Ostatni dzień etapów grupowych Concacaf Beach Soccer Championship pokazuje, że mecze ćwierćfinałowe zostały potwierdzone

Finałowe mecze grup potwierdziły piątkowe mecze ćwierćfinałowe, ponieważ USA, Salwador i Panama dołączają do Meksyku na szczycie swoich grup.

Po zwycięstwie w ostatnim meczu grupowym, USA w piątek zdobyły mecz przeciwko Gwadelupie, podczas gdy koledzy z grupy Bahamas zmierzą się z niepokonanym jeszcze Salwadorem.

Zwycięstwo w Panamie oznacza, że ​​w ćwierćfinale zostaną wylosowane przeciwko Gwatemali. Tymczasem gospodarze będą rywalizować z Trynidadem i Tobago

Na dole tabel zespoły, które nie dotarły do ​​następnej rundy, zostały pozostawione do ostatecznego zwycięstwa w Puerto Vallarta, a także do trzeciego miejsca.

Belize v Gujana (grupa D)

Nadzieje na grę w globalnej rozgrywce w Paragwaju w tym roku zostały okrutnie przerwane dzień wcześniej dla tych stron, które dzisiaj musiały zadowolić się trzecim miejscem w grupie D.

Niski strzał Forda, który zbiegł w dół lewego skrzydła, przerwał impas po czterech minutach, a Belize podwoił swoją przewagę z rzutu karnego, gdy najlepszy strzelec ostatniej edycji, Meza, spokojnie się przebrał.

Pierwszy gwizdek przyszedł z wynikiem 2: 0, ale niedługo po wznowieniu Shane Luckie minął obrońcę, by odeprzeć gitarowy otwieracz na najbliższym stanowisku. Gujana zwiększyła presję na mężczyzn w bieli, a po kilku minutach drugiego okresu Luckie zapakował klamrę, aby przywrócić im poziom.

Tempo zwolniło w ostatnim okresie, ponieważ kontuzje rozgorzały dla obu drużyn, przerywając grę. Ale bramka na tym późnym etapie meczu zrobi wielką różnicę i Belize będzie marnować swoje możliwości, stawiając wiele freekicków wysoko i szeroko.

Przeciwko tej grze Gujana przejęła trzecią, gdy Kanard zdjął oszałamiającą głowę, by zdobyć trzy punkty w stylu, karząc Belize za stracone szanse.

Gujana świętowała serdecznie trzy punkty, kończąc mistrzostwa w piłce nożnej plażowej Puerto Vallarta na trzecim miejscu, a Belize kończy się w Meksyku bez wygranej.

Bramki: 1-0: Ford, min. 8 (1); 2-0: Meza, min. 6 (1); 2-1: Luckie, min. 8 (2); 2-2: Luckie, min. 3 (2); 2-3: Kanard, min. 2 (3);

Antigua i Barbuda przeciwko Bonaire (grupa C)

Żadna ze stron nie wygrała w swoich poprzednich meczach w Puerto Vallarta, a dziś będzie ich ostatnia szansa na spróbowanie zwycięstwa, zanim wrócą do domu.

Bonaire doznał bicia przez Bahamy i USA w poprzednich dniach i zdobył 26 goli strzelonych przeciwko nim, ale w dzisiejszym meczu zajęli pierwsze miejsce.

Steba przebił się przez obronę, by uderzyć w dach sieci, dając Bonaire’owi prowadzenie po raz pierwszy w ich kampanii. Jednak Richards odwrócił się i strzelił kilka minut później, aby wyrównać mecz, ale nowi gracze utrzymali atak.

Thomas odłożył karę za Antigua i Barbudę na początku drugiego okresu, ale Steba posłał rakietę w górny róg chwilę później, zdobywając wynik 2-2. Mecz był do wygrania dla każdej drużyny, a oni naciskali, aby znaleźć przewagę.

Dalekosiężny wysiłek Daniela sprawił, że Antiguans znów ruszył naprzód, aw połowie meczu Hughes zdobył karę, aby po raz pierwszy w grze przesunąć różnicę między stronami do dwóch bramek.

Ale dziewiąty numer Bonaire’a był dzisiaj w formie, ponieważ zakończył hat-trick, aby dotrzymać kroku przeciwnikowi. Kara Hughes sprawiła, że ​​w drugiej przerwie było 6-3 i wyglądało na to, że strona Beto Limy znalazła ten dodatkowy ekwipunek.

Minęło jednak tylko kilka minut, zanim Steba uzyskała numer cztery, ponieważ goalfest kontynuował w ostatnich 12 minutach. Jednak Antigua i Barbuda odnalazły swój rytm i systematycznie podchodziły do ​​przeliczania reszty szansy, którą musiały przenieść na wynik 9-4.

Thomas i Hughes ukończyli szelki, podczas gdy Daniel zdobył hat-tricka, by w końcu otrząsnąć się z upartego Bonaire’a, który ukończył grupę C na czwartej pozycji.

