8 najlepszych klubów weźmie udział w szóstej edycji najbardziej prestiżowego międzynarodowego konkursu klubu piłki nożnej plażowej

Moskwa została potwierdzona jako miejsce szóstej edycji konkursu Mundialito de Clubes, organizowanego przez Beach Soccer Worldwide, który odbędzie się w dniach 27 lutego – 3 marca.

Konkurs opuszcza Brazylię po pięciu edycjach, z których pierwsza odbywa się w São Paulo w 2011 roku, a ląduje w stolicy Rosji, ponownie z ośmioma najlepszymi drużynami klubów plażowych na świecie.

Nowoczesny Megasport Sports Palace będzie areną tej najwyższej klasy zawodów, co oznacza, że ​​Mundialito de Clubes odbędzie się po raz pierwszy w pomieszczeniach. Moskwa nie jest obca imprezom halowym, ponieważ zimą odbywało się tam wiele imprez, z których ostatnim jest Euro Beach Soccer Cup w 2012 roku.

Ostateczna lista drużyn zostanie potwierdzona w najbliższych dniach, ale udział broniących mistrzów Lokomotiv Moskwa jest pewny. Moskale, zwycięzcy konkursu w 2012 i 2017 roku, będą walczyć na ziemi domowej o trzecią koronę, ale z pewnością staną w obliczu ostrej konkurencji.

Spartak Moscow, jako gospodarz konkursu, będzie także kolejnym z ośmiu uczestniczących zespołów.