Po pięciu dniach najwyższej klasy piłki plażowej w Moskwie zakończyła się faza otwarcia rosyjskiej ligi piłki nożnej plażowej.

Broniący tytułu mistrzowie, BSC Kristall, zdołali pozostać niepokonani przez cały turniej, utrzymując przy życiu nadzieje na utrzymanie tytułu, tracąc tylko jeden punkt, gdy zostali zmuszeni do dodatkowego czasu przez silną drużynę Delta.

Lokomotiv poniósł dwie porażki, w tym ostatnią stratę 4-2 w meczu z Kristall. W rezultacie Moskale zasiadają w dziewięciu punktach wraz z rywalami miejskimi Spartakiem Moskwa i Krylą Sowietowem z Samary.

Miejsce od pięciu do siedmiu to BSC Delta, City i Elmont, które mają sześć punktów.

Tyłem jest trzecia strona ze stolicy Rosji CSKA Moskwa, która nie zdobyła jeszcze punktów w Mistrzostwach Rosji w 2019 roku.

Najlepszym zawodnikiem na scenie był bramkarz Kristall Ivan Ostrovsky. W wyścigu o najlepszego strzelca na koniec pierwszego etapu jest trzech zawodników z przodu: 

Brazylijczycy Lucao (Krylya Sovetov) i Rodrigo (Kristall), a także Rosjanin Boris Nikonorov (Lokomotiv), którzy strzelili sześć bramek.

Ale liga jeszcze się nie skończyła, ponieważ drugi etap regularnej fazy mistrzostw odbędzie się w dniach 30 lipca – 4 sierpnia w Petersburgu. Trzeci etap odbędzie się w dniach 13-18 sierpnia w Saratowie. 

Superfinał rozpocznie się 28 sierpnia, a nowi królowie rosyjskiej piłki plażowej zostaną koronowani 1 września w Samarze.

 

KOŃCOWE STANDARDY 

1 – BSC Kristall (14)

2 – Spartak Moskwa (9)

3 – Lokomotiv (9)

4 – Krylia Sovetov (9)

5 – BSC Delta (6)

6 – Miasto (6)

7 – ELMONT (6)

8 – CSKA (0)

 

DZIEŃ 1 (22/05)

Elmond 3 – 9 BSC Kristall

Miasto 5 – 4 CSKA Moskwa

Krylia Sovetov 0 – 3 Spartak Moskwa

Delta 2 – 4 Lokomotiv 

 

DZIEŃ 2 (23.05)

Miasto 3 – 6 Elmond

BSC Kristall 7 – 1 Krylia Sovetov

Spartak Moskwa 2 – 3 Delta

CSKA Moskwa 3 – 10 Lokomotiv 

 

DZIEŃ 3 (24/05)

Krylia Sovetov 3-2 Miasto

Elmond 4-2 CSKA Moskwa

Delta 2-4 BSC Kristall * AET

Lokomotiv 0-2 Spartak Moskwa

 

DZIEŃ 4 (25/05)

Delta 9-2 Elmont

Lokomotiv 4-1 Miasto

Krylia Sovetov 5-1 CSKA Moskwa

Spartak Moskwa 1-4 BSC Kristall

 

DZIEŃ 5 (26/05)

Miasto 6-5 Delta

Elmont 3-5 Krylia Sovetov 

BSC Kristall 4-2 Lokomotiv 

CSKA Moskwa 1-4 Spartak Moskwa

Ocenisz?