Cele: 0-1 Steba, min. 8 (1); 1-1 Richards, min. 7 (1); 2-1 Thomas, min. 11 (2); 2-2 Steba, min. 9 (2); 3-2 Daniel, min. 7 (2); 4-2 Hughes, min. 6 (2); 4-3 Steba, min. 5 (2); 5-3 Hughes, min. 3 (2); 6-3 Daniel, min. 3 (2); 6-4 Steba, min. 11 (3); 7-4 Daniel, min. 8 (3); 8-4 Thomas, min. 5 (3); 9-4 Jarvis, min. 1 (3);

USA przeciwko Bahamom (grupa C)

Bahamy i USA mogły odetchnąć z ulgą, jeśli chodzi o zakwalifikowanie się do następnej rundy, ale ich cel był teraz na najwyższym miejscu w grupie C.

USA miały dwóch najlepszych strzelców w swoich szeregach, a jeden z nich, kapitan Nick Perera, zbliżył się do objęcia prowadzenia nad kolegą z drużyny Akolem, po zaledwie minucie, kiedy wysłał rzut wolny rozbijający się o poprzeczkę.

Pomimo faktu, że te dwie strony do tej pory zdobyły 44 bramki między sobą w turnieju, uderzenie w poprzeczkę było najbliższe obu stronom, które kontynuowały tę niesamowitą formę w pierwszym okresie, który zakończył się bez zmian.

Przyszło to jednak w drugim okresie i to właśnie Akol pokonał swój turniej do ośmiu, kiedy wśliznął się na pobliski słupek, by oddać strzał poza cel. To wszystko dzieliło strony na drugiej przerwie, ale po ponownym uruchomieniu nie zajęło dużo czasu, aby numer osiem strzelił ponownie, wzrastając wysoko do mocy w napowietrznych.

Bahamy wyszły z gry w połowie ostatniego okresu, kiedy Munnings ruszył z bliskiej odległości. Wyglądało na to, że za późno było za mało, ale Francois strzelił zaledwie dwie minuty przed czasem, aby zrównać wyniki.

Jednak zaledwie kilka sekund później faul w okolicy dał Pererze karę, którą chłodno umieścił w rogu, aby zrobić to 3-2. W ostatniej chwili presja ze strony Bahamów została skutecznie rozwiązana przez obrońców w bieli, aż zegar ostatecznie skończył się, aby potwierdzić doskonałą kampanię w fazie grupowej w USA. Bahamy kończą na drugim miejscu.

Bramki: 1-0: Akol, min. 6 (2); 2-0: Akol, min. 11 (3); 2-1: Munnings, min. 7 (3); 2-2: Francois, min. 2 (3); 3-2: Perera, min. 2 (3);

Wyspy Turks i Caicos – Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych (Grupa B)

Trzecie miejsce na trzecim miejscu w grupie B było nagrodą za zwycięstwo tutaj dzisiaj, ponieważ żadna z drużyn nie mogła teraz przejść do następnej rundy mistrzostw w Concacaf Beach Soccer Puerto Vallarta.

Bryan postawił Turks i Caicos na czele po kilku minutach, ale mecz był bliski, ponieważ na Wyspach Dziewiczych USA pojawiły się groźne szanse. Jednak Beljour wjechał do boksa, by uderzyć w sekundę, by podwoić przewagę, a następnie Bryan przerobił karę, aby ją osiągnąć.

Po kilku minutach ciasnego meczu, pierwszy gwizdek zaczął wyglądać bardziej jednostronnie, zwłaszcza gdy Beljour wcisnął się w drugą sekundę dzięki dziwnemu błędowi bramkarza Curtisa Walkera. Nadszedł czas, by Aranes wsunął się i otworzył dla ludzi Ruy da Silvy, ale rozpoczęli drugi okres kończąc 4-1.

Dwie minuty do drugiego okresu, a mężczyźni w kolorze niebieskim znów atakowali, gdy Charles wbił się w dolną część poprzeczki, aby zdobyć niepowstrzymanego gola i przynieść różnicę między drużynami tylko na dwa.

Gdy drugi okres dobiegał końca, Josep podążył za zapisanym strzałem, aby doprowadzić Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych do 4-3. Zaledwie kilka sekund później Schultz uderzył niskiego gola pod opiekę bramkarza i wyrównany powrót!

Mieli rozpęd, a Vollmer trafił w swój własny obszar, który kołysał się obok wszystkich, aby w cudowny sposób wyprzedzić ich. Od 4-0 w dół Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych przeszły do ​​drugiej przerwy prowadząc 4-5!

Udało się to 4-6! Aranes uderzył po raz drugi, a strona Christophera Bryana wydawała się całkowicie przytłoczona tym, co się działo, i nie była w stanie powstrzymać ataku.

Singh odwrócił się w pudełku, by cofnąć jedną, a potem Bryan strzelił swoją trzecią, by ponownie związać wyniki.

Ale kiedy pojawiła się nadzieja na powrót do meczu, który pozwolił im odejść, dwa późne gole z US Virgin Islands zaprzeczyły drugiemu niewiarygodnemu powrotowi gry, ponieważ kończą turniej w trzeciej… jaką grą zakończyć turniej!

