Beach Soccer
O nas
Imprezy
Drużyny
Reprezentacja Polski
Media
Sklep
Member Club
Linki
Zasady punktowania
Ogólna klasyfikacja
Ranking wszechczasów
nymburk 2012.jpg
 
  Powrót do newsów
10 LAT MINĘŁO OD NAJWIĘKSZEGO SUKCESU POLSKI
25.07.2016
10 lat minęło od największego sukcesu Beach Soccera w Polsce jakim było trzecie miejsce w Europie reprezentacji Polski w Beach Soccer wywalczone w roku 2006.

Sport stworzony w Polsce przez Michała Sieczko pod marką Beach Soccer Polska dziesięć lat temu osiągnął największy sukces w historii.
Polacy wygrali finały gr. "B" Europejskiej Ligi Beach Soccera w St. Poelten, dzięki czemu zakwalifikowali się do elity tego sportu. Następnie wygrywając turniej grupy "A" EBSL organizowany przez Erica Cantonę w Tignes zapewnili sobie miejsce w finałach Europejskiej Ligi w Marsylii, będących kwalifikacją do Mistrzostw Świata.

W finałach EBSL Polacy zajęli 3. miejsce i zapewnili sobie awans do Mistrzostw Świata w Beach Soccer w Rio de Janeiro.

W roku 2006 Polacy zagrali w dziewięciu turniejach międzynarodowych, dwóch towarzyskich meczach międzypaństwowych i dwóch zgrupowaniach organizowanych wówczas w Poddębicach.

Sukces był możliwy dzięki właściwemu zarządzaniu konceptem Beach Soccer Polska, organizacji jednego z największych w Europie cykli imprez w Beach Soccer, "Lech Beach Soccer Tour", właściwej selekcji zawodników do reprezentacji Polski, która posiadała własny styl gry, czy posiadaniu zaplecza w postaci Promotorów i Sponsorów BSP. Na uwagę zasługuje fakt, iż w tamtym okresie dwóch sędziów BSP (Jarosław Paradowski, Tomasz Grzeliński) było uznawanych za jednych z najlepszych na świecie, sędziując najważniejsze mecze najważniejszych imprez Beach Soccera na świecie.

Warto przypomnieć, że drużyna MAGIC KRIS Max Łódź będąca polskim przedstawicielem na Klubowym Pucharze Europy dokładnie 10 lat temu zajęła trzecie miejsce w Europie.

"Sukces jaki osiągnęliśmy był konsekwencją czteroletniej całorocznej pracy nad rozwojem Beach Soccera.
Nie byłby możliwy gdyby nie zaangażowanie sponsorów i promotorów, którzy z przyjemnością przyłączali się do nas.
Gdyby nie władze miast, w których organizowaliśmy imprezy, sukcesu także by nie było.

Dodatkowym atutem Beach Soccer Polska była atmosfera, która pomagała w osiąganiu sukcesów.
Kluby BSP, których prezesi-sponsorzy wkładali serce i pieniądze, co przekładało się na boisko i postawę oraz zaangażowanie zawodników miały kolosalne znaczenie. Podobnie jak fakt, że każdy klub chciał grać jak reprezentacja Polski, wyznaczająca w tamtym czasie standard gry w Beach Soccer i będąca postrachem dla większości drużyn na świecie." - mówi Michał Sieczko, twórca Beach Soccer Polska.

Podsumowanie BSP 2006 z newsa sprzed dziesięciu lat: http://beachsoccer.pl/main.php?news=538&arch=1
  
W Polsce;
- Prawie tysiąc zawodników reprezentujących 70 drużyn uczestniczy w imprezach regionalnych, Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Lech Beach Soccer, będących cyklem największych plażowych imprez sportowych w naszym kraju.

- Dziesiątki tysięcy widzów wypełniają stadiony, oraz uczestniczą we wspaniałej zabawie jaka ma miejsce na trybunach stadionów Beach Soccera podczas imprez

- Ponad setka ludzi pracuje przy każdej imprezie organizowanej w Polsce zapewniając możliwość prawdziwej rywalizacji sportowej zawodnikom, oraz rozrywkę kibicom

- Reprezentacja Polski skutecznie walczy o mocną pozycję naszego kraju pośród innych drużyn narodowych, w reprezentowanej przez siebie dyscyplinie sportu, w którą w Europie rywalizuje 20 krajów, a na świecie ponad 50.

- dwóch sedziów międzynarodowych pracuje podczas imprez najwyższej europejskiej rangi.

- Trzy polskie drużyny uczestniczyły w tym sezonie w międzynarodowych turniejach klubowych (MAGIC KRIS-MAX Łóź, HURTAP Łęczyca, oraz PUB GOL Jelenia Góra.

- Polski zespół MAGIC KRIS-MAX Łódź zajął trzecie miejsce w I Pucharze Klubowym w Beach Soccer 2006 rozgrywanym w Holandii.

- Turniej Europejskiej ligi beach Soccera grupy "B" w Poddębicach uznany został za najlepszy turniej tegorocznego cyklu rozgrywek grupy "B". Impreza w Poddebicach zostawiła w tyle min; greckie Ateny, holenderskie Scheveningen, czy austraickie Linz i St.Poleten.


"Polska reprezentacja - trzecia w Europie i uczestnicząca w Mistrzostwach Świata? Nie wiem, która męska reprezentacja zespołowa w Polsce może pochwalić się takim wynikiem na koniec sezonu i do tego po czterech latach istnienia sportu" - pyta Jacek Ziober - Selekcjoner reprezentacji Polski w Beach Soccer
"Wygraliśmy dwukrotnie turniej z udziałem 8 państw (finały grupy "B" ELBS - St. Poelten, II edycja grupy "A" ELBS - Tignes), wygrywaliśmy z takimi potentatami tego sportu jak; Hiszpania, czy Mistrz Europy 2005 - Włochy - dwukrotnie.
Z aktualnymi Mistrzami Świata (Francja) walczyliśmy jak równy z równym przegrywając po dogrywce. A był to pierwszy sezon, w którym otrzymaliśmy szansę grania z tymi karajami. " - dodaje Michał Sieczko - Prezes Beach Soccer Polska.

"3 miesiące ciężkiej pracy, wyjazdów, ciągłej koncentracji i dawania z siebie wszystkiego. Aby pojechać na Mistrzostwa musieliśmy przejść naprawdę długą drogę, która rozpoczęła się już na początku czerwca, a skończyłą dopiero w ostatni weekend sierpnia. To nie tylko sukces nas zawodników i sztabu szkoleniowego z Prezesem Michałem Sieczko i trenerem Jackiem Zioberem na czele. To także sukces wszystkich ludzi którzy sprzyjają rozwojowi Beach Soccera." - tak po krótce ocenia sezon Bogusław "SAGAN" Saganowski.

"Najciekawszym meczem grupowym na mistrzostwach Świata będzie spotkanie Brazylia - Polska. Polacy pokazali jak groźnym zespołem są i nie da się ukryć, że wygrać mogą z każdym" powiedział Eric Cantona (trener rep. Francji), po losowaniu grup tegorocznych Mistrzostw Świata w Beach Soccer, które miało miejsce w minioną niedzielę w Marsylii.

Reprezentacja Polski w Beach Soccer (plażową piłkę nożną), zajęła ostatecznie trzecie miejsce w Europie w sezonie 2006, kwalifikując się jednocześnie do Mistrzostw Świata FIFA Beach Soccer 2006.

W ostatnim, finałowym turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera w miniony weekend w Marsylii, Polacy, aby awansować do tegorocznych Mistrzostw Świata musieli zająć minimum drugie miejsce w grupie ( czwarte w Europie), w której byli także; Hiszpania, i Ukraina. Dokonując tego, biało-czerwoni zagwarantowali sobie bilety do Rio de Janeiro.

Porażka Ukrainy z Hiszpanią w pierwszym meczu naszej grupy, a następnie nasze zwycięstwo po dogrywce nad Ukrainą (4-3), dało Polakom awans do czwórki najlepszych drużyn Europy, oraz Mistrzostw Świata. Na 20 sekund przed końcem ostatniej (trzeciej) tercji spotkania, Polacy przegrywali jeszcze 2-3. Bramka Bogusława "SAGANA" Saganowskiego (strzelec 3 bramek w tym meczu), dała Polakom wyrównanie. W dogrywce ponownie "SAGAN" pokonał bramkarza Ukrainy i Polacy tym samym jadą w listopadzie do Rio de Janiero, aby rywalizować pośród 16 najlepszych drużyn świata o tytuł Mistrzów Świata.

Mecz Polska - Ukrainą z loży VIP oglądał min. Michel Platini.

Za najlepszy turniej grupy "B" Europejskiej Ligi Beach Soccera uznano polską edycję, która miała miejsce w dniach 9-11 czerwca w Poddębicach. To nagroda za organizację, która oddaje poziom, jaki reprezentują wszyscy pracujący nad beach soccerem ludzie. Impreza w Poddębicach zostawiła w tyle min. Ateny, Linz, Scheveningen, czy St. Poelten.

"Ciężko pracujemy na sukces tego sportu. Ustanowiliśmy struktury, które pozwalają osiągnąć sukces zarówno amatroskim drużynom Beach Soccera, jak i reprezentacji Polski, a pośrednio także naszym sponsorom i partnerom, którym za pomoc dziękuję. Najważniejsze jednak, że Polacy zyskali ogromny szaunek w świecie i pokazali, że ciężką pracą, walką, ambicją, oraz ogromnymi chęciami można osiągnąć wszystko czego się pragnie. Dziękuję wszystkim zawodnikom reprezentacji Polski za wszystko co robią dla kraju i polskiego sportu" - dodaje Michał Sieczko - Prezes BSP.

Reprezentacja Polski przed tym sezonem straciła głównego sponsora - INDESIT, który wspierał kadrę Polski w sezonach 2004, 2005 i jak się okazało popełnił błąd, nie przedłużają umowy na kolejne sezony. Cały ciężar finansowy spadł na Beach Soccer Polska i jej niespełna 29-letniego prezesa - Michała Sieczko, który 4 lata temu powołał tę dyscyplinę do życia, rozwijając ją z grupą swoich współpracowników do rozmiaru najpopularniejszej letniej dyscypliny sportu w Polsce.

Nie da się nie wspomnieć, że żadna z instytucji publicznych odpowiedzialnych za promocję sportu i kraju nie dołożyła się w żaden sposób do sukcesu polskiej drużyny narodowej w Beach Soccer i tak dynamicznego rozwoju tego sportu w Polsce. Taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku żadnej innej drużyny narodowej Beach Soccera. Wręcz prczeciwinie, pozostałe kraje nie tylko organzując u siebie imprezy promują turystyczno-sportową stronę swoich państw, ale w kilku przypadkach, wręcz wykorzystują nośniki reklamowe na strojcah reprezentacji, czy też imprezach zagranicznych, do promocji swoich krajów, jako atrakcji turystycznych w sezonie letnim.

Mecze z udziałem polskiej drużyny narodowej w każdym kraju obesrwowali z trybun polscy kibice. Od Austrii, poprzez, Włochy, Francję, Hiszpanię i Portugalię możemy liczyć na Polaków, którym za wspaniały doping serdecznie dziękujemy.

W sezonie 2006, REPREZENTACJA POLSKI;

- rozpoczęła przygotowania od 7-dniowego zgrupowania w Poddębicach (promotor regionalny BSP)
- rozegrała w sezonie trwającym 12 tygodni, 27 meczów międzypaństwowych.
- reprezentowała Polskę w 8 turniejach międzynarodowych Europejskiej Ligi Beach Soccera (pod patronatem FIFA), będących kwalifikacją do mistrzostw Świata FIFA Beach Soccer 2006; w Polsce, Austrii, Włoszech, Francji, Portugalii i Hiszpanii.
- reprezentowała polskę podczas turnieju międzynarodowego, Europejskiej Ligi Beach Soccera (pod patronatem FIFA) w Poddębicach.
- Łącznie w sezonie, który trwa trzy miesiące, odniosła 17zwycięstw i poniosła 10 porażek.
- strzeliła łącznie 137 bramek, tracąc 108.
- 13 zawodników zagrało z orłem na piersi w sezonie 2006.
- Wygrała turniej z udziałem ośmiu państw (Finały grupy "B", 14-16 VII, St. Poelten).
- wygrała turniej z udziałem 8 najlepszych reprezentacji w Europie (turniej gr. "A" Europejskiej Ligi Beach Soccera, 28-30 VII, Tignes).
- zajęła trzecie miejsce w finałowym turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera, zajmując ostatecznie 3 miejsce w Europie w sezonie 2006.
- zawodnik Bogusław "SAGAN" Saganowski został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju gr. "A" ELBS na Majorce.
- zawodnik Bogusław "SAGAN" Saganowski został najlepszym strzelcem turnieju gr. "B" ELBS w Linz.
- zawodnik Witek "VIKI" Ziober został wybrany odkryciem sezonu 2006 w Europie.
- zawodnik Witek "VIKI" Ziober został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju gr. "B" ELBS w Poddębicach.
- zawodnik Marek "ŻUKINHO" Żuk został wybrany najlepszym zawodnikiem Finałów ELBS Gr. B-St. Poelten 2006.
- zawodnik Marek "ŻUKINHO" Żuk został najlepszym strzelcem turnieju gr. "B" ELBS w Linz.
- awansowała do Mistrzostw Świata FIFA Beach Soccer 2006, 2-12 listopada, Rio de Janiero.


