Oskar Zawada dalszą część rundy wiosennej spędzi w Arce Gdynia. 24-letni napastnik do 15. drużyny PKO BP Ekstraklasy przeniósł się na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Zawada naszym zawodnikiem został na początku 2018 roku, gdy do Wisły Płock trafił z niemieckiego Karlsruher SC. Najlepiej radził sobie w rundzie wiosennej sezonu 2018/19, gdy jego bramki zapewniły nam kilka punktów i bardzo mocno przyczyniły się do pozostania Wisły Płock w ekstraklasie na kolejne rozgrywki. Ówczesną kampanię Oskar kończył z 7 golami strzelonymi w 26 meczach.

Jesienią 2019 wystąpił jednak zaledwie w 9 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę – przeciwko Chemikowi Bydgoszcz (1:0) w Totolotek Pucharze Polski. Łącznie w naszych barwach zanotował 44 występy, w których ośmiokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Teraz 24-letni atakujący pochodzący z Dobrego Miasto został czwartym graczem wypożyczonym z Wisły Płock w ostatnim czasie. Wcześniej na zasadzie transferu czasowego do nowych klubów przenieśli się Maciej Spychała, Adrian Szczutowski i Titas Milašius.