Gospodarze wracają, aby pokonać USA w finale, ponieważ Salwador zdobywa trzecie miejsce ze zwycięstwem nad Panamą

Mistrzostwa Piłki Plażowej Concacaf w Meksyku dobiegły końca, a gospodarze przyjeżdżający z tyłu przeciwko USA będą koronowanymi królami Puerto Vallarta.

W dogrywce trzeciego miejsca Salwador przekroczył szalejącą Panamę, uzyskując brązową pociechę po tym, jak został wyeliminowany z eliminacji Mistrzostw Świata FIFA Beach Soccer w sobotę.

Wśród uroczystości był czas, aby rozpoznać indywidualną błyskotliwość graczy, którzy rozświetlili turniej swoimi umiejętnościami.

MVP trafił do meksykańskiego Ramona Maldonado, podczas gdy w sumie 13 bramek zobaczył Nick Perera z USA, który zdobył tytuł najlepszego strzelca.

Po niesamowitym występie w finale, niezaprzeczalnym zwycięzcą nagrody Best Goalkeeper był meksykański Diego Villaseñor.

Nagroda Fair Play została przyznana Panamie, a nagroda Young Player została przyznana Exon Perdomo, najlepszemu strzelcy Salwadoru.

W ten sposób gospodarze pozostali niepokonani w swoim wydarzeniu domowym, aby podnieść trofeum jako mistrzowie kontynentu…

FINAŁ

Meksyk przeciwko USA

Mimo, że obie drużyny osiągnęły cel, który postanowili osiągnąć – kwalifikacje do FIFA Beach Soccer World Cup 2019 w Paragwaju – wciąż istniała niewielka kwestia decydowania o mistrzach Concacaf.

Bitwa o koronę kontynentalną rozpoczęła się w stonowanym tempie, a tak wiele talentów obronnych na boisku anulowało ataki drugiej drużyny.

Utrzymanie dwóch najlepszych strzelców mistrzostw w piłce nożnej plażowej Puerto Vallarta 2019 w Concacaf było zawsze niemal niemożliwe, a po pierwszych 11 minutach szyi i karku impas był przerywany w sekundach od pierwszej przerwy, kiedy Nick Perera napędzany genialnie.

Ramon Raya dał swoim ludziom namiętną rozmowę drużynową w ciągu kilku minut odpoczynku, a oni wrócili na piasek zadając więcej pytań o obronę Stanów Zjednoczonych, ale wciąż nie byli w stanie wyciągnąć poziomu.

Jednym z graczy w meksykańskich szeregach, który najprawdopodobniej strzelił gola, był Villaseñor, bramkarz, który kilka razy zaliczył siatkę w tej rywalizacji, ale USA ułożyły ciała w obronie, aby powstrzymać pociski dalekiego zasięgu.

W ostatnim okresie wielki meksykański numer jeden skoczył niesamowicie wysoko, aby utrzymać wynik na poziomie zaledwie 0-1, a trybuny odetchnęły z ulgą.

Przełom nastąpił w Meksyku niedługo po tym, jak Mosco przerobił się, by zdobyć poziom Raya.

Odtąd był to ruch jednokierunkowy…

Tama pękła, a Meksyk strzelił pięć goli w ciągu pięciu minut, aby opuścić USA całkowicie oszołomiony!

Hernandez strzelił pozornie niemożliwy kawałek, by zdobyć prowadzenie, a następnie Maldonado spotkał się z Villaseñorem na długiej linii, aby poprowadzić piłkę nad zbliżającym się Tothem na numer trzy. Aleman kontrolował piłkę i odwrócił się, by strzelić – cztery.

Zostali obdarowani piątką, gdy Dos Santos nielegalnie przechwycił freekicka, który miał być bezpośredni, a USA zostały ukarane spokojną karą Maldonado. Wkrótce po tym, jak Aleman zobaczył Totha w swoim szeregu i strzelił długą bramkę, aby zakończyć niesamowity powrót.

