Zwycięstwa na Bahamach, Trynidadzie i Tobago, Kostaryce, Panamie, USA i Meksyku zaczęły nadawać grupom kształt po jednym dniu mistrzostw w Concacaf Beach Soccer Puerto Vallarta w 2019 roku.

Pierwsi zawodnicy Bonaire doznali najcięższej porażki w meczu ze Stanami Zjednoczonymi, podczas gdy gospodarze Meksyku dali gospodarzom to, na co przyszli z czterema bramkami i trzema punktami eFortuna. W pierwszym meczu pierwszego dnia gospodarze ostatniego Pucharu Świata w Piłce Nożnej FIFA na Antigua i Barbuda.

• Bahama przeciwko Antigua i Barbuda (grupa C)

Bahamy rozpoczęły mistrzostwa w piłce nożnej plażowej Concacaf w Puerto Vallarta w 2019 r. Przeciwko Antigua i Barbuda, mając prosty cel: kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA Beach Soccer 2019.

Tym razem musieliby walczyć o kwalifikacje do globalnej rozgrywki, która odbędzie się w Paragwaju jeszcze w tym roku, ponieważ ostatnim razem cieszyli się automatyczną kwalifikacją jako gospodarz.

Gary Joseph dał im jednak dobry początek, ponieważ jego akrobatyczna siatkówka zmieniła się w długi krzyżyk, aby po 1 minucie zrobić 1-0. Niemal natychmiastowa reakcja nastąpiła w postaci Elvisa Thomasa, który jechał na niskim poziomie, by awansować.

Ale Bahamy znów znaleźli się w czołówce, gdy Munnings wyskoczył na górę, by uzyskać wzniosłe koszty.

Antigua i Barbuda miały szansę jeszcze raz narysować poziom, ale Steven Hughes rozwalił niebezpiecznie umieszczonego freekicka szerokiego. Francois przed przerwą zdołał wcisnąć jedną trzecią na Bahamy.

Chłopcy w kolorze niebieskim nie musieli długo tracić przewagi, gdy St Fleur strzelił salwę bezpośrednio z rzutu wolnego. Ludzie Luiza Escobara uciekali z remisami, a Williams dodał piątą, wyrywając niesamowity kopniak rowerowy.

Zadanie powrotu było jeszcze trudniejsze dla Antigui i Barbudy, gdy Francois przeciągnął się, by przebić się przez natarczywe Samuela Watleya w sieci Antigua. Kevin Richards wzniósł się wysoko ponad obronę Bahamów, by skinąć głową i zrobić 6-2, ale niemal natychmiast Williams uderzył ponownie z dystansu, aby przywrócić pięciokrotną przewagę.

Chevon Moore odrzucił rzut karny dla Antiguans, a po zaledwie dwóch minutach Murray pokonał bramkarza do rozlanej piłki, aby uzyskać jego nazwisko w protokole.

W 7-4 gra nagle wyglądała trochę mniej jednostronnie, ale czas uciekał i w końcu skończyło się na ludziach Beto Limy. Otwarcie trzech punktów w torbie na Bahamy stanowi pozytywny pierwszy krok w kampanii FIFA Beach Soccer World Cup w 2019 roku.

Bramki: 1-0: Joseph, min. 11 (1); 1-1: Thomas, min. 10 (1); 2-1: Munnings, min. 7 (1); 3-1: Francois, min. 4 (1); 4-1: St Fleur, min. 11 (2); 5-1: Williams, min. 5 (2); 6-1: Francois, min. 10 (3); 6-2: Richards, min. 8 (3); 7-2: Williams, min. 7 (3); 7-3: Moore, min. 4 (3); 7-4: Murray, min. 2 (3);

• Trynidad i Tobago – Wyspy Turks i Caicos (grupa B)

Ani Trynidad i Tobago, ani Turks i Caicos Islands nigdy nie dotarły na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA na Plaży, i otworzyły tę kampanię kwalifikacyjną z nadzieją na dziewiczy turniej w Paragwaju jako skuteczną motywację.

