Mistrzowie narodowi, europejscy i teraz Mundialito… SC Braga po prostu nie przestawaj wygrywać trofeów!

Nie była to łatwa jazda, ale SC Braga dołożył kolejne trofeum do swojego gabinetu, a królowie Europy stali się królami świata.

BSC Spartak spadł do CR Flamengo w tight play-off o trzecie miejsce, a gospodarze kończą pierwsze Mundialito de Clubes, które odbędzie się poza Brazylią, na czwartym miejscu.

W ten sposób tytuł został wygrany i przegrany…

Domusbet Catania 6-7 SC Braga (FINAL)

Nadeszła chwila. Mecz, w którym brało udział osiem drużyn, ale nieuchronnie tylko dwa. SC Braga wygrał każdy mecz aż do tego momentu, podczas gdy tylko jedna wygrana z trzech wystarczyła, by Catania zakwalifikowała się do półfinału, gdzie po rzutach karnych wyeliminowała swoich gospodarzy.

Pod względem formy Braga miała przewagę, ale w finale wszystko może się zdarzyć…

Otwarcie partytury zajęło zaledwie 20 sekund, kiedy Leo Martins podskoczył, by rzucić się na nogę w rzucie z autu, salwując obok Sydorenko w zdecydowanym stylu. Wczesny cios nie zdawał się przeszkadzać Domusbetowi Catanii, bo zaledwie minutę później Sydorenko zemścił się, gdy odbity strzał z dystansu sprawił, że siatka Bragi znowu się zrównała.

W tej pełnej akcji premierze Jordan wykonał świetny rzut wolny, aby ponownie dać Bradze przewagę, a następnie, w przedziwnym zestawie wydarzeń, wczorajszy bohater rzutu karnego, Gentilin, stracił kontrolę nad słabym Be Martins strzelali, aby praktycznie wprowadzić go do własnej sieci.

Sprawy zmieniły się ze złych na gorsze w przypadku Katanii, ponieważ bezczelny Leo Martins zobaczył ludzi Antonio Torresa, którzy rozszerzyli prowadzenie do 1-4. Pod koniec pierwszego okresu Bryshtel miał szansę sprowadzić Catanię z powrotem na dwa miejsca z rzutu karnego, ale Rafael Padilha przeczytał jego zamiary i zatrzymał strzał w samą porę, aby usłyszeć pierwszy dźwięk klaksonu.

Dzięki wygodnemu prowadzeniu Braga wkroczył w drugi okres pełen pewności siebie. Jednak to Catania znalazła się na pierwszym miejscu, kiedy Bryshtel nadrobił swoją wcześniejszą karę, przejmując rzut z Padilha, aby trafić po raz pierwszy przed oszołomionym bramkarzem.

Następnie Lucao zmniejszył deficyt do zaledwie jednego gola, strzelając głową na drugim słupku, zdobywając swój dwunasty gol w turnieju. Bokinha przerobił rzut wolny, aby odzyskać prowadzenie Bragi, ale Catania okazała się trudna do pokonania dla mistrzów Europy i Portugalii.

Be Martins miał szansę zrobić sześć, kiedy okrążył bramkarza, by stanąć twarzą do otwartej siatki, ale Bokach rzucił się przed strzał, blokując strzał swoją piersią, gdy Sydorenko odetchnął z ulgą.

Gentilin poprawił swój wcześniejszy gol, strzelając rzut wolny, ale jego radość była krótkotrwała, ponieważ Bruno Xavier napędzany w niepowstrzymanym wysiłku bezpośrednio po rozpoczęciu meczu. Przy 4-6 poduszka z dwoma celami pozostała nietknięta, gdy minął drugi gwizdek.

Catania pozostała zaledwie 12 minut na dogonienie portugalskich rywali, a po stronie włoskiej strzelił sześć, ponieważ strzał Bokach sprawił, że szczupła przewaga Bragi była jeszcze mniejsza.

Gdy tylko Filipe przywrócił prowadzenie dwubramkowe, Zurlo strzelił znakomitego gola.Dopiero akrobacje Padilha utrzymywały Bragę na starcie, oszczędzając w turnieju zaledwie 30 sekund na zegarze.

