Ciśnienie może rozerwać rury, ale ciśnienie może również zrobić diament . Robert Horry, emerytowany zawodowy sportowiec. Ten nacisk może być psychiczny, a także fizyczny. Jako widzowie wszyscy zastanawiamy się, jak ktoś, kto ma tak wiele do stracenia w tym, co wygląda na każdą grę, przygotowuje się na mecze lub konkretny moment w tych meczach. W Beach Soccer Worldwide chcieliśmy wiedzieć, jak jedna z największych gwiazd, hiszpańska legenda plażowej piłki nożnej, Ramiro Amarelle, właśnie to zrobiła.

Amarelle ma na swoim koncie niemal każdą nagrodę i plażowy puchar piłkarski, więc nie ma lepszej osoby, z którą można by dyskutować o przygotowaniu gry. Jego życiorys piłki nożnej na plaży obejmuje: Pięciokrotny mistrz Euro Beach Soccer League. Dwukrotny MVP FIFA Beach Soccer World Cup. Zdobywca Złotego Buta Pucharu Świata w Piłce Nożnej FIFA w 2008 roku. Był także dwukrotnie najlepszym strzelcem Euro Beach Soccer League. Zrobił natychmiastowy wpływ na plażową piłkę nożną, zdobywając także nagrodę Rookie of the Year w Euro Beach Soccer League w 1998 roku.

Od czasu do czasu sportowcy blokują energię i tłum i pozostają we własnej głowie, aby upewnić się, że osiągną to, do czego przyszli. Innym razem zawodowi gracze wykorzystują hałas, wiwaty i szyderstwa, aby wykorzystać swój napęd i grać mocniej, gdy ich drużyna ich potrzebuje. Amaralle ma swoją własną taktykę i powiedział: Po pierwsze, staram się wizualizować sytuacje, w których myślę, że mogę pomóc zespołowi. To pomaga mi pozostać zmotywowanym i skoncentrowanym. Po drugie, jestem zrelaksowany . To nie tylko sprawia, że ​​mistrz taki jak Amarelle jest gotowy na każdą chwilę, ale zrozumiałe jest również, że nerwowość w każdej sytuacji nie przyniesie najlepszego rezultatu. Gotowość umysłowa to tylko sprytna część ogólnej pracy, która polega na graniu w plażową piłkę nożną.

Wytrwałość.

Wytrwałość jest kluczem do mojego treningu fizycznego. Poświęciłem wiele, aby trenować i pracować. Wszystko, co możesz dać na boisku, to wynik treningu poza boiskiem. Poziom zapotrzebowania, jaki sobie stawiasz, określi twoją gotowość. ? Amarelle mówi również, że to poświęcenie i styl życia jest dokładnie tym, czego chciał. Zrezygnował z przyjaciół i stracił powiązania, aby wymienić niektóre ofiary. Ale oczywiście związki, które zawarł i utrzymał, równały się temu, co stracił. Dla Amarelle preparat fizyczny idzie w parze z treningiem umysłowym. Dla niego czasami jest tak skoncentrowany na fizycznym przygotowaniu do treningu, że staje się introwertyczny i wycina wszystko i wszystkich. Innym razem jest bardziej skupiony na byciu zrelaksowanym i otwieraniu się na ludzi, nawiązywaniu przyjaźni i kontaktach pomaga mu to zrobić.

Mecze ligowe, mecze selekcyjne oraz mecze towarzyskie sprawiają, że sezony są długotrwałe i wyczerpujące dla wszystkich profesjonalnych piłkarzy plażowych, zwłaszcza takich jak Amarelle. Fizyczne dolegliwości, z którymi zmagają się wszyscy zawodowi sportowcy i którzy są zmuszeni do gry, a których sam Amarelle zaciekle stawiał w ostatnich sezonach, powodują duże obciążenie psychiki graczy. Państwa Amarelle,? Aby przezwyciężyć kontuzję, potrzebujesz przede wszystkim cierpliwości. Każdego dnia budzisz się z bólem i nawet jeśli chcesz grać i rywalizować, widzisz, że nie możesz … Na szczęście dla mnie; Byłem już starszy, kiedy miałem najgorszy uraz, przepuklinę, więc miałem więcej cierpliwości i byłem bardziej dojrzały. Gdyby ten sam rodzaj obrażeń miał miejsce, gdy miałem 19 lub 20 lat, byłoby znacznie więcej niepokoju, znacznie więcej oczekiwań, ponieważ w młodym wieku nie jesteś w stanie odnieść swojej sytuacji do dużego obrazu w ten sam sposób. ?

Te sytuacje podatkowe i trudne harmonogramy szkoleń mogą również wymagać innego rodzaju opłat. Na polu. Amarelle wierzy, że jego reżim treningowy i doświadczenie pomagają mu uniknąć zawieść, ale na pewno zdarzają się chwile upadku. ? Myślę, że największą słabością, jaką posiadam, jest niemożność kontrolowania poziomu popytu, który sam sobie stawiam, a następnie bycie niesympatycznym dla siebie i innych, ponieważ zbyt często prowadzi to do frustracji i niezadowolenia . To tutaj jego przygotowanie do relaksu staje się niezwykle ważne.

Wszystko zależy od tego, jak patrzysz na szkło. Czy jest w połowie pełny czy w połowie pusty? Czy wykorzystujesz cenny czas na przygotowanie, martwiąc się o możliwe negatywne skutki, czy też nadal przygotowujesz się na coś więcej? Przygotowując się do meczu lub przez moment, w którym jeden z nich strzelił sobie gola w ostatniej sekundzie, tak jak Amarelle na Mistrzostwach Świata w Moskwie w 2012 roku przeciwko Ukrainie, Ramiro Figueiras Amarelle ma udokumentowane osiągnięcia i wnikliwe informacje pokazując wszystkim, że robi diamenty.

 

Tags: ,