Scena Euro Beach Soccer League w Warnemünde w ostatni weekend była weekendem, który długo pozostanie w pamięci.

Miasto, kibice, gracze i wszyscy zaangażowani w organizację imprezy nadal tętnią życiem. Czyste niebo, jasne słońce i zapakowany stadion w jednym z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w Niemczech – nie wspominając o wysokiej jakości akcji na wystawie. To była piłka plażowa w pigułce.

Pierwsza w historii impreza Euro Beach Soccer League w Niemczech pokazała w skrócie, jak fascynujący może być ten sport. Profesjonalizm zespołów i wysokooktanowy spektakl na wystawie zapewniły fanom ekscytującą kombinację, z której wszyscy się cieszyli.

Pomimo wyników Niemiec, które pozostawiają wiele do życzenia, ich występy z doświadczonymi, doświadczonymi narodami, takimi jak Włochy i Ukraina, pokazały, że zespół rozwija się dobrze i nie jest daleko od bycia na najwyższym poziomie kontynentalnej piłki plażowej.

Właśnie to zamierzamy teraz ukierunkować. DFB wierzy w plażową piłkę nożną w wielkim stylu i dlatego pracowaliśmy nad jej rozwojem w naszym kraju, z pięcioma krajowymi mistrzostwami rozgrywanymi do tej pory. Wydarzenia te w ciągu ostatnich kilku lat zmieniły Warnemünde w prawdziwy ośrodek niemieckiej piłki plażowej i umożliwiły pozyskanie nowych talentów na „Beach Mannschaft”.

Ale to nie wszystko, co chcemy osiągnąć. W ramach planów DFB istnieją również ramy dla rozwoju mistrzostw zarówno młodzieży, jak i kobiet, a także nasze największe marzenie o organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA.

Naprawdę nie możemy się doczekać, aby te plany stały się rzeczywistością, a my damy z siebie wszystko, aby upewnić się, że dojdą do skutku.

 

Tags: ,