Nigdy nie jest łatwo wyobrazić sobie dziewczynę uznaną za najlepszego bramkarza w męskim turnieju. Jeszcze trudniej wyobrazić sobie to na boisku do piłki nożnej plażowej, gdzie siła i doświadczenie niosą ze sobą dużą wagę. A jeśli po dokładnym ćwiczeniu wyobraźni uda się zobrazować to w jego umyśle, bardzo niewielu zobaczyłoby, że dzieje się to daleko od zwykłych etapów, takich jak Europa czy Stany Zjednoczone ?. Powiedzmy Katar. Ale niezależnie od tego, jak trudno to sobie wyobrazić, na pewno okazuje się, że to naprawdę odświeżający obraz …

Jelena Otten, holenderska ex-pat w Doha, to ta, która wysłała to oświecające, wzmacniające i inspirujące przesłanie na głos podczas ceremonii wręczenia Pucharu Narodów Qatar Beach Soccer, która odbyła się na stadionie FIFA Beach Soccer World Cup 2013? AFC Qualifier Qatar w styczniu. Będąc częścią strony Barçadoha, występy Jeleny nie pozostawiały miejsca na wątpliwości wśród jury. Była zdecydowanie najlepszym bramkarzem turnieju i oczywiście fakt, że była kobietą, nigdy nie mógł temu zaprzeczyć. Kolejny wyraźny przykład potwierdzający, że kobiety są bardziej niż gotowe na konkurencję na wysokim poziomie?

Ten Qatar Beach Soccer Nations Cup, amatorska impreza wspierana przez Najwyższy Komitet Kataru 2022 i angażująca różne zespoły ex-klepaczy i miejscowych reprezentujących różne kraje i regiony, dała jej szansę na ponowne konkurowanie po wielu miesiącach bez szansy na to. ? I nie wahała się ani chwili. Grała, bez względu na to, jak trudne może się to okazać …

Walczyła o swój cel, potrzebowała wszystkich drzwi i walczyła z wszelkimi uprzedzeniami, by wreszcie zarobić, zarówno na boisku, jak i poza nim, szacunek wszystkich, nawet tych, którzy uważali, że to nonsens pozwalać jej brać udział w takim konkursie.

Ale jak holenderska młoda dama gra w męskim turnieju Beach Soccer w Doha? Cóż, poznajmy osobistą historię Jeleny nieco głębiej?

Jelena Otten urodziła się w Nijmegen 24 lata temu, na łonie rodziny kochającej piłkę nożną, żyjącej w sercu kraju namiętnego futbolu. Zgadnij, z którym sportem została złapana? Niewiele później wiedziała, że ​​chce być pod poprzeczką? Pasja do bramkarstwa została odziedziczona po ojcu, który sam był zawodowym bramkarzem i zrobił ją? zakochać się w tej pracy ?

Jeśli w jej życiu sprawy potoczyły się w inny sposób, mogła kontynuować naprawdę obiecującą karierę w jedenastoosobowej piłce nożnej. Kto wie … Poważnie rozpoczęła swoją historię z futbolem w High School, gdzie zdobyła miejsce w programie holenderskiego FA (KNVB), wspieranego przez HVA w Amsterdamie, mającego na celu produkcję i trening piłki nożnej o wysokiej wydajności gracze. „Byłem gotowy na zawody na najwyższym poziomie. Trenowaliśmy przez ponad trzy godziny każdego dnia, a także uczono nas odżywiania, nawyków oraz silnego treningu umysłowego .

Była jedną z wybranych z tej szkoły, szybko została powołana do SC Heerenveen po stronie Eredivisie. Grała w Superfriezen przez prawie dwa sezony, co pamięta z rozkoszą. Ale elitarna piłka nożna nie pozwalała jej skoncentrować się na innej pasji, tej, na której chciała zarabiać: nauczaniu. Brak czasu na połączenie studiów i najwyższej klasy futbolu pchnął ją do bolesnej decyzji. Jeśli chciała jak najlepiej wykorzystać swój czas akademicki, musiała włożyć wszystkie swoje wysiłki w studia. A to oznaczało rzucenie piłki nożnej?

Jednak później los i miłość przyniosły jej niespodziewany zwrot. Jej ówczesny chłopak (a obecnie mąż) Roald Otten został zatrudniony na prestiżowej pozycji fizjoterapeuty w ASPIRE Academy w Doha. Po koniecznym spędzeniu trochę czasu, mogła wreszcie przenieść się z nim do Doha. Dostała pracę jako nauczyciel w Międzynarodowym Holenderskim Programie Compass International School w Doha, stanowisko, które nadal pełni do dziś, i wyszła za mąż za Roalda, rozpoczynając nowe życie w rdzeniu azjatyckiego Bliskiego Wschodu.

Tak łatwo wychodzącej i ekstrawertycznej osobie nie było łatwo przyzwyczaić się do życia w innym kraju niż jej kraj? Wkrótce jednak znalazła w nim swoje miejsce i teraz deklaruje, że naprawdę jest zainteresowana możliwościami oferowanymi przez Doha. Jasno ustawiony na? wykorzystaj mój pobyt tutaj ?, lubi odkrywać wszystkie możliwości, jakie oferuje kapitał Kataru, i ogromną lekcję, której jej udzieli. Oczywiście nie oznacza to, że nie brakuje jej wielu rzeczy, które uwielbia z ukochanej Geldrii, takich jak życie na rowerze czy podziwianie krajobrazu, ale wie, że jest jeszcze wiele do odkrycia, a Holandia będzie zawsze być tam.

? Na początku trudno było mi zrozumieć sposób, w jaki ludzie zachowują się i zajęło mi trochę czasu przyzwyczajenie się do ubrania, właściwy sposób podejścia do ludzi? Ale zrobiłem to i naprawdę dobrze jest zobaczyć, jak ta kultura otwiera twoje oczy i poszerza twój pogląd. Uczy cię wiele szacunku, a to jest coś naprawdę ważnego w życiu ?

Co ciekawe, ta sama lekcja jest tą, którą oboje wzięli i dali. Tego właśnie nauczyła się w Doha i tego, czego nauczała na boisku: uprzedzenia, zarówno w życiu, jak i sporcie, nigdy cię nie poradzą, nigdy nie uczynią cię mądrym i nigdy nie pozwolą ci docenić i cieszyć się wszystkim, co nadal nie wiem.

 

Tags: ,