Trynidad i Tobago otworzyli punktację, gdy Augustin zobaczył, że jego strzał z dystansu między nogami Turksa bramkarza Brooksa.

Ale Wyspy Turks i Caicos walczyły dobrze, aby utrzymać przewagę swojego przeciwnika tylko przez jedną część, ale Coker trafił jednego ze swojego pola karnego, aby zobaczyć, jak jego strzał odbiera szczęście, aby zrobić to dwa tuż przed przerwą.

Bramkarz zdobył swoją drugą bramkę po ponownym uruchomieniu, co było mniejszym szczęściem i czystszą błyskotliwością, gdy zasilał Trinidad i Tobago trzeci z przeciwnej poprzeczki.

Kevin Woodley przygotował się do dobrego uderzenia w rower, co doprowadziło do czterech bramek.

Pomimo stwarzania niebezpiecznych szans, Turks i Caicos wielokrotnie odmawiano skutecznej obrony i sprytnego bramkarza. Trzeci okres rozpoczął się, gdy ludzie w granatowym kolorze wyglądali coraz rzadziej, a Hospedales wjechał w odbity strzał, by osiągnąć pięć.

Był tylko czas, by Woodley skompletował klamrę, gdy defensywny prześwit zmienił się w wysublimowany strzał, gdy piłka przepłynęła długość boiska do dolnego rogu.

Tak zakończył się mecz, a Trynidad i Tobago przesunęły się na szczyt tabeli z wygodnymi trzema punktami w dniu otwarcia.

Bramki: 1-0: Augustin, min. 9 (1); 2-0: Coker, min. 1 (1); 3-0: Coker, min. 10 (2); 4-0: Woodley, min. 5 (2); 5-0: Hospedales, min. 10 (3); 6-0: Woodley, min. 0 (3);

• Kostaryka v Jamajka (grupa A)

Po nieobecności na ostatnim Pucharze Świata w Piłce Nożnej FIFA na Bahamach Kostaryka pozytywnie rozpoczęła kampanię kwalifikacyjną 2019, otwierając punktację przeciwko Jamajce, która jeszcze nie zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata.

Roger Mora wcześnie zepchnął Costa Ricans z siatki, szturchając piłkę spod stosu ciał do sieci. Jamajka wyglądała niebezpiecznie przed bramką, ale nie mogła znaleźć przełomu, aby zrównać się z rywalami.

Zamiast tego, następny gol zobaczył mężczyzn w bieli podwajających ich przewagę, jako że Danny Johnson znalazł miejsce, by zdobyć sekundę, a Jamajka zaatakowała w pierwszej przerwie.

Po przegrupowaniu silnie wrócili na piasek, a Renae Lloyd przypiął wolny dom do połowy deficytu. Utrzymywali presję na ludzi Jeffersona Martinsa, aż w końcu znaleźli korektor, i była to piękność, uderzona przez Ryana Powella z głębi jego własnej połowy, aby wyszczotkować słupek w drodze do sieci.

Kostaryka raz jeszcze chwyciła prowadzenie, gdy Sanchez ukląkł nisko, by wykonać długi rzut głową i obrócić go obok Kirka Portera. Jamajski pastuch został ponownie złapany zaledwie minutę później, kiedy Calero pokonał go na pobliskim stanowisku z małą jazdą iz czasem prawie Jamajka pozwoliła na poślizg gry.

Mogłoby to być pięć, gdy Kostaryka trafiła w słupek dosłownie sekundę przed końcem, ale gdy w końcu zabrzmiał gwizdek, wygrana została zamknięta. Czy Costa Ricans mogliby zmierzyć się z trzecim Puchar Świata w Piłce Nożnej FIFA?

Bramki: 1-0: Mora, min. 9 (1); 2-0: Johnson, min. 5 (1); 2-1: Lloyd, min. 9 (2); 2-2: Powell, min. 8 (3); 3-2: Sanchez, min. 2 (3); 4-2: Calero, min. 2 (3);

• Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych v Panama (grupa B)

Po zdobyciu doświadczenia na największej scenie plażowej piłki nożnej na wszystkich Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Plażowej Bahamy 2017, Panama zamierzała otworzyć swoje konto tutaj, w Puerto Vallarta, wygrywając z Wyspami Dziewiczymi USA.

Zaczęły się dobrze, ponieważ Xavier Garcia odbił się od odbicia od zaoszczędzonej kary Maquensiego, by umieścić Panamę przed sobą po zaledwie minucie gry. US Virgin Island starało się nadążyć za mężczyznami na czerwono, ale Maquensi szybko nadrobił swój rzut karny, odkładając strzał pod presją obrońcy, a potem jakaś piękna gra zespołowa zobaczyła liczbę dziesięciokrotną podwojoną w tym samym czasie.

Rafael Garcia dodawał do prowadzenia z własną klamrą tuż po pierwszej przerwie, a następnie Eliecer, trzeci Garcia, który wszedł na listę strzelców, wziął wynik Panamczyka na sześć.

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych pozostały w tyle w tym wyścigu, a frustracja zaczęła się ujawniać, ponieważ kilka pochopnych wyzwań zaoferowało ludziom Enrique Shuberta Pereza więcej okazji do zdobycia setów.

Na początku trzeciego okresu, Rafael Garcia był na wyciągnięcie ręki, by rozwalić uratowany strzał, a następnie Maquensi strzelił trzecią część gry, co było wyśmienitym kopnięciem.

Leto przyleciał na tylnym słupku, aby strzelić gola pocieszenia na Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, ale ludzie Ruy Da Silvy nie mieli czasu. W miarę gwizdka wynik końcowy wynosił 1-8, a Panama zrobiła ważny pierwszy krok do kolejnego Pucharu Świata.

Cele: 0-1: Garcia, min. 11 (1); 0-2: Maquensi, min. 0 (1); 0-3: Maquensi, min. 0 (1); 0-4: Rafael Garcia, min. 11 (2); 0-5: Rafael Garcia, min. 6 (2); 0-6: Eliecer Garcia, min. 5 (2); 0-7: Rafael Garcia, min. 10 (3); 0-8: Maquensi, min. 8 (3); 1-8: Leto, min. 3 (3);

• Bonaire przeciwko USA (grupa C)

USA mają długą historię kwalifikowania się do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA na Plaży, ale nie było ich w dwóch ostatnich. Udało im się jednak osiągnąć dobre wyniki na Pucharze Interkontynentalnym w Dubaju w 2018 r., W którym pokonali jedną z najlepszych drużyn na świecie w Hiszpanii i zajęli ostatnie dwa miejsca w Pucharze Świata aż do dogrywki!

Bonaire, po raz pierwszy uczestnicząc w Concacaf Beach Soccer Championship, miał w sobie coś z chrztu przed twarzą w twarz ze stroną amerykańską…

Mężczyźni w bieli uderzyli niemal natychmiast, gdy Tanner Akol uderzył w piasek, by odbić piłkę nad zbliżającym się strażnikiem. Niedługo potem zajął drugie miejsce z fajnym strzałem.

Wielki numer siedem, Nick Perera, skompensował swój własny koszt, a następnie spokojnie przeliczył karę, aby wziąć różnicę między stronami do czterech bramek.

Drugi okres rozpoczął się od zdobycia góry przez Bonaire, a ponieważ mecz narysował w USA, nie widać było oznak spowolnienia lub łatwości w zdobywaniu nowych graczy. Futagaki strzelił pierwszego gola, a potem szybki podwójny Mondragon, podwójny Leopoldo, gol Oscara Reyesa i jeden z najlepszych, Nick Perera zakończył hat-tricka.

Na 0-11, w ostatnich 12 minutach, był to tylko przypadek ograniczenia obrażeń dla Bonaire’a i być może próba zdobycia bramki pocieszenia, co miało miejsce, gdy Henrich Beaumont spokojnie odłożył freekick.

