Piłka nożna plażowa cieszyła się w ostatnich latach stałym wzrostem. Rozgrywki odbywają się we wszystkich zakątkach świata, a poziom umiejętności ich uczestników osiągnął imponujący wzrost.

Działania rozwojowe ukierunkowane były na różne obszary, od najwyższej klasy sfery zawodowej po poziom oddolny, a wyniki są dziś wyraźnie zauważalne. Piłka nożna plażowa dla kobiet jest jedną z dziedzin, w których wyraźnie widzieliśmy ważne kroki.

Jak dotąd wysiłek ten w dużej mierze pozostawał na poziomie krajowym, edukacyjnym i oddolnym i jak dotąd nie przekroczył, pomimo pewnych wyjątków w ostatnich latach, międzynarodowej skali konkurencji.

To jednak ma się zmienić.

Praca wykonana w tej dziedzinie była satysfakcjonującym i inspirującym wysiłkiem, ponieważ wyraźnie ukazuje ducha plażowej piłki nożnej, jak łatwo można przenosić sport i jak duży jest jego wszechstronny potencjał.

Według najnowszych badań, aż 54 krajowe stowarzyszenia piłkarskie aktywnie pracują nad rozwojem piłki nożnej plażowej dla kobiet, z różnymi programami i działaniami mającymi na celu wspieranie rozwoju sportu wśród kobiet.

Wśród nich znajdziemy niektóre z tych krajów, które organizują wspaniałe mistrzostwa narodowe, takie jak Włochy, Szwajcaria czy Brazylia, niepowtarzalne mocarstwa w piłce nożnej plażowej, a także kraje o ogromnej kulturze sportowej.

Ale lista obejmuje wiele innych związków piłkarskich z różnych kontynentów, takich jak Irak, Fidżi, Węgry, Grecja, Litwa, Malezja, Kirgistan, Seszele i RPA.

Ślad staje się głębszy.

Grupa krajów, które dodały kobiecą plażową piłkę nożną do swojej oferty, rośnie, aw Iranie czujemy się dumni z bycia jednym z pionierów w tej grupie.

Zawsze rozumiemy, jak ważne jest rozwijanie sportu zarówno męskiego, jak i żeńskiego – jeden z powodów, dla których nasz program kobiecej piłki nożnej plażowej, w tym silne mistrzostwa krajowe, jest kluczem do naszych projektów rozwojowych.

Przyniosło to już doskonałe rezultaty, z solidną bazą zawodniczek kobiet w kraju i różnymi programami rozkwitającymi w różnych regionach.

Przynosi to korzyści sportowi irańskiemu w całości, ponieważ skutkuje lepszym zrozumieniem piłki plażowej, ulepszonej infrastruktury i bardziej precyzyjnego podejścia do planów rozwoju, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Innymi słowy, pomaga federacjom budować bardziej kliniczną wizję.

Dzięki Euro Winners Cup 2016, kobieca piłka nożna plażowa robi nowy krok, ponieważ przełamuje barierę w projektowaniu piłki plażowej kobiet na poziomie międzynarodowym i globalnej publiczności. To bardzo ważny punkt orientacyjny, ale jest to jeszcze jeden krok wielu przyszłych.

Piłka nożna plażowa dla kobiet ma przed sobą wspaniałą przyszłość. Cieszmy się tym.

 

Tags: ,