OFC i Vanuatu Football Association w celu wdrożenia programu mającego na celu podniesienie poziomu w kraju

Po pięcioletniej przerwie program plażowej piłki nożnej w Vanuatu powrócił triumfalnie w swoim nowym domu na stadionie Korman w Port Vila w tym tygodniu.

Przyszłość nigdy nie wyglądała jaśniej w popularnej grze opartej na piasku po ustanowieniu pierwszego w historii trwałego boiska.

Dzięki Mistrzostwom Piłki Plażowej OFC, które odbyły się zaledwie trzy miesiące temu, nowy dom zapewnia szybkie przygotowanie zespołu Vanuatu do wzięcia udziału w Tahiti, Wyspach Salomona, Nowej Kaledonii i Tonga na miejscu kwalifikacyjnym na FIFA Beach Soccer World Cup Paragwaj 2019.

Ale to także zwiastuje nadejście wielu nowych działań piłki nożnej na poziomie lokalnym i młodzieżowym.

Uruchomienie nowego programu piłki plażowej Vanuatu i inauguracja boiska zbiegły się w czasie z turniejem Ligi Mistrzów OFC 2019 – Grupa C, który ma się przyczynić do ula piłkarskich działań wokół stadionu Korman.

Podążając za falą podniecenia w całym futbolowym regionie Pacyfiku, dyrektor ds. Rozwoju piłki nożnej w Vanuatu, Joel Rarua, nie mógł ukryć podekscytowania perspektywami piłki plażowej.

„ Naprawdę wierzę, że dzięki wsparciu OFC możemy wdrożyć program, który przywróci popularność piłki nożnej plażowej w Vanuatu ” – powiedział.

„ Moim głównym celem będzie upewnienie się, że wszyscy tutaj wiedzą o tym programie i dajemy wszystkim zainteresowanym możliwość uczestnictwa.

„ Posiadanie tej bazy, którą możemy nazwać domem, jest dla nas absolutnie niezbędne, aby spopularyzować grę ” – powiedział Rarua.

Paul Toohey, oficer rozwoju piłki nożnej plażowej OFC, ściśle współpracuje z VFF i Komisją Sportową Vanuatu, aby zabezpieczyć ten ważny element infrastruktury, który jego zdaniem jest jednym z głównych elementów na drodze do odmłodzenia sceny piłki nożnej plażowej w kraju, w młodości jak również na wyższym poziomie.

„ To wspaniałe, dawne boisko do siatkówki plażowej jest magicznym kawałkiem nieruchomości, którego szukaliśmy i nie mogę podkreślić, jak fantastyczna jest lokalna Komisja Sportu przy ich wsparciu, aby udostępnić ją nam .

„ Kluczem dla nas jest teraz zapewnienie regularnych zajęć dla wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tym sporcie ” – powiedział.

Wraz ze zbliżającym się czerwcowym finałem OFC Beach Soccer Nations Cup na Tahiti, Toohey uważa, że ​​wyczucie czasu nie może być lepsze, by tchnąć nowe życie w ten sport.

„ To wspaniały sport z dumną tradycją tutaj w Vanuatu .

„ To duży impuls dla ludzi, którzy lubią być częścią gry, aby zbudować z tego i marzyć o wyjeździe na Mistrzostwa Świata ” – wyjaśnił oficer rozwoju piłki nożnej w OFC.

„ Myślę, że drużyna narodowa Vanuatu może być konkurencyjna na Tahiti, mamy czas, ale ważne jest, aby od razu zacząć, teraz zbliżamy się do marca, więc mamy około trzech miesięcy .

„ Ważne będzie zaangażowanie niektórych osób w doświadczenia z poprzednich kampanii, które mogłyby połączyć się z utalentowanymi piłkarzami, którzy być może są nowicjuszami w grze, ale znamy cechy i cechy graczy Vanuatu i na pewno mogą oni podjąć poważne wyzwanie na Tahiti – dodał Toohey.

Znając potencjał piłki nożnej plażowej, Joel Rarua nalega, aby jego drużyna w Vanuatu nie pozostawiła żadnych kamieni, by zapoczątkować nowy świt gry w kraju.

„ Chcemy mieć silny program oddolny i silną drużynę narodową, aby brać udział i konkurować w konkursach piłkarskich OFC ” – powiedział.

„Od razu skupimy się na naszym programie dla młodzieży w wieku poniżej 12 lat i poniżej 14 drużyn w soboty .

„ Wprowadzimy również plażową ligę piłkarską, a zespoły w Port Vila zasygnalizowały już swoje zainteresowanie uczestnictwem, więc miejmy nadzieję, że do czasu zawodów OFC Beach Soccer na Tahiti będziemy mieli dużą pulę graczy do wyboru konkurencyjnej drużyny narodowej , Rarua zachwycona.

Źródło: OFC

 

Tags: ,