Urodzony i wychowany w Londynie, Aaron Clarke szturmował angielską plażową piłkę nożną w ciągu ostatnich kilku lat.

Od swojego debiutu w 2013 roku, w którym zdobył swoją pierwszą bramkę międzynarodową przeciwko potężnej Portugalii, Aaron został kapitanem i czołowym reprezentantem England Beach Soccer Team, a także pojawił się w składach wielu klubów, w tym Arsenal, Levante i FC Barcelona.

Ale on jest czymś więcej niż tylko gwiazdą plażowej piłki nożnej…

Syn nauczyciela i murarza, Aaron Clarke urodził się 10 czerwca 1991 r. W Londynie.

„Mam młodszą siostrę, która obecnie studiuje inżynierię mechaniczną na uniwersytecie – musiała odziedziczyć wszystkie mózgi!”

Sam Aaron studiował wychowanie fizyczne, dramaturgię, literaturę angielską na studiach, a następnie ukończył studia na wydziale nauk o sporcie.

Podobnie jak większość plażowych piłkarzy, jest także zapalonym fanem piłki nożnej i ma bardzo bliskie związki ze swoim klubem chłopięcym…

„Od kiedy miałem 18 lat, pracowałem dla Arsenalu jako trener, podróżując po całym świecie, aby edukować trenerów, jak grać i trenować w„ The Arsenal Way ”.”

Jednak przez ostatnie 6 lat skupiał się na Akademii Arsenalu, pracując z najlepszymi talentami w wieku 9-16 lat.

„To naprawdę miłe widzieć graczy, którym pomogłem w przeszłości, którzy rozwinęli się i grają w Premier League, Bundesligi i LaLiga”.

Aaron jest również osobistym trenerem w swoim rodzinnym mieście w Londynie. „Naprawdę lubię pomagać ludziom zachować kondycję i zdrowie”.

Jego podróż w plażową piłkę nożną rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy został zaproszony na dzień rekrutacji na plażową piłkę nożną w Anglii…

„Musiałem zrobić dobre wrażenie, ponieważ zostałem zaproszony na regularne sesje treningowe z drużyną Anglii. Zarejestrowałem się Automatycznie zakochałem się w tym sporcie iw 2013 roku zadebiutowałem zdobywając swój  w Betfan z kodem promocyjnym i pierwszy międzynarodowy gol przeciwko Portugalii. ”

Za każdą historią sukcesu kryje się wsparcie ze strony przyjaciół, rodziny, kolegów itp., Ale kogo nazwałby napastnik Anglii na liście osób, które odegrały kluczową rolę w jego karierze?

„Jestem bardzo wdzięczny za możliwości, które dał mi były menedżer reprezentacji Anglii Terry Bowes, ponieważ czułem, że mogę wykorzystać międzynarodową platformę do rozpoczęcia mojej kariery klubowej”.

„Na początku mojej kariery prowadziłem Angelo Schrinizi w Sable Dancers w Szwajcarii. Miałem wtedy szczęście, że reprezentowałem FC Barcelona i uczyłam się od Ramiro Amarelle, który moim zdaniem jest geniuszem taktycznym. ”

Patrząc wstecz, są pewne wspomnienia, które najlepszy strzelec Anglii pamięta na zawsze…

„Osiągnięciem, które daje mi najbardziej indywidualną satysfakcję, jest strzelenie gola przeciwko Węgrom w finale promocyjnym w Parnawie. Został wybrany w pierwszej trójce bramek na świecie. ”

„Co więcej, uznanie się za jednego z 50 najlepszych graczy na świecie w ciągu ostatnich dwóch sezonów jest wyjątkowe”.

Osiągnięcia

 • 130 bramek w 122 występach w Anglii
 •  gracz sezonu Anglii (4)
 • Najlepszy strzelec reprezentacji Anglii (5)
 • Najlepszy strzelec EBSL Div. Etap B Warnemünde (2 – 2017 i 2018)
 • Oceanside mistrzowie piłki nożnej plażowej z ładowarkami
 • Mistrzowie NASSC Virginia z Barceloną
 • Czterokrotni zwycięzcy z Arsenalem BSC w 2017 r. (Mistrzostwa Anglii, Superpuchar, Copa Lagos, Puchar Dunkierki)
 • MVP Copa Lagos 2017
 • Hiszpańscy mistrzowie narodowi 2018 z Levante
 • Mistrzowie Pucharu Malmo z Anglią
 • MVP Pucharu Malmo