Nieżyjący już Nick Perera freekick nie wystarczył, by powstrzymać grasujących Meksykanów, których nie można było powstrzymać, a przy wsparciu tłumu za sobą stale obserwowali grę aż do ostatniego gwizdka na Concacaf Beach Soccer Championship Puerto Vallarta.

Gospodarze zostali ukoronowani na domowym piasku, ponieważ USA zajmują drugie miejsce. Dla obu drużyn ich uwaga skupi się teraz na wielkim – Pucharze Świata w Piłce Nożnej FIFA w Paragwaju!

Cele: 0-1: Perera, min. 0 (1); 1-1: Mosco, min. 7 (3); 2-1: Hernández, min. 6 (3); 3-1: Maldonado, min. 5 (3); 4-1: Aleman, min. 4 (3); 5-1: Maldonado, min. 3 (3); 5-2: Perera, min. 2 (3); 6-2: Aleman, min. 1 (3);

Play-off trzeciego miejsca

Panama przeciwko Salwadorze

Po tym, jak wczoraj zepsuł się bieg na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej FIFA na Plaży w przerażającym stylu, szansa na zakończenie zawodów w Puerto Vallarta na trzecim miejscu była ostatecznym pocieszeniem, które te zespoły mogłyby potencjalnie wziąć z kwalifikacji kwalifikujących do Concacaf.

Kary okrutnie znokautowały Salwador poprzedniego dnia, ale w ostatnim dniu zaczęły się jaskrawo przeciwko Panamie, a Ruiz po zaledwie trzech minutach gry.

Utrzymali presję i pod koniec okresu Velasquez dodał drugi, a Salwador nadal dominował w posiadaniu aż do pierwszego gwizdka

Panama wyglądała tak, jakby była na tylnym siedzeniu, wchodząc w drugie 12 minut, ale w meczu z Rafaelem Garcią zagrał prawie natychmiast po restarcie z freekicka.

Jednak cel został odrzucony przez sędziego i uroczystości zostały przerwane. Freekick musiał zostać powtórzony, ale nerwy nie dotarły do ​​dziewiątki, ponieważ zachował zimną krew, aby przekonwertować powtórkę, przywracając Panamę z powrotem do meczu.

Byli tylko o jeden tył, ale po strzeleniu trzech goli przeciwko USA poprzedniego dnia, Perdomo kontynuował swój płodny bieg, aby odłożyć setowy kawałek, a następnie ustanowił sekundę dla Franka Velasqueza.

Kilka minut później Velasquez zabezpieczył hat-tricka, a Batres walił w szóstkę i znikąd, Panama ciągnęła się o pięć bramek. Salwador wyglądał na niepowstrzymanego.

Ich rozpęd został nieco przerwany, gdy Perdomo strzelił gola na niewłaściwym końcu, po rzucie rożnym, które odbiło się od jego ciała w siatce, a następnie Eliecer Garcia rzucił się do rzutu na 3-7.

Nadal istniała znaczna różnica między stronami w ostatnich 12 minutach, a różnica była jeszcze większa, gdy Ramos powstrzymał niepowstrzymany narzut.

Mecz zakończył się na 3-8, ponieważ Panama po prostu nie mogła odnieść porażki z tak silnym sprzeciwem, ponieważ EL Salvador zajął trzecie miejsce w ostatnim dniu w Puerto Vallarta.

Cele: 0-1: Ruiz, min. 9 (1); 0-2: Velasquez, min. 2 (1); 1-2: R. Garcia, min. 11 (2); 1-3: Perdomo, min. 8 (2); 1-4: Velasquez, min. 8 (2); 1-5: Velasquez, min. 5 (2); 1-6: Batres, min. 4 (2); 1-7: Ruiz, min. 2 (2); 2-7: Perdomo (OG), min. 2 (2); 3-7: E. Garcia, min. 0 (2); 3-8: Ramos, min. 7 (3);