Piłka nożna plażowa nigdy się nie zatrzymuje. Piłka nożna plażowa nie ma przerwy. Nie dając nam czasu na relaks i myślenie o wspaniałym 2015 roku, który właśnie przeżyliśmy, nadchodzi ten ekscytujący rok 2016, z wieloma nowymi wyzwaniami, nowymi wydarzeniami i nowymi odcinkami gotowymi do doświadczenia. I nie przegapimy ani jednego z nich, widzimy, jak piłka nożna plażowa ewoluuje na naszych oczach…

Portugalia nadal cieszy się historycznym osiągnięciem, będąc po raz pierwszy koronowanym mistrzem świata w piłce nożnej FIFA Beach Soccer, wyścig do następnej globalnej gabloty rozpoczyna się ponownie w nadchodzących miesiącach. W 2017 r. Bahamy będą gospodarzem dziewiątej edycji Pucharu Świata w Piłce Nożnej FIFA, pierwszej w regionie CONCACAF, a ponad 120 drużyn narodowych będzie walczyć w tym sezonie i spróbuje zdobyć miejsce w konkursie dla wszystkich marzy o.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata rozpoczną się ponownie w 2016 r., Dodając do niezwykle wymagającego kalendarza piłki plażowej. Ale nie będą to jedyne centra uwagi, z pewnością nie w tym sezonie, w którym ponownie pojawią się między innymi Intercontinental Beach Soccer Cup, XIX-wieczna Liga Plaży Piłkarskiej Euro i wiele innych zawodów na całym świecie… To nie będzie przestań też.

Co więcej, w tym roku Beach Soccer będzie nadal umacniać relacje z Komitetem Olimpijskim, związkiem, który przeżył duże chwile w 2015 roku. Rola, jaką sport odegrał w I Europejskich Igrzyskach, które odbyły się w Baku w czerwcu ubiegłego roku oraz w śródziemnomorskich plażowych grach Pescara to dwa najlepsze przykłady roli, jaką nasz sport może odgrywać w Five Rings.

Tak jak piłka plażowa, rozwój naszego sportu to wysiłek zespołowy. Jest to możliwe tylko dzięki wypróbowanej i prawdziwej pracy wszystkich członków rodziny piłkarzy plażowych. Nigdy nie przestaniemy dziękować wszystkim za to, że jesteśmy po naszej stronie, dzięki czemu wszystkie nasze marzenia się spełniają, z oddaniem, ciężką pracą i zaangażowaniem. Razem będziemy latać wysoko…

 

Tags: ,