczysz, a ta postawa jest absolutnie bezcenna, aby wspierać ich rozwój.

Mapa trasy dla utrzymania wzrostu kobiecej piłki plażowej wydaje mi się jasna: następnym krokiem jest konsolidacja tych wszystkich drobnych ulepszeń, całego wzrostu. Główne wysiłki podejmowane są w kategoriach seniorów i jest to moment, aby zacząć celować w kategorie młodzieży i oddolnych.

Pojawiają się bardzo młodzi i utalentowani gracze i musimy na to zwracać uwagę, wspierać ich i pomagać im wzrastać, aby osiągnąć wyższy poziom w sporcie. Musimy także sprawić, aby wszyscy ci piłkarze dostrzegli potencjał w piłce nożnej plażowej i pozwolili im zrozumieć, że piłka nożna plażowa może naprawdę pomóc im w ich ewolucji.

Piłka nożna plażowa dla kobiet rośnie, a to jest coś, co nie może się zatrzymać. Musimy starannie pracować, aby poprawić to, co nadchodzi.

 

Tags: ,