Świat piłki ręcznej i sportu po raz kolejny łączy siły. Tym razem, by pomóc w pracy tym, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. W tym celu powstał specjalny „challenge” na Facebooku, który zainicjowali zawodnicy Zagłębia Lubin.

Na profilu facebookowym Pogotowia Ratunkowego w Legnicy ukazał się apel o „pomoc w zakupie masek z filtrami FF-P3 i samych filtrów P3, kombinezonów jednorazowego użytku oraz płynów do dezynfekcji dla ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy pracujących w celu ich ochrony, gdyż są bezpośrednio narażeni na kontakt z osobami zarażonymi”.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Kapitanowie drużyny męskiej – Maciej Tokaj i żeńskiej Kinga Grzyb jako pierwsi przyjęli udział w challenge’u, który polega na dokonaniu przelewu na podany przez Pogotowie Ratunkowe w Legnicy numer konta, wklejenie potwierdzenia przelewu i nominowanie kolejnych osób. W akcję zaangażowali się już zawodnicy klubów z całego regionu, nie tylko z zespołów piłki ręcznej.
Specjalna zbiórka pieniędzy na rzecz pogotowia odbywa się także na portalu internetowym zrzutka.pl.

Zebrane środki mają zastać przeznaczone nie tylko dla Pogotowia Ratunkowego w Legnicy, ale także zespołów ratownictwa medycznego w Jaworze, Złotoryi, Chojnowie, Lubinie, Polkowicach i Głogowie.

Specjalne konto do wpłat:
PKO BP Pogotowie Ratunkowe Legnica, ul. Dworcowa 7
nr konta: PL 37102030170000250200255455
SWIFT: BPKOPLPW
Dopisek: DAROWIZNA

Fot. pogotowie-legnica.pl