Jagiellonia angażuje się w walkę z koronawirusem! W poniedziałek, 23 marca, przedstawiciele naszego Klubu przekazali stacji pogotowia ratunkowego przy ulicy Poleskiej w Białymstoku produkty – rękawiczki jednorazowego użytku, płyny do dezynfekcji rąk, płyny do dezynfekcji powierzchni płaskich, chusteczki, ręczniki papierowe, a także ozonator.

Reprezentujący Jagiellonię rzecznik prasowy, Kamil Świrydowicz, przekazał na ręce Mirosława Rybałtowskiego, dyrektora pogotowia ratunkowego przy ulicy Poleskiej zakupione dary. – Otrzymaliśmy ozonator oraz środki odkażające. Bardzo dziękujemy za pomoc Jagiellonii, piłkarzom, a także pozostałym, którzy przyczynili się do zakupu tych środków. Powoli kompletujemy niezbędny sprzęt , aby utrzymać nasze karetki w takim stanie, w jakim powinny jechać do pacjenta. To wsparcie płynie ze wszystkich stron i chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność. Czujemy to pozytywne wsparcie od wielu ludzie, co jest dla nas wyjątkowo potrzebne w obecnej sytuacji – podkreśla Rybałtowski.

Czemu służy ozonator? – Będziemy go używali do dezynfekcji karetek, w sytuacji, w której znajdzie się w niej osoba zarażona koronawirusem. Jest to dosyć szybka metoda odkażania, a jednocześnie bezpieczna dla elektroniki znajdującej się wewnątrz karetki. Pomoc rzeczowa jest istotna, ale jeszcze bardziej cieszy gest dobrej woli. Wsparcie społeczeństwa, innych firm jest bardzo ważne. Czujemy, że nie jesteśmy pozostawieni sami sobie w tej trudnej sytuacji – powiedział Bogdan Kalicki dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.

Jagiellonia postanowiła wesprzeć stację pogotowia ratunkowego, a także ratowników medycznych, którzy w dobie epidemii koronawirusa stoją na pierwszej linii frontu z zagrożeniem. – Zebraliśmy pieniądze, aby zakupić niezbędne produkty. W zbiórce uczestniczyli pracownicy oraz zawodnicy pierwszej drużyny. O ile zgromadzenie środków finansowych nie było większym problemem, tak już zorganizowanie produktów wymagało od nas pewnych starań. Na szczęście udało się nam nabyć zarówno ozonator, a także rzeczy niezbędne do dezynfekcji. Jednocześnie zachęcamy wszystkich białostoczan do wspierania stacji pogotowia ratunkowego, ponieważ potrzeby są bardzo duże – podkreśla Kamil Świrydowicz.

W akcję mocno zaangażowali się zawodnicy Jagi. – Oczywiście każdy z nas chciał wesprzeć tę inicjatywę, zarówno piłkarze jak i sztab szkoleniowy. Wszystko zaczęło się od Pogoni Szczecin, która ogarnęła sprzęt elektroniczny do nauki on-line. My po wewnętrznej dyskusji uznaliśmy, że lepiej byłoby wesprzeć tych, którzy stoją na pierwszym froncie walki z koronawirusem, a ostatnio mają mnóstwo pracy, czyli służbę zdrowia. Kupiliśmy podstawowe rzeczy, jak chusteczki, płyny do dezynfekcji, ręczniki. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni wykonują świetną pracą, ale potrzebują pomocy z każdej strony, dlatego chcieliśmy mieć swój wkład w ich działania – wyjaśnia kapitan Jagiellonii Białystok, Taras Romanczuk.

Zakup sprzętu nie byłby możliwy bez pomocy hurtowni Medilab. – Firma Medilab z siedzibą w Białymstoku jest koncesjonowaną hurtownią farmaceutyczną i od ponad 30 lat dostarcza środki dezynfekcyjne do jednostek ochrony zdrowia w całej Polsce. W obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego stosowanie naszych produktów jest niezwykle ważne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Z przyjemnością wsparliśmy inicjatywę Jagiellonii i umożliwiliśmy zakup preparatów dezynfekcyjnych pomimo dużych problemów z dostępnością tych towarów w naszych magazynach – powiedziała Dorota Rutkowska z firmy Medilab.