Wkrótce potem Perera uderzył numer cztery dla siebie i 12 dla drużyny. Gdy ostatni okres gry dobiegł końca, Dos Santos miał jeszcze czas, by skręcić z bliskiego zasięgu, a Perera strzelił rakietą w górny róg freekicka.

Dobrze pobity, ale z pewnością dzięki zdobytemu cennemu doświadczeniu, Bonaire zmierzy się z Bahamami w środę, podczas gdy USA przyjmą Antigua i Barbudę.

Cele: 0-1: Akol, min. 11 (1); 0-2: Akol, min. 9 (1); 0-3: Perera, min. 8 (1); 0-4: Perera, min. 5 (1); 0-5: Futagaki, min. 7 (2); 0-6: Mondragon, min. 5 (2); 0-7: Mondragon, min. 3 (2); 0-8: Leopoldo, min. 3 (2); 0-9: Perera, min. 1 (2); 0-10: Leopoldo, min. 0 (2); 0-11: Reyes, min. 0 (2); 1-11: Beaumont, min. 9 (3); 1-12: Perera, min. 9 (3); 1-13: Dos Santos, min. 3 (3); 1-14: Perera, min. 2 (3);

• Gwatemala – Meksyk (grupa A)

Byli zdobywcy drugiego miejsca (2007) Pucharu Świata w Piłce Nożnej FIFA rozpoczęli kampanię kwalifikacyjną na 2019 r. Przed zadziorną Gwatemalą, która wciąż jeszcze nie konkuruje na światowym pokazie.

Pierwszy okres był ciasny i chociaż powstały szanse, nie zostały one wzięte i wynik pozostał niezmieniony.

Gwatemala dostała piłkę z tyłu następnej, ale bramka nie została popchnięta w obronie obrońcy. To był niebezpieczny faul do popełnienia, ponieważ Meksyk trafił na stanowisko z nagrodzonym freekickiem, ale wciąż nie nadszedł cel.

Mecz przeniósł się na drugi okres, w którym Meksyk zaczął naciskać na swoich rywali z Gwatemali, zachęcani przez cały stadion.

Pierwszy gol w końcu pojawił się, gdy Martinez strzelił z dystansu i zaledwie kilka sekund po wznowieniu gry Gwatemala została wyrzucona, a gospodarze strzelili bramkę ponownie, tym razem dzięki trafieniu Villa.

Mając zdrową przewagę, Meksyk kontrolował grę, aw ostatnich 12 minutach Torres dodał swoją nazwę do raportu z meczu z potężnym wysiłkiem, aby uczynić go czwartym dla gospodarzy.

W końcu upłynął czas dla Gwatemali, a Meksyk zrobił ważny krok w kierunku zakwalifikowania się do szóstego Pucharu Świata w Piłce Nożnej FIFA. Jutro wezmą na Jamajkę, a Gwatemala zmierzy się z Kostaryką.

Cele: 0-1: Martinez, min. 6 (2); 0-2: Willa, min. 6 (2); 0-3: Willa, min. 4 (2); 0-4: Torres, min. 6 (3);

Dzisiejsze wyniki

• Poniedziałek 13 maja

10:45 – Bahamy 7-4 Antigua i Barbuda (grupa C)

12:00 – Trynidad i Tobago 6-0 Wyspy Turks i Caicos (grupa B)

14:15 – Kostaryka 4-2 Jamajka (grupa A)

15:30 – Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych 1-8 Panama (grupa B)

16:45 – Bonaire 1-14 USA (grupa C)

18:00 – Gwatemala 0-4 Meksyk (grupa A)

Przyszłe mecze

• Wtorek 14 maja

10:45 – Gwadelupa – Belize (grupa D)

12:00 – Trynidad i Tobago – Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych (grupa B)

14:15 – Kostaryka – Gwatemala (grupa A)

15:30 – Gujana – Salwador (grupa D)

16:45 – Panama – Wyspy Turks i Caicos (grupa B)

18:00 – Meksyk – Jamajka (grupa A)

Perera zdobywa pięć punktów dla USA pierwszego dnia, a gospodarze Meksyk również wygrywają