W najbliższy wtorek 8 września na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbędzie się symboliczne rozpoczęcie nowego projektu – Zagłębie Lubin Future. Stowarzyszenie, które założyli Piotr Błauciak i Krzysztof Kotlarski, ma ściśle współpracować z lubińską akademią.

„Future” oficjalnie swoją działalność rozpoczął w sierpniu tego roku, tworząc dwie nowe drużyny młodzieżowe z byłych zawodników AP KGHM Zagłębie.
Celem projektu jest współpraca z akademią Zagłębia Lubin poprzez przejmowanie wychowanków „Miedziowych” i rozwijanie ich w dalszym ciągu na płaszczyźnie sportowej i edukacyjnej.

Założycielami Stowarzyszenia są zresztą znani, lubińscy trenerzy Piotr Błauciak i Krzysztof Kotlarski, którzy przez ostatnie kilkanaście lat współpracują z Zagłębiem Lubin.

Uroczyste otwarcie obędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 19:00 na boisku nr 6 i wezmą w nim udział zarówno zawodnicy „Future” jak i również adepci Akademii Piłkarskiej „Żaczek”. Swoją obecność zapowiedzieli również ludzie związani z lubińskim środowiskiem piłkarskim, między innymi piłkarz 70 – lecia Zagłębia Lubin, Romuald Kujawa, a także prezes lubińskiego klubu – Artur Jankowski.

Więcej o samym projekcie można przeczytać także TUTAJ

 

Tags: