Brazylijska gwiazda Filipe, która omawia swoje triumfy i wielkie ambicje na przyszłość

Filipe Duarte da Silva, znany po prostu jako Filipe, urodził się 12 września 1993 r. W brazylijskim stanie Pernambucano. Oprócz piłki plażowej, pracuje z ojcem i siostrą w utrzymaniu basenów.

Ambasador tego tygodnia wygrał prawie wszystko, co może wygrać ze swoją drużyną narodową, aw ostatnich latach był kluczowym trybikiem w złożonej mechanice dominacji Brazylii w świecie piłki plażowej.

Ale wszystko zaczęło się w młodym wieku dla Filipe…

„Zacząłem grać w piłkę nożną na plaży w szkole w zespole do lat 15, z trenerem Alberico. Myślałem, że to niesamowita i dynamiczna gra z niesamowitą swobodą. Ale nie miałem pojęcia, jak daleko zajmie mi piłka plażowa”.

W miarę upływu czasu sprawy szybko się rozwijały i zauważyły ​​je ważne osobistości świata brazylijskiej piłki plażowej.

„Moje pierwsze doświadczenie w kategorii dorosłych miało miejsce w Campeonato Pernambucano, kiedy miałem 18 lat, i wygrałem nagrodę za bycie najlepszym zawodnikiem w konkursie.

Rok po tym, jak poszedłem na Brazylijski Puchar Plażowej Piłki Nożnej w Manaus, gdzie było wiele świetnych drużyn i świetnych graczy. Ponownie byłem jednym z najlepszych zawodników biorących moją drużynę, Sport, do finału mistrzostw.

Po tym moje marzenie stało się prawdą, a trener Jr Negao zadzwonił do mnie, aby być częścią reprezentacji Brazylii, po przejściu okresu przygotowawczego do Mistrzostw Świata w Tahiti 2013. ”

Od tego czasu Filipe zastosował swój zawód także w Europie, grając z najlepszymi klubami w piłce nożnej plażowej.

„Kontynuowałem moją ewolucję z doświadczeniem we Włoszech, kiedy miałem 19 lat, grając w Lazio w 2013 roku.

Po Włoszech pojechałem do Izraela z Falfalą, a rok później do Rosji, jednej z najsilniejszych lig na świecie. Tam grałem z Krylyą Sowietowem i osiągnęliśmy drugie miejsce w lidze – wielkie osiągnięcie ”.

Filipe nadal gra dziś w lidze rosyjskiej, występując w zawodach Delta i Novator oraz Krylyi Sovetov.

Jednak to właśnie z Brazylią Filipe zdobył najwięcej srebra, ale które sukcesy wyróżniają się jako najbardziej wyjątkowe?

„Zawsze uwielbiam wygrywać. Każdy turniej jest bardzo ważny, ale Puchar Świata jest wyjątkowy. Zawsze marzyłem o zostaniu mistrzem świata, a my to zrobiliśmy! Teraz chcę znowu wygrać, tyle razy, ile to możliwe. ”

A na poziomie osobistym …?

„Byłem już mistrzem świata w zespole, ale pewnego dnia chciałbym wygrać nagrodę dla najlepszego gracza roku”.

Brazylijczyk ma wielkie marzenia, ale w wieku 25 lat Filipe ma przed sobą długą karierę w piłce nożnej plażowej. Kto wie, jakie nowe wysokości może osiągnąć?

 

Sukcesy: 

  • Mistrz Świata FIFA (Bahamy 2017)
  • Dwukrotny mistrz Intercontinental Cup Dubai.
  • Mistrz Ameryki Południowej
  • Mistrz Copa America
  • Mistrz Zwycięzców Euro
  • Mistrz Ligi Portugalskiej
  • Mistrz Mundialito de Clubes
  • 6-krotny mistrz Pernambucano
  • Mistrz Pucharu Brazylii
  • Mistrz kwalifikacyjny COMNEBOL