Doświadczony obrońca Marcin Pietrowski wzmacnia Miedź! Uniwersalny piłkarz mogący występować zarówno na obu bokach obrony, jak i na skrzydłach związał się z legnickim klubem półtorarocznym kontraktem.

Pietrowski jest wychowankiem Lechii Gdańsk, w której występował nieprzerwanie do połowy 2015 roku, gdy przeniósł się do Piasta Gliwice. W mistrzowskim sezonie górnośląskiego klubu rozegrał 25 spotkań w Ekstraklasie, w których zdobył 1 bramkę. W obecnych rozgrywkach defensor zanotował 4 występy w elicie, 3 mecze w Totolotek Pucharze Polski, 2 spotkania w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz pojedynek w eliminacjach Ligi Europejskiej. Łącznie w Ekstraklasie zagrał w 268 meczach, w których strzelił 7 goli.

Miedź była bardzo konkretna w rozmowach. Dość szybko doszliśmy do porozumienia. Poza tym, trener Dominik Nowak wyraził mną spore zainteresowanie. Jestem bardzo zadowolony, że tu trafiłem. Miedź Legnica to zespół, który zasługuje na grę w ekstraklasie. Bardzo chciałbym pomóc drużynie w wywalczeniu awansupowiedział Marcin Pietrowski.

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu