Ricardo Villalobos (México DF, 2 lutego 1981 r.), Z Aztecą numer 9 na plecach, udaje się do trzeciego Pucharu Świata w Piłce Nożnej FIFA. Po wspaniałym kwalifikatorze CONCACAF, w którym pomógł „La Tri” odzyskać koronę jako Mistrzów Kontynentalnych i dostać bilet do Rawenny, został wybrany przez Vasco da Gama do gry w Mundialito de Clubes, podnosząc Puchar w São Paulo ze stroną Carioca.

Po rozpoczęciu swojej sportowej kariery jako obiecujący jedenastoosobowy piłkarz w Azteca giants Cruz Azul, Pachuca i America, grając nawet jako profesjonalista, dołączył do kadry narodowej Beach Soccer w 2005 roku, aby szybko stać się najlepszym strzelcem w kraju . Dzisiaj, mając prawie 80 bramek w ciągu 6 lat w meksykańskiej drużynie narodowej, jego kluczowa rola w zespole Ramona Rayi będzie absolutnie decydująca dla przyszłości Meksyku w Rawennie, gdy on i jego koledzy z drużyny będą się z ogromnym podnieceniem.

  • Jakie były twoje pierwsze kroki w Beach Soccer? Jak trafiłeś do kadry narodowej?

„Trudno mi było połączyć moje życie akademickie z karierą sportową, więc musiałem podjąć decyzję, aby najpierw pójść na studia. Ale nigdy nie pozwoliłem, by piłka plażowa zniknęła mi z oczu, a nawet wziąłem roczny urlop z uniwersytetu, aby ponownie dostać się do profesjonalnej piłki nożnej. Po tym roku wróciłem do ukończenia studiów i zaraz dołączyłem do kadry narodowej Futsalu, z której wskoczyłem do reprezentacji Beach Soccer.

  • Co najbardziej lubisz w tym sporcie?

– Rzeczywiście jest wiele rzeczy. To niezwykle dynamiczny sport, zawsze oferujący wspaniałe widowisko dzięki ciągłym, przyciągającym wzrok ruchom atakującym. Poza tym, choć ważne są osobowości, gra zbiorowa ma fundamentalne znaczenie. I nie chodzi tylko o rodzaj piłki nożnej, ale także o atmosferę, którą oddychasz podczas zawodów, z silnym nastrojem Fair Play, zespołami i tłumami braterskimi, różne narody współistnieją harmonijnie… Wszystkie te rzeczy sprawiają, że piłka nożna plażowa jest sportem, z którego w ogóle można się cieszyć w wieku, z rodziną, z przyjaciółmi…

  • Jakie są główne różnice, które zauważasz w przypadku jedenastoosobowej piłki nożnej?

Przede wszystkim możliwości ataku są znacznie szersze, a gra na boisku, choć mniejsza, jest znacznie bardziej wyczerpująca i trudna do przejścia. Fundamenty techniczne są naprawdę różne, a zasady mają na celu faworyzowanie flashowania w każdej chwili.

– Zamierzasz wziąć udział w swoim trzecim Pucharze Świata w Piłce Nożnej FIFA. Co oznaczało dla meksykańskiej drużyny narodowej osiągnięcie biletu do Ravenny 2011?

„To było ogromne podniecenie, ale jednocześnie jest to wielka odpowiedzialność wobec tych, którzy w nas wierzą. Mamy również silne zaangażowanie, ponieważ po zagraniu finału Pucharu Świata nie chcemy zrezygnować z szansy powtórzenia tego.

  • I jak widzisz przyszłość Meksyku w Pucharze Świata?

?Pracujemy entuzjastycznie, mając na uwadze skalę tego spotkania. Mocno wierzę, że dotrzemy do Rawenny jako solidny zespół, z wielkimi oczekiwaniami i zaangażowani w to, by zawsze robić wszystko, co w naszej mocy.

Trening fizyczny ma kluczowe znaczenie dla tak wymagającego sportu, jakim jest piłka nożna plażowa. Jak wygląda Twój plan treningowy?

Zespół trenuje około 15 godzin tygodniowo, ale musisz ukończyć tę pracę z indywidualnym treningiem…

  • A jak się przygotujesz? Jakie ćwiczenia wykonujesz?

„Musimy wykonać całą pracę, ponieważ siła, szybkość i wytrzymałość są kluczowe w tym sporcie. Indywidualnie trenujemy na plaży, na torze i na siłowni. Planujemy sesje treningowe w zależności od meczów, a w zależności od pozostałych dni do tego meczu różnicujemy intensywność tego treningu.

  • Jaki jest dla ciebie idealny piłkarz plażowy?

– Silny, ale zwinny, szybki, z dobrą techniką, bystry, silny psychicznie, zdyscyplinowany taktycznie, pokorny i zawsze chętny do poprawy. Nieźle, prawda?

 

Tags: ,