Major League Soccer zawiesiła wszystkie mecze, ze skutkiem natychmiastowym, na 30 dni z powodu COVID-19 (koronawirusa).

Przeczytaj pełne oświadczenie:

Major League Soccer zawiesiła grę na 30 dni, ze skutkiem natychmiastowym, ponieważ liga w dalszym ciągu ocenia wpływ COVID-19 ze swoją grupą zadaniową ds. Medycznych i urzędnikami zdrowia publicznego.

W odpowiednim czasie liga i kluby poinformują o planach kontynuacji sezonu 2020 i zaktualizują status wydarzeń ligowych.

„Nasze kluby zjednoczyły się dzisiaj w decyzji o czasowym zawieszeniu sezonu – w oparciu o porady i wskazówki od Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC), Kanadyjskiej Agencji Zdrowia Publicznego (PHAC) i innych organów zdrowia publicznego oraz w w najlepszym interesie naszych fanów, graczy, urzędników i pracowników ”- powiedział komisarz MLS Don Garber. „Chcielibyśmy podziękować naszym fanom za ich ciągłe wsparcie w tym trudnym czasie”.

Ogłoszenie MLS następuje po tym, jak NBA zawiesiło sezon w środę wieczorem. Przed zawieszeniem sezonu MLS dwa mecze MLS zaplanowane na 21 marca zostały już przełożone w Seattle i San Jose, ponieważ podejmowane są działania mające na celu ograniczenie COVID-19, który do tej pory odnotował ponad 1000 potwierdzonych przypadków w USA

Na początku tego tygodnia eMLS Cup, który miał się odbyć 21 marca w Austin, został przełożony po odwołaniu South przez Southwest. 

Również w czwartek Concacaf zawiesił Ligę Mistrzów ze skutkiem natychmiastowym. LAFC miało wziąć udział w Cruz Azul w czwartek wieczorem. Mistrzostwa USL również zawiesiły grę na co najmniej 30 dni.

Tymczasem US Soccer ogłosiło, że wszystkie mecze reprezentacji mężczyzn i kobiet, które mają się odbyć w marcu i kwietniu, zostały odwołane.