Zwycięstwo 7-5 w finale przeciwko Rosario Central sprawiło, że Bonaerenses zwyciężyły w pierwszych mistrzostwach krajowych organizowanych przez AFA

CA Acassuso został mistrzem Torneo Apertura 2019, pierwszego w historii National Beach Soccer Championship oficjalnie zorganizowanego przez AFA. Gra, która odbyła się w siedzibie Huracan w La Quemita, była sporną bitwą przez cały czas, a tylko dwie bramki zakończyły się różnicą.

Pomimo, że Rosario Central, który dostał się do finału jako najlepszy zespół w klasyfikacji generalnej, dwa razy wyprzedził Acassuso, wiedział, jak zareagować, a Lucas Medero wyrównał pierwszy deficyt i obrócił wszystko, by sterować grą przez 3-2 Marino i Sirico.

Potem obie strony wymieniały się uderzeniami, aż Acassuso otworzył lukę z 4-4 na 7-4 dzięki celom Hilaire, Leandro Marino i Manu Bordón.

„Canallas” wycofał się, ale to nie wystarczyło, by zmienić bieg gry, a Acassuso zwyciężył jako pierwszy mistrz roku w Argentynie.

Argentyńskie strony są teraz gotowe do wzięcia udziału w Torneo Clausura 2019. Zwycięzca zmierzy się z CA Acassuso za miejsce w Copa Libertadores 2019.