Elinton Andrade otwiera się na jego wczesne życie i przejście z pola na plażę

Rodzinny mężczyzna, miłośnik psów i najlepszy bramkarz plażowy na świecie. Jak dobrze znasz Elintona Andrade?

Łatwo zapomnieć, że za tymi plażowymi maszynami do piłki nożnej, które bawią nas przez cały rok, są prawdziwi ludzie i historie.

Elinton Andrade, legendarny portugalski bramkarz, urodził się 30 marca 1979 r. W Santa Maria w Brazylii u rodziców Susette Sanchotene i Eduardo Freire.

Kiedykolwiek byłeś rodziną, Andrade z miłością wspomina swoje dzieciństwo w Brazylii…

Wczesne życie

„Moja matka pracowała w banku, a mój ojciec był dentystą. Jestem bardzo blisko moich sióstr Talitty i Nicole. Moja rodzina jest moją fortecą: moja żona Liane Brixner, mój syn Bernardo Andrade i moje psy Billy i Laika. ”

Elinton Andrade studiował w szkole Marista São José w Rio de Janeiro, po tym jak rodzina przeniosła się z Santa Maria, gdy miał zaledwie miesiąc.

Zaczął grać w piłkę nożną w wieku dziewięciu lat i dołączył do swojego pierwszego klubu (América w Rio de Janeiro) w wieku 15 lat. To było w 1994 roku i pozostał do 1998 roku, kiedy przeniósł się do CFZ Zico’s Club.

„W 1999 r. Poszedłem na zawodowstwo z Zico i pozostałem tam do 2003 r., Kiedy przyjechałem do Flamengo w 2004 r.” Od tego momentu Andrade grał w wielu krajach i klubach, w tym w Fluminense, Olympique Marsylii i FC Goa.

To było na boisku … więc co sprawiło, że ten znakomity piłkarz przeszedł na piasek?

Z trawy na piasek

„Stopniowo zacząłem tracić zainteresowanie piłką nożną i projekty, które miałem przed sobą.Pojawiła się Beach Soccer i zmieniła wszystko. Kiedy natknąłem się na plażową piłkę nożną, poczułem, że jestem w domu i zaczęło to dla mnie nabierać coraz większego znaczenia w porównaniu do piłki nożnej.

Andrade zaczął grać w Beach Soccer w 2014 roku z Flamengo w Brazylii. Od tego czasu gra w SC Braga w Portugalii, BSC Kristall w Rosji i z powrotem w Brazylii z Botafogo.

Po rozegraniu kilku imprez klubowych miał okazję grać dla reprezentacji Portugalii, a jego cele się zmieniły…

„Myślałem tylko o wygraniu Pucharu Świata FIFA i zostaniu najlepszym bramkarzem na świecie. Powrót do piłki nożnej stał się dla mnie coraz mniej interesujący, a wyprowadzenie mnie z piłki nożnej plażowej będzie naprawdę trudne. ”

Niezwykły rekord

W końcu spełnił swoje marzenia, a jego obszerna lista wyróżnień to m.in. Puchar Świata w Piłce Nożnej FIFA 2015, Medal Olimpijski w Baku (2015), tytuł Euro Beach Soccer League (2015) oraz Euro Beach Soccer Cup (2016) .

Dodaj do tego niezliczone nagrody Najlepszego Bramkarza, nagrodę MVP, a także dwukrotnie tytuł Najlepszego Bramkarza na świecie (2016, 2018) i zacznij rozumieć, ile osiągnął Andrade.

To dość imponująca płyta, ale po prostu wiesz, że ta legenda tego sportu ma jeszcze więcej do zrobienia, jak sam Andrade pisze: „Chcę grać tak długo, jak mogę – mam nadzieję, że nawet do 50 roku życia!”

 

Tags: ,