Legia Warszawa wraz z partnerami, zaproszonymi do współpracy firmami i organizacjami uruchomiła kompleksową akcję pomocową w Warszawie, zapewniającą bezpośrednią pomoc seniorom w czasie epidemii. Uruchomiony został bezpłatny telefon pomocowy, dzięki któremu będzie możliwość zamawiania i otrzymania posiłków oraz zakupów wprost do domu. Już na starcie akcji Fundacja Legii była gotowa sfinansować 10 000 posiłków, które są dostarczane przez ponad 500 wolontariuszy Fundacji i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

– Odpowiedzialność społeczna to część misji Legii Warszawa, którą na co dzień realizujemy poprzez naszą Fundację. Dziś, w obliczu jednego z największych wyzwań cywilizacyjnych współczesnej historii, postanowiliśmy, że jako klub przemienimy się w organizację pomocową i we współpracy partnerami oraz z firmami i organizacjami przygotowaliśmy program, do którego zapraszamy wszystkich, którzy w ramach solidarności międzypokoleniowej mogą zaangażować się w pomoc seniorom. Łączmy siły aby razem stworzyć kompleksowy program pomocowy skierowany do osób starszych, najbardziej narażonych w okresie epidemii – powiedział Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

W akcję zaangażowało się już wiele znanych osób, m.in. Joanna Przetakiewicz, Piotr Kędzierski, Karol Kłos, Edyta Zając, Rafał Maserak, Mata, Karol Okrasa. Gwiazdy przeznaczyły przedmioty na aukcje charytatywne oraz brały udział w wolontariacie i na przykład rozwoziły posiłki.

Wszystkie informacje dotyczące akcji znajdują się tutaj: gotowidopomocy.pl

 

Tags: