Poznaj Adriele Rocha i dowiedz się, co sprawiło, że Maranhense jest plażowym piłkarzem, którym jest dzisiaj

Adriele Rocha, jeden z najlepszych piłkarzy plażowych na świecie, urodził się w Araioses, Maranhão, 5 grudnia 1996 roku.

Jedną z jej wielkich inspiracji był jego wujek, zawodnik i trener Flamenguinho de Frexeiras, któremu towarzyszyła we wszystkich jego grach i sesjach treningowych. Pasja do piłki nożnej związana jest z Adriele od urodzenia.

W wieku 13 lat Adriele wzięła udział w swoim pierwszym w historii turnieju piłki plażowej, który odbył się w regionie Tutóia. Pierwszy zespół, w którym nazywano ją Pitty, pochodził z wioski Frexeiras, Agremiação Detonautas.

Od tego momentu Adriele gra w największych klubach w regionie, w tym Juventus de Barro Duro, Atlético Maníacos da Paraíba i selekcji Tutoiense, a także Grembach Łódź w Polsce. W 2018 r. Adriele został wybrany jednym z nominowanych do nagrody dla najlepszego gracza na świecie.

Wiele nagród i setki bramek wspierają znakomite występy gracza, który czerpie inspirację z innych najwyższej klasy piłkarzy plażowych, takich jak Brazylijczyk numer 10 Datinha, czy Tutoienses Eudim koniec Edinho.

Poza tym, że jest świetnym graczem, Adriele jest również osobą o wielkim sercu, kimś, kto zasługuje na to, by być tam, gdzie jest, i który inspiruje innych sportowców w regionie, a także okolicznych stanach.

Chociaż w przeszłości czasami myślała o rezygnacji, głównie z powodu braku wsparcia na poziomie instytucjonalnym, Adriele jest teraz bardziej skoncentrowana niż kiedykolwiek i jest w pełni wspierana przez najwyższej klasy sportowców i jej społeczność. Z niecierpliwością czeka na długą i udaną karierę na piasku, w tym marzenie o reprezentacji Brazylii dla kobiet w piłce nożnej plażowej.

 

Tags: ,