Bramki: 1-0: Bryan, min. 8 (1); 2-0: Beljour, min. 6 (1); 3-0: Bryan, min. 3 (1); 4-0: Beljour, min. 2 (1); 4-1: Aranes, min. 0 (1); 4-2: Charles, min. 10 (2); 4-3: Josep, min. 4 (2); 4-4: Schultz, min. 4 (2); 4-5: Vollmer, min. 2 (2); 4-6: Aranes, min. 9 (3); 5-6: Singh, min. 7 (3); 6-6: Bryan, min. 5 (3); 6-7: Labrada, min. 3 (3); 6-8: Aranes, min. 0 (3);

El Salvador przeciwko Gwadelupie (grupa D)

Po tym, jak obie drużyny zakwalifikowały się do ćwierćfinału Concacaf Beach Soccer Championship Puerto Vallarta, istniała tylko kwestia organizacji, która zajęła pierwsze i drugie miejsce w grupie.

Dwa wspaniałe gole postawiły Salwador na przedniej stopie w pierwszych kilku minutach, gdy Ruiz i Robles uderzyli w ciągu kilku sekund. Guadeloupe montował ataki, ale nie był kliniczny przed bramką, a pierwszy okres zakończył się wynikiem 2-0.

Mecz był wciąż bliski i w piłce nożnej plażowej dwubramkowe prowadzenie może zniknąć bardzo szybko…

Ale po 30 sekundach Salwador miał trzy, kiedy Velasquez obserwował i czekał, aż spadnie do niego wysoka piłka, i roztrzaskał ją o kilka par nóg, aby uzyskać jego nazwisko w raporcie z meczu. Kilka minut później bramkarz Portillo poszedł w jego ślady, a początkowo bliski mecz nagle stał się bardzo jednostronny.

Ramirez okrążył opiekuna, by stworzyć dla siebie proste wykończenie i dał Salwadorowi numer pięć. Trzeci okres spowodował, że luka rozszerzyła się jeszcze bardziej między bokami, gdy goloso Ramosa z wolnego strzelca przesunął przewagę do sześciu.

Sześć stało się siódemkami, a potem ośmioma, gdy Ruiz zgarnął jeszcze dwie, ale przed końcem meczu nadszedł czas na zdobycie przez Gwadelupę gola Geoliera, ale to było wszystko, co mieli przed końcowym gwizdkiem.

Dzięki trzem punktom w torbie, Salwador potwierdził pierwsze miejsce w grupie D z doskonałym biegiem w dotychczasowej konkurencji.

Bramki: 1-0: Ruiz, min. 10 (1); 2-0: Robles, min. 9 (1); 3-0: Velasquez, min. 11 (2); 4-0: Portillo, min. 9 (2); 5-0: Ramirez, min. 10 (3); 6-0: Ramos, min. 10 (3); 7-0: Ruiz, min. 3 (3); 8-0: Ruiz, min. 3 (3); 8-1: Geolier, min. 2 (3);

Panama v Trynidad i Tobago (grupa B)

Jako ostatni mecz w fazie grupowej w Puerto Vallarta, zwycięzca tego pojedynku zmierzy się z Gwatemalą w ćwierćfinale, podczas gdy przegrany zajmie gospodarzy w Meksyku.

Trynidad i Tobago ruszyli do lotu, gdy Bailey wjechał z pierścienia, aby rzucić niski strzał w dolny róg i złapać początkową przewagę.

Byli jednak tylko na chwilę przed końcem, ponieważ Maquensi nie spieszył się z wyrównaniem, przygotowując się do dobrej pętli. Woodley odzyskał prowadzenie z własnej woli, niepowstrzymany wysiłek nie dał szans bramkarzowi.

Drugi okres rozpoczął się, gdy Garcia kiwał głową w korektorze, pokazując, że Panama nie ma zamiaru pozostać w tyle w wyścigu o pierwsze miejsce. Wkrótce potem Woodley przecisnął się między dwoma obrońcami, by po raz trzeci zdobyć przewagę, ale finiszer wyszedł ponownie, podobnie jak w zegarku, a Maquensi wyrównał drugą bramkę równie dobrze.

Nie można było oddzielić boków, ponieważ mecz mijał półmetek i wyglądało na to, że dodatkowy czas będzie nieunikniony. Ale na początku trzeciego okresu, Eliecer Garcia był obdarzony zbyt dużą ilością czasu na tylnym słupku, gdy po raz pierwszy w meczu zmierzył się z Panamą.

Ludzie Enrique Shuberta Pereza walczyli ciężko, by utrzymać się na prowadzeniu i zobaczyć grę, zdobywając trzy punkty i zdobywając mecz z Gwatemalą w ćwierćfinale, podczas gdy Trynidad i Tobago zmierzą się z Meksykiem.

Cele: 0-1: Bailey, min. 9 (1); 1-1: Maquensi, min. 8 (1); 1-2: Woodley, min. 3 (1); 2-2: Garcia, min. 11 (2); 2-3: Woodley, min. 9 (2); 3-3: Maquensi, min. 7 (2); 4-3: Garcia, min. 10 (3);