Marzenia się spełniają. Czy ktoś ci to kiedyś powiedział? Pewnie, że tak. Ale czy oni naprawdę? Czytałeś o nich w książkach; Jay Gatsby ma nadzieję i marzenie, które widzi w zatoce New York, słabe zielone światło, i uchwyci je, choćby na chwilę, w The Great Gatsby F. Scotta Fitzgeralda.

 

Widzisz je w filmach; Marek Aureliusz walczył ze swoim dorosłym życiem o sen, by uwolnić Rzym, zarobiony w ostatniej możliwej sekundzie w Gladiatorze. Być może gdzieś na twojej drodze stałeś się rozczarowany, sny myślowe były tylko beznadziejnymi wyobrażeniami wymyślonymi przez dzieci. Być może stałeś się cyniczny i zblazowany i podjąłeś świadomą decyzję, aby przestać śnić, gdy sprawy stały się zbyt skomplikowane i trudne.

Noel Ott urodził się w Sattel i wychował w Wettingen (kanton Aargau) w Szwajcarii. Wettingen to miasto na północy Szwajcarii, u podnóża góry Lagern. Nie to, co można by uznać za stereotypowy ośrodek plażowej piłki nożnej? Noel dorastał jak większość dzieci kochających sport. W rzeczywistości miał problem, którego większość ludzi życzyła sobie, był bardzo utalentowany w dwóch dyscyplinach sportu, piłce nożnej i plaży.

Noel ma teraz 19 lat i zagrał w trzech imprezach Beach Soccer z reprezentacją narodową. Pomyślał, że aby być piłkarzem plażowym, którym chciał być, musiał zdecydować między piaskiem a trawą. I nie wahał się ani chwili. Piłka nożna plażowa była jego pasją. To nie było konwencjonalne czy stereotypowe marzenie, ale kto może powiedzieć, czym jest marzenie? Noel bierze udział we wszystkich obozach Swiss Beach Soccer od dziewięciu lat. Powyższe zdjęcie zostało zrobione przez Noela (on jest długowłosym blond chłopcem) w swoim pierwszym obozie na plaży; zostało zrobione dziewięć lat temu, w Bernie, z dwoma graczami nadal z obecną drużyną narodową, Stephanem Meirem, Moritzem Jaggy, którzy byli tymi, którzy uczyli dzieci specjalnych technik, z których składa się piłka plażowa. Ilu ludzi znasz, którzy mieli ten sam sen, odkąd byli mali? Możliwe, że Noel również chciał zostać astronautą, a tak naprawdę nigdy nie zapomniał o ciężkiej nauce. (ostatnio zdał ostatni egzamin na licencjat z ekonomii). Ale niezaprzeczalną prawdą jest, że miał sen od dziewiątego roku życia, walczył o to każdego dnia, każdego lata, każdego roku, a teraz gra dla szwajcarskiej reprezentacji, żyjąc tym marzeniem.

Po dziesięciu latach obozów, niezliczonych godzinach na boisku, nawet zimą i jego pierwszych oszałamiających występach w National League, zadebiutował w reprezentacji narodowej w listopadzie 2012 roku. To było w Dubaju, na Pucharze Interkontynentalnym Samsung Beach Soccer, naprzeciwko Brazylia. Nic więcej…

Szwajcaria zawsze głęboko wierzyła w program rozwoju młodzieży. Wynika to z faktu, że w 2009 r. Dotarli do finału Mistrzostw Świata FIFA z bardzo młodym zespołem. Dzięki pomocy trenera Angelo Schirinziego nadzorującego program rozwoju młodzieży, Szwajcaria była w stanie dotrzeć do najlepszych możliwych talentów w ramach kraj. Angelo stwierdza,? Jednym z głównych celów kadry narodowej jest znalezienie i oczyszczenie nowych graczy . Schirinzi mówił dalej, że zawsze wiedział, że Ott jest świetnym piłkarzem plażowym, wszyscy w zespole go znali, ale musiał poczekać, aż Ott będzie gotowy fizycznie i psychicznie do rywalizacji na najwyższym poziomie piłki plażowej. ? Zawsze uważnie przyglądaliśmy się młodym ludziom, a kiedy czujemy, że są gotowi, integrujemy ich z zespołem. Ważne jest, aby dać zespołowi nowe i świeże powietrze, ożywić zespół, aby zespół stał się bardziej dynamiczny? ? Angelo Schirinzi wspomina.

Być może szwajcarski trener krajowy czekał zbyt długo, kto wie, ale prawda jest taka, że ​​Noel jest gotowy na najwyższy poziom, ponieważ dał jasno do zrozumienia od pierwszych treningów z narodową drużyną alpejską. Wcześniej Ott zadebiutował w Suzuki Swiss National League w wieku 15 lat w 2009 roku. Wtedy Noel był debiutantem roku w 2011 roku z Havana Shots, klubem, w którym spędził całą swoją profesjonalną karierę Beach Soccer, aw zeszłym roku został uznany za najlepszego gracza w Szwajcarskiej Lidze Narodowej.

Noel podjął trudną decyzję, prawdopodobnie jedną z najtrudniejszych w swoim młodym życiu. Postanowił podążać za swoimi marzeniami. Noel Ott to tylko jeden przykład z długiej listy marzycieli. Będzie on inspiracją dla dzieci w Szwajcarii, fanów Beach Soccer i marzycieli na całym świecie. Ott powiedział,? To naprawdę spełnienie marzeń, wspaniałe uczucie czerpać korzyści z całej mojej ciężkiej pracy. ” Czy to prawda o snach, czy się zdarzają? Odpowiedź jest zdecydowana TAK. Nie pozwól nikomu powiedzieć inaczej.

 

Tags: ,