Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach oraz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach otrzymały po 50 000 zł na walkę ze skutkami wirusa COVID-19. Pieniądze zostały przekazane przez piłkarzy, sztab trenerski, członków rady nadzorczej, zarządu i pracowników Piasta Gliwice oraz sponsora klubu – firmę Kar-Tel.

Symboliczne czeki wręczyli 7 maja przedstawiciele klubu na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Odebrali je: Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 oraz Małgorzata Szymczyk, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Gliwicach, Hospicjum Miłosierdzia Bożego.

Kwota otrzymana od klubu jest bardzo duża, ale równie ważny jest dla nas sygnał, że nie jesteśmy sami w tych trudnych czasach. Bardzo potrzebujemy wsparcia, otrzymujemy je z wielu stron i za to dziękujemy. Pieniądze w dobie pandemii są jednak szczególnie potrzebne. Wydamy je przede wszystkim na środki ochrony osobistej. Naszym zadaniem jest chronić pracowników, bo zdrowy ratownik będzie mógł pomagać osobom chorym. Pieniądze wykorzystamy na zakup sprzętu ochronnego oraz urządzeń monitorujących parametry życiowe pacjentów. Jeszcze raz bardzo dziękuję, że jesteśmy razem w tych trudnych czasach. To ważne, bo razem możemy wszystkopowiedział prezes Przemysław Gliklich.

Nasi podopieczni to pacjenci szczególni, dla których obecny czas jest wyjątkowo trudny, dlatego wsparcie mistrza Polski jest dla nas bardzo ważne. Bardzo dziękujemy Piastowi za okazaną pomoc. Pieniądze, które otrzymaliśmy pozwolą nam zakupić niezbędny sprzęt i środki ochrony osobistejprzyznała po przekazaniu środków prezes Małgorzata Szymczyk.

To kolejna inicjatywa klubu wspierająca walkę z wirusem w Gliwicach. Wcześniej, w kwietniu i maju, Piast Gliwice kilkukrotnie zorganizował dostawy sprzętu medycznego i produktów przekazanych przez sponsorów i kibiców. Trafiły one do gliwickich szpitali i pogotowia.

Wspieramy instytucje będące na pierwszej linii frontu walki z epidemią. Mamy nadzieję, że ciężka praca personelu medycznego i innych osób zaangażowanych w walkę z wirusem COVID-19 umożliwi powrót do normalności, w tym – ważne dla kibiców – wznowienia rozgrywek piłkarskich w Polsce, w trakcie których Piast Gliwice podejmie walkę o obronę tytułu mistrza Polski powiedział prezes klubu Paweł Żelem. 

 

Tags: