Beach Soccer
Historia
Przepisy
Gwiazdy
News
<< Powrót do głównego menu
Zasady punktowania
Ogólna klasyfikacja
Ranking wszechczasów
nymburk 2012.jpg
 
10 lat minęło od największego sukcesu Beach Soccera w Polsce jakim było trzecie miejsce w Europie reprezentacji Polski w Beach Soccer wywalczone w roku 2006.

Sport stworzony w Polsce przez Michała Sieczko pod marką Beach Soccer Polska dziesięć lat temu osiągnął największy sukces w historii.
Polacy wygrali finały gr. "B" Europejskiej Ligi Beach Soccera w St. Poelten, dzięki czemu zakwalifikowali się do elity tego sportu. Następnie wygrywając turniej grupy "A" EBSL organizowany przez Erica Cantonę w Tignes zapewnili sobie miejsce w finałach Europejskiej Ligi w Marsylii, będących kwalifikacją do Mistrzostw Świata.

W finałach EBSL Polacy zajęli 3. miejsce i zapewnili sobie awans do Mistrzostw Świata w Beach Soccer w Rio de Janeiro.

W roku 2006 Polacy zagrali w dziewięciu turniejach międzynarodowych, dwóch towarzyskich meczach międzypaństwowych i dwóch zgrupowaniach organizowanych wówczas w Poddębicach.

Sukces był możliwy dzięki właściwemu zarządzaniu konceptem Beach Soccer Polska, organizacji jednego z największych w Europie cykli imprez w Beach Soccer, "Lech Beach Soccer Tour", właściwej selekcji zawodników do reprezentacji Polski, która posiadała własny styl gry, czy posiadaniu zaplecza w postaci Promotorów i Sponsorów BSP. Na uwagę zasługuje fakt, iż w tamtym okresie dwóch sędziów BSP (Jarosław Paradowski, Tomasz Grzeliński) było uznawanych za jednych z najlepszych na świecie, sędziując najważniejsze mecze najważniejszych imprez Beach Soccera na świecie.

Warto przypomnieć, że drużyna MAGIC KRIS Max Łódź będąca polskim przedstawicielem na Klubowym Pucharze Europy dokładnie 10 lat temu zajęła trzecie miejsce w Europie.

"Sukces jaki osiągnęliśmy był konsekwencją czteroletniej całorocznej pracy nad rozwojem Beach Soccera.
Nie byłby możliwy gdyby nie zaangażowanie sponsorów i promotorów, którzy z przyjemnością przyłączali się do nas.
Gdyby nie władze miast, w których organizowaliśmy imprezy, sukcesu także by nie było.

Dodatkowym atutem Beach Soccer Polska była atmosfera, która pomagała w osiąganiu sukcesów.
Kluby BSP, których prezesi-sponsorzy wkładali serce i pieniądze, co przekładało się na boisko i postawę oraz zaangażowanie zawodników miały kolosalne znaczenie. Podobnie jak fakt, że każdy klub chciał grać jak reprezentacja Polski, wyznaczająca w tamtym czasie standard gry w Beach Soccer i będąca postrachem dla większości drużyn na świecie." - mówi Michał Sieczko, twórca Beach Soccer Polska.

Podsumowanie BSP 2006 z newsa sprzed dziesięciu lat: http://beachsoccer.pl/main.php?news=538&arch=1 więcej...
25.07.2016komentarze(0)
Beach Soccer Polska stworzyła w Polsce Beach Soccer i do 2009 roku była wyłącznym krajowym Promotorem tego sportu.

Niestety w 2009 roku, cały rozwój promowanego przez nas sportu i praca wielu ludzi zostały zniweczone przez działaczy PZPN, z Panem Tomaszem Iwanem na czele. Zdecydowali oni o siłowym przejęciu miejsca reprezentacji Polski w światowym rankingu BS, co umożliwiło PZPNowi przejęcie poszczególnych struktur Beach Soccer Polska.

W związku z takim działaniem, BSP zdecydowała o wycofaniu się z popularyzacji i rozwoju Beach Soccera, który istniał i do roku 2009 rozwijał się znakomicie, o czym świadczą sukcesy reprezentacji, liczba, jakość i rozmach imprez, liczba drużyn, sędziów, w tym międzynarodowych, sponsorów, czy Promotorów zarówno organizujących pod patronatem BSP imprezy, jak i budujących boiska.

Niestety wszystkie działania zostały zmarnotrawione, a BSP i cała historia Beach Soccera w pierwszych latach funkcjonowania tej dyscypliny sportu, a przy tym Złotym Okresie BS, pozostanie już wyłącznie wspomnieniem. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z Nami.
1.09.2010komentarze(0)
 
pełen kalendarz >>
pełen kalendarz >>
 
strony internetowe łódź