W czwartek, 7 maja, w godzinach przedpołudniowych, odbędą się w Jastrzębiu badania pod kątem obecności przeciwciał anty-SARS-CoV-2.

Testy będą trwały od godziny 8:30 w budynku przy ul. Kościelnej i będą one polegały na pobraniu próbki krwi. Zostaną im poddani piłkarze, którzy znajdują się aktualnie w kadrze pierwszego zespołu, sztab szkoleniowo-medyczny oraz pracownicy klubu, którzy mają najczęstszy kontakt z drużyną. Łącznie przebadanych zostanie 36 osób, które przez ostatnie dwa tygodnie składały raporty medyczne, wypełniając specjalnie przygotowane ankiety, a ich wyniki były raportowane Komisji Medycznej PZPN. Wyniki poznamy najpóźniej do piątku, 8 maja.

Na chwilę obecną zawodnicy trenują od poniedziałku na obiekcie przy ul. Kościelnej w dwuosobowych parach pod nadzorem jednego trenera. Zarówno przed, jak i po oraz w trakcie samych zajęć treningowych zachowane są zasady bezpieczeństwa. Trenujący nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu fizycznego, a także nie korzystają z szatni, wychodząc na boisko prosto z parkingu.

Wznowienie rozgrywek w Fortuna 1 Lidze planowane jest między 30 maja a 6 czerwca.

 

Tags: