LaLiga będzie obecna na wszystkich imprezach BSWW na arenie międzynarodowej i będzie oficjalnym nadawcą plażowych zawodów piłkarskich w Hiszpanii

LaLiga zostaje oficjalnym globalnym partnerem Beach Soccer Worldwide, organizatora profesjonalnej piłki plażowej na skalę międzynarodową, w porozumieniu, które trwa do końca sezonu 2020/2021.

W celu promowania międzynarodowego zasięgu marki LaLiga uzyska maksymalną widoczność w konkursach organizowanych przez BSWW na całym świecie. Obecność LaLigi na międzynarodowych imprezach, z dużą światową publicznością, zapewni nowe możliwości ekspansji ich klubów, a także możliwość dotarcia do nowych odbiorców.

W ramach tej umowy LaLiga stanie się także ogólnopolskim nadawcą wszystkich konkursów organizowanych przez Beach Soccer Worldwide, za pośrednictwem LaLigaSportsTV, OTT hiszpańskiego sportu.

LaLiga zaoferuje, poprzez różnorodność kanałów, treści piłki nożnej plażowej, zarówno audiowizualnej, jak i redakcyjnej, w celu informowania swoich zwolenników o zmianach w sporcie, ze szczególnym uwzględnieniem hiszpańskich drużyn i zawodników, a także reprezentacji Hiszpanii .

Umowa o współpracy rozpoczyna się w tym tygodniu, a obecność LaLigi będzie natychmiast widoczna w Mundialito de Clubes , które odbędzie się w dniach 27 lutego – 3 marca 2019 r. W Megasport Sport Palace w Moskwie. To wydarzenie może pochwalić się obecnością Levante UD, krajowych mistrzów piłki plażowej i przedstawiciela Hiszpanii. Wraz z Levantistą o tytuł ubiegać się będzie także Lokomotiv Moscow, a także Sporting Clube de Portugal, brazylijski Flamengo, białoruscy Bate Borisov, włoska Catania, obecni mistrzowie Europy SC Braga z Portugalii, a także Spartak Moscow, który są gospodarzami konkursu.

Javier Tebas, prezes LaLiga, przywołał porozumienie, stwierdzając, że „ piłka nożna plażowa stanowi dla nas doskonałą okazję do dalszego wspierania tego sportu i zaoferowania im sposobu, w jaki treści audiowizualne docierają do jak największej liczby fanów. to część wielkiej rodziny piłkarskiej, ale to także młoda i świeża gra, dzięki której możemy dotrzeć do nowych odbiorców ”.

Joan Cuscó, prezes BSWW, powiedział, że „ dla nas to wielka satysfakcja i powód do dumy, że LaLiga jest towarzyszem podróży, ponieważ niewiele marek sportowych cieszy się prestiżem i obecnością LaLigi w społeczności fanów piłki nożnej. w parze z najlepszą ogólnopolską konkurencją piłkarską, która istnieje obecnie na świecie, jest dla nas bardzo cenna i jesteśmy przekonani, że obie strony będą bardzo zadowolone z wykonania tej umowy . ”

O LaLiga

Założona w 1984 roku LaLiga jest stowarzyszeniem sportowym, które obejmuje 41 zespołów, które tworzą pierwszą i drugą dywizję zawodowej piłki nożnej w Hiszpanii. LaLiga z siedzibą w Madrycie odpowiada za LaLigę Santander, LaLiga 123 oraz produkcję telewizyjną, która w sezonie 2017/2018 dotarła do ponad 2,7 miliarda ludzi na całym świecie. Stowarzyszenie ma również aktywną podstawę i jest pierwszą profesjonalną ligą piłkarską na świecie, która ma ligę dla graczy z niepełnosprawnością intelektualną: LaLiga Genuine Santander.

 

Tags: ,