Szczupła przewaga pozostała nienaruszona, gdy rozległ się ostatni gwizdek, a SC Braga rzucił ręce w powietrze – kolejne trofeum w torbie.

Po pierwszych obchodach nadszedł czas na ceremonie wręczenia nagród. Gracze SC Braga Be Martins i Rafael Padilha zdobyli indywidualne nagrody dla MVP i najlepszego bramkarza, a Lucao z Domusbet Catania odebrał nagrodę dla najlepszego strzelca z 12 bramkami.

Portugalia, Europa i teraz świat, kto zatrzyma SC Braga?

Cele: 0-1: Leo Martins, min. 11 (1); 1-1: Sydorenko, min. 10 (1); 1-2: Jordan, min. 10 (1); 1-3: Gentilin (OG), min. 9 (1); 1-4: Leo Martins, min. 5 (1); 2-4: Bryshtel, min. 10 (2); 3-4: Lucao, min.6 (2); 3-5: Bokinha, min. 5 (2); 4-5: Gentilin, min. 0 (2); 4-6: Bruno Xavier, min. 0 (2); 5-6: Bokach, min. 5 (3); 5-7: Filipe, min. 3 (3); 6-7: Zurlo, min. 3 (3);

BSC Spartak 3-4 CR Flamengo (Play-Off 3 miejsce)

Ich bolesne wyjście z Mundialito de Clubes na wczorajszych rzutach karnych, gospodarze BSC Spartak weszli do dzisiejszego barażu na trzecim miejscu, chcąc zdobyć najlepszą pozycję końcową, jaką mogli osiągnąć, przeciwko brazylijskiej drużynie Flamengo, która została odsunięta na pół finałowy remis przeciwko SC Braga.

To gospodarze rozegrali mecz, kiedy nad głową do Pawlenko zobaczył, że jest w pustej sieci.Spartak kilkakrotnie groził podwojeniem przewagi, ale nie udało mu się w pełni wykorzystać okresu lepszej gry.

Gdy zespoły spotkały się pierwszego dnia etapów grupowych, był to bliski romans ze Spartakiem, który zdobył trzy punkty ze szczupłym zwycięstwem 2: 1 i wyglądało na to, że ten mecz może mieć podobnie niską liczbę goli , gdy rozpoczął się drugi okres i rozciągał się tylko z jednym celem dzielącym strony.

Dopiero na końcowych etapach drugiej połowy przyszła kolejna bramka i był to długi strzał Andrade’a, ponieważ portugalski bramkarz wyrównał dla Flamengo. Zaledwie kilka minut później Gustavo strzelił w rzucie wolnym, aby dać prowadzenie Brazylijczykom.

Po raz pierwszy gospodarze byli na plecach. Thanger rozbił niebezpieczny strzał ostrzegawczy przed poprzeczką przed drugim gwizdkiem, ale Spartak wszedł w przerwę.

Piu strzelił jedną trzecią, gdy jego nad głową odbiło się niezgrabnie na piasku, by uniknąć ucieczki bramkarza Bażenowa. Ale wyglądało na to, że gdyby gospodarze mogli całkowicie stracić kontrolę nad meczem, Makarov wykazał ogromną siłę, by pokonać swojego znacznika w piłkę i uderzyć w sekundę dla ludzi Michaiła Lichaczowa.

Raz jeszcze był tylko jeden cel, jednak był to krótki okres, ponieważ Roman Pachev strzelił kopnięciem z roweru, aby zrobić 2-4 z minutą na zegarze. Nadszedł jednak czas na jeszcze jeden zwrot akcji, gdy Andrade grzebał w potężnym strzale Thangera, który Anton Shkarin był wtedy pod ręką, by rzucić się na niego i ponownie zmniejszyć deficyt.

Pomimo późnego dramatu czas uciekł Spartakowi, który zakończył turniej na czwartym miejscu, jako że Flamengo zajmuje trzecie miejsce.

Bramki: 1-0: Pavlenko, min. 9 (1); 1-1: Andrade, min. 5 (2); 1-2: Gustavo, min. 3 (2); 1-3: Piu, min. 8 (3); 2-3: Makarov, min. 8 (3); 2-4: Pachev, min. 1 (3); 3-4: Shkarin, min. 0 (3);

 

Tags: ,