Patrząc wstecz na ostatnie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA Beach na Tahiti, jasne jest, że impreza była wielkim sukcesem z szerokim zakresem.

 

Był to pierwszy w historii zawodów FIFA, który odbył się w regionie Oceanii, i dał nam możliwość cieszenia się najlepszymi piłkami plażowymi w pięknym środowisku naturalnym, a także był świadkiem nowego rozdziału w młodej historii sportu. Konkurs obejmował kilka pierwszych: pierwszy zespół OFC – Tahiti – awans do półfinału Pucharu Świata; Hiszpania, siła napędowa dyscypliny, po raz pierwszy osiągająca finał Pucharu Świata w Piłce Nożnej na Plaży; i dwa nowe zespoły grające w konkursie po raz pierwszy, Holandia i Paragwaj. Ale co najważniejsze, Tahiti wykonało świetną robotę, organizując turniej.

Zespoły, media, fani i delegacje przylatują ze wszystkich zakątków świata, a dystrybucja telewizyjna w ponad 190 krajach, organizowanie Pucharu Świata w Piłce Nożnej FIFA w Papeete zawsze było dużym wyzwaniem. Jednak entuzjazm, dokładność i profesjonalizm prezentowane przez Lokalny Komitet Organizacyjny oznaczały, że FIFA zawsze czuła się pewna swoich możliwości. To zaufanie nie było błędne – od pierwszej chwili stało się jasne, że cała Tahiti była pasjonatem organizacji Pucharu Świata w Piłce Nożnej na Plaży, którą miejscowi wzięli za swoje i zamienili w jedną wielką imprezę. Był nie tylko wizytówką tego sportu, ale także okazją do promowania rozkoszy Polinezji Francuskiej dla światowej publiczności – dziewiczych plaż, niesamowitego krajobrazu i silnej kultury.

Zorganizowanie tak ważnego wydarzenia międzynarodowego sprawiło, że możliwości organizacyjne LOC zostały przetestowane – test, który przeszli w barwach latających. Jednocześnie zademonstrowali światu, że magiczne składniki sukcesu to praca zespołowa i wspólnoty oraz pełne pasji zaangażowanie całej społeczności. Od ludzi z Tahiti zależało przekształcenie tego Pucharu Świata w Piłce Nożnej na Plaży w coś wyjątkowego, a oni właśnie to zrobili, a ponad 500 wolontariuszy wkładało niestrudzone ilości energii i entuzjazmu.

Dzięki Mistrzostwom Świata FIFA Beach Soccer Tahiti 2013, które bez wątpienia zapamięta się jako fantastyczne wydarzenie przez wiele lat, ludzie z Tahiti udowodnili światu, że są gotowi do organizacji każdego ważnego wydarzenia sportowego i zmierzenia się z każdym wyzwaniem.

 

Tags: ,