Nietrudno zrozumieć, jak kształtować drużynę Mistrzostw Świata: ciężka praca, dyscyplina i talent są podstawą sine qua non filarów każdej drużyny zmierzającej na szczyt. Jeśli warunki zewnętrzne staną się tak małe, jak dawanie rąk w Rosji, to twoje oddanie tym liniom przewodnim musi być jeszcze silniejsze. Jeden człowiek uosabia całą tę ofiarę, cała ta wierna i milcząca walka należy do najlepszych, kiedy twoje otoczenie wydaje się nie być całkowicie po twojej stronie: rosyjski dynamo Jurij Gorczyński.

Jego nazwisko może nie pojawić się w pamięci fanów Plażowej Piłki Nożnej, kiedy on lub ona myśli o swoich ulubionych graczach, trudno go znaleźć w filmie z najlepszymi bramkami lub wręczeniu indywidualnych nagród, ale jest on typem gracza wszyscy trenerzy i piłkarze plażowi chcą widzieć obok siebie, w tych samych kolorach.

Jego droga do szczytu Beach Soccer to historia ciężkiej pracy, wzlotów i upadków oraz ogromnego wysiłku, który nie zawsze był odpowiednio nagradzany. Ale koniec drogi był tego absolutnie wart …

Jak większość plażowych piłkarzy, Yuri Gorchinskiy rozpoczął swoją karierę piłkarską w jedenastoosobowej piłce nożnej. Pierwsze kroki stawiał w moskiewskim Medik-Krylatskoe, ale wkrótce przeniósł się do jednej z miejskich elektrowni, FC Dynamo Moskwa. Po pierwszych latach gry zdecydował się na powrót, ale mimo wielu zmagań jego marzenie o zostaniu zawodowym piłkarzem wydawało się zbyt nieosiągalne, co sprawiło, że postanowił skoncentrować się na innych aspektach swojego życia.

W wieku 16 lat, Jurij wszedł na Wydział Prawa i rozpoczął służbę wojskową, w momencie, w którym nie mógł jasno przewidzieć, co będzie jego życiem w nadchodzących latach. Wśród tych wszystkich wątpliwości Gorcziński postanowił zostać osobistym kierowcą swojego ojca w moskiewskim Departamencie Zdrowia, aby zacząć zarabiać na życie. ? To był naprawdę trudny okres w moim życiu. Nie wiedziałem, do czego jestem dobry, co miałem robić w życiu, ale kontynuowałem ?, przyznaje.

Oczywiście, nigdy nie odwrócił się od piłki nożnej, sportu, który kocha, pomimo niekończących się dni pracy za kierownicą przez ponad 11 lat.

W 2005 r. Yuri miał pierwszy kontakt ze sportem, który ostatecznie podniósłby go na szczyt świata. Niektórzy z jego przyjaciół, którzy byli już bywalcami plażowej piłki nożnej, zaprosili go, by poddał swoje umiejętności próbie na piasku, i natychmiast go uwielbiał. Ta chwila zmieniła jego historię. ? Kiedy w moim życiu pojawiła się piłka plażowa, było to tylko hobby. Ale krok po kroku stało się moim życiem. Nie mogę sobie wyobrazić bycia kimś innym bez tego, co oznacza dla mnie piłka nożna plażowa, kibice, koledzy z drużyny? Itp. Piłka nożna plażowa zmieniła mnie ?

W wieku 27 lat i po udowodnieniu, że jest naprawdę niezawodnym graczem w mistrzostwach krajowych i amatorskich, Yuri został powołany przez Nikolayi Pisareva, rosyjskiego trenera narodowego w tym czasie, aby przeprowadzić test z zespołem. ? Byłem absolutnie podekscytowany, ale pierwsze mecze były dla mnie trudne. Trudno mi było sprostać temu międzynarodowemu poziomowi, ale w końcu przyzwyczaiłem się do tego i znalazłem swoje miejsce w zespole ?

Był to, jak sam deklaruje Gorchinskiy, początek tworzenia rosyjskiej maszyny. Tam narodził się obecny mistrz wszystkiego. Były to naprawdę trudne czasy dla wszystkich, a wszyscy gracze musieli dołożyć wielkich starań, aby utrzymać trening, aby się rozwijać. Sam przez wiele miesięcy musiał pracować jako taksówkarz, a ta walka wzmocniła grupę jako zespół.

? Chłopcy stali się moimi najbliższymi przyjaciółmi, moją rodziną. Nie możemy zostać długo, nie widząc się. Łączymy się i przeżywamy smutki związane ze sportem i życiem, ponieważ wkrótce zrozumieliśmy, że musimy walczyć i iść dalej, ponieważ to nie triumf czyni cię wielkim, ale proces do niego ?

To była właśnie filozofia przewodnia zespołu przez te wszystkie lata, z niesamowitym wynikiem, jak w poprzednich sezonach? rekordy ustawione bardzo jasno. Jednak pomimo koronacji na mistrzów świata i wygrania prawie wszystkich turniejów, w których brali udział, rosyjscy gracze i jego trener mają stopy dobrze osadzone na ziemi. ? Nadal zachowujemy się tak samo. Nic się nie zmieniło, tyle że wciąż jesteśmy bliżej niż wcześniej ?

Biorąc pod uwagę wszystkie trofea i 35-letni Yuri Gorchinskiy nadal zachowuje pasję, która zmieniła go w to, czym jest, a on nadal planuje spędzić wiele lat na piasku? I to nie tylko świetna wiadomość dla Michaiła Likhaczowa i reszty grupy, ale dla wszystkich miłośników plażowej piłki nożnej.

 

Tags: ,