Urodzona 27 kwietnia 1994 r. W Nogent-sur-Marne (Francja), Melissa Gomes jest jedną z najskuteczniejszych strzelczyń światowej panoramy plażowej piłki nożnej. Chociaż urodził się i wychował we Francji, gdzie ten nauczyciel w szkole średniej prowadzi wspaniałą karierę piłkarską, w jej DNA znajdują się geny portugalskie, ponieważ jego ojciec i dziadkowie pochodzą z Portugalii, drużyny narodowej, w której była już ograniczona. 

Córka budowniczego i pracownika systemu pociągów, Melissa rozpoczęła karierę, podobnie jak wiele innych dziewcząt, grając w drużynach chłopców. Kochał piłkę nożną od najmłodszych lat i był jednym z tych dzieci, które zawsze miały piłkę na nogach, wszędzie, gdzie poszła.

Kiedy miała zaledwie 9 lat, dołączyła do UMS Pontault-Combault, zespołu składającego się tylko z chłopców i jednej dziewczyny trenowanej przez jej kuzyna. Już w tym bardzo młodym wieku ten krok stał się dużym wyzwaniem, a gra z chłopcami i przeciwko nim byłaby jedną z przyczyn ich dojrzałości i wzrostu jako piłkarza: „ Wiele nauczyłem się grając tylko z chłopcami i przeciwko nim. To sprawiło, że pracowałem ciężej fizycznie, musiałem być silny w 1 na 1 i naprawdę podobało mi się to wyzwanie ”, wyjaśnia. 

Chociaż wyjaśnia, że ​​zawsze czuła się szanowana na boisku, najwyraźniej musiała przełamać stereotypy, niektóre komentarze i dowcipy zarówno z drużyny, jak i przeciwników. „ Kiedyś nazywali mnie princesinha (mała księżniczka)… Ale wtedy zobaczyli, że gram i byłem zaskoczony, jak byłem silny i zręczny. W tym momencie nie było różnicy między chłopcami a nami dwoma ”. 

Grała z chłopcami, dopóki nie skończyła 15 lat, kiedy została przeniesiona na stronę kobiet. W swojej karierze w piłce nożnej dla kobiet może już zaliczyć trzy promocje do najwyższej ligi Francji: jedną z FCF ​​Juvisy (obecnie Paris FC), jedną z VGA St-Maur i ostatnią, którą ostatnio zrealizowała ze swoim rzeczywistym zespołem, Stade de Reims.

Co więcej, była jedną z najmłodszych zawodniczek, jakie kiedykolwiek zdobyły reprezentację Portugalii U19, kiedy w 2010 roku, mając zaledwie 16 lat, po raz pierwszy nosiła koszulkę reprezentacji narodowej. 

 

Piłka nożna plażowa i Nazaré zawsze tam były…

Piłka nożna plażowa zawsze była w jej życiu, ponieważ jej romans ze sportem rozpoczął się podczas letnich wakacji, które spędzała w (uwierz lub nie) Nazaré, kiedy przyjechała odwiedzić rodzinę ojca w Santa Catarina. 

Po wielu godzinach spędzonych na tej plaży w dzieciństwie powróciła do niego jako zawodowa zawodniczka kilka lat później, stając się najlepszym strzelcem w konkursie z CSO Amneville. To nie było jej pierwsze doświadczenie w Zwycięzcach Euro, ponieważ grała już wcześniej z ASD Terracina Femminile, a także była częścią portugalskiej drużyny narodowej, która wzięła udział w pierwszym w historii Mistrzostwach Europy Kobiet w Piłce Nożnej Plażowej, w 2016 r., W Cascais .

Beach Soccer dała jej szansę zobaczenia innej strony sportu, który kocha najbardziej, i przyznaje, że „ uwielbiam plażową piłkę nożną, ponieważ mimo, że to wciąż piłka nożna, jest to zupełnie inny sposób gry” . Cóż, inny sposób grania, który ona również opanowuje, jak widzieliśmy przez ostatnie lata, i co będziemy mieli okazję ponownie zrobić w nadchodzącym tygodniu, kiedy uderzy w piasek Nazaré, by poprowadzić atak Stade de Reim na Puchar Zdobywców Euro 2019.   

 

Tags: ,