Dziękujemy także wszystkim tym osobom i firmom, które zaufały polskiemu Beach Soccerowi w tym roku i wsparły cykl największych plażowych imprez sportowych, Lech Beach Soccer Tour 2006, będących częścią sukcesu reprezentacji Polski w Beach Soccer. Sponsorami tegorocznego Lech Beach Soccer Tour byli:
LECH
ORANGE
LAND ROVER
CONTEX
GC-OUT
VIGO
REDD'S
RMF
PRZEGLĄD SPORTOWY

Wielkie dzięki dla władz miast, które zdecydowały się, aby to właśnie poprzez Beach Soccer promować się w Polsce i na świecie. To właśnie na plażowych boiskach w tych miejscach mają możliwość rywalizować wszyscy BeachSoccerowcy i naradzać się kolejne talenty tego sportu. Wielkie dzięki dla:
POWIATU PODDĘBICKIEGO
USTKI
NIECHORZA
DZIWNOWA
MRZEŻYNA
DARŁÓWKA
HELU
SZTUTOWA

To własnie imprezy organizowane w Polsce są podstawą sukcesu reprezentacji i Beach Soccera w ogóle. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie boiska, rywalizacja i możliwość doskonalenia swoich umiejętności, przez wszystkich tych, którzy właśnie w tym sporcie upatrują swojej szansy na sukces. "Jak co roku nasza ekipa robiła wszystko, aby turnieje stały na jak najwyższym poziomie organizacyjnym. każda impreza miała specjalną oprawę artystyczną, na każdej było dostępnych mnóstwo atrakcji dla widzów. Uważam, że imprezy tegorocznego Lech Beach Soccer Tour naprawdę się udały" - podsumowuje seozn w Polsce Dominik Rulka - Project Manager Lech BS Tour 2006

"Poziom sportowy podnosi się z roku na rok, a w tym był już naprawdę wysoki. Mnóstwo bramek, piękne akcje i ambicja, oraz chęć doskonalenia umiejętności przez zawodników przyniosły pożądany efekt. Tegoroczne mecze oglądało się z przyjemnością." dodaje Rafał Hendel - szef sportowy Lech BS Tour 2006.

Wielkie dzięki dla wszystkich zawodników i drużyn Beach Soccera za respektowanie idei Fair Play, oraz wiele wspaniałych akcji i bramek.
Wielkie dzięki dla sędziów, którzy swoim zachowaniem zarówno na boisku, jak i poza nim pokazali jak ważny jest profesjonalizm w tym zawodzie.
Wielkie dzięki całej ekpie organizacyjnej, technicznej, prowadzącym i DJ-om, hostessom, cheerleaderkom, oraz wszystkim pozostałym współpracownikom Beach Soccer Polska, którzy przez cały sezon czynili wszystko, aby każdy kto zetknie się z nazwą Beach Soccer, zapamiętał ją tak pozytywnie jak to tylko możliwe.
Dzięki dla technicznych partnerów reprezentacji Polski:
VIGO (stroje meczowe i treningowe)
GC-OUT (stroje out-fit)
HURTAP - Partner farmaceutyczny

Dzięki dla wszystkich, którzy z nami byli, są i będą.
Rodzina Beach Soccera w Polsce rozwija się lepiej, niż można się było spodziewać. Jeszcze raz cała ekipa BSP dziękuje wszystkim za wspaniały sezon 2006.
Beach Soccer - nieograniczone możliwości sportu.
 
pełen kalendarz >>
pełen kalendarz >>
 
strony internetowe łódź