W dniu wstrząsów, wygranych w ostatniej chwili i zawodu serca, wybrano cztery drużyny mężczyzn, które zdobyły automatyczne kwalifikacje do World Beach Games w San Diego w 2019 roku.

Portugalia została znokautowana przez Szwajcarię dzięki bramce Glen Hodel, podczas gdy Hiszpania odepchnęła Białoruś przed domową publicznością w Salou PZbuk. Gospodarze zajmują najniższe miejsce w grupie kobiet, a drugie zwycięstwo dla Rosji sprawia, że ​​zamykają lukę na damach Szwajcarii na szczycie tabeli.

MĘŻCZYŹNI

ĆWIERĆFINAŁY

• Hiszpania vs Białoruś

Z początkowymi zwycięstwami pod ich pierwszym dniem oba zespoły weszły w dzisiejszy mecz z zamiarem zdobycia czwartego i ostatniego automatycznego miejsca na World Beach Games w San Diego, USA.

Po wczorajszym strzale Javi Torres kontynuował swoją inspirującą formę w drugim meczu Hiszpanii, a ponieważ La Roja zebrał imponującą grę zespołową, która utrzymała domowy tłum na krawędzi swoich miejsc, duża liczba 14 zdobyła dwa strzały, aby dać Hiszpanii 2 -0 wchodząc w drugi okres ewinner. Ale Dona została wezwana do akcji, by uratować kilka niebezpiecznych białoruskich strajków, a z graczami takimi jak Ihar Bryshtel w szeregach, to będzie trudne spotkanie.

W drugim okresie, pomimo zwiększania ofensywy przez Białoruś, Hiszpania trzymała się z tyłu, a gdy gra zbliżała się do połowy, Antonio ponownie postawił tłum na nogi z wysublimowanym wykończeniem.

Ostatnim okresem była tylko nadzieja Białorusi na zwrot, ale Hiszpania utrzymała grę i nie zamierzała pozwolić na kontrolę. Obrócili śrubę, gdy Edu schwycił strzał z bliskiej odległości, a kilka minut później Chiky strzelił bardzo innego gola, strzelając bramkę obok Mahaletskiego w białoruskim golu.

O 5-0, a pozostało tylko pięć minut, Hiszpania odpierała ostatnie ataki, aby zobaczyć grę do końca z czystą kartą dla Dony.

Na dźwięk ostatniego gwizdka gracze świętowali hałaśliwie, a następnie przypomnieli sobie, aby włączyć się i podziękować swoim fanom za wsparcie.

Dołączają do Szwajcarii, Włoch i Rosji w World Beach Games San Diego, a także do piątej drużyny, która będzie musiała przedrzeć się przez baraże w Salou, a następnie pokonać trzecią najlepszą stronę w CONMEBOL.

Bramki: 1-0: Torres, min. 8 (1); 2-0: Torres, min. 2 (1); 3-0: Antonio, min. 8 (2); 4-0: Edu, min. 8 (3); 5-0: Chiky, min. 6 (3);

• Portugalia vs Szwajcaria

W pierwszym ćwierćfinale tego dnia odbył się mecz z gwiazdami między byłymi mistrzami świata a Szwajcarią. Nagroda do zdobycia dzisiaj? Jako pierwszy zespół w kwalifikacjach europejskich zdobędzie miejsce na World Beach Games w San Diego.

Nie trzeba było długo czekać na zdobycie punktów, ponieważ Torres spokojnie przerobił rzut karny. Ale Borer oddał przysługę zaledwie minutę później, a strony rysowały się, dopóki Andre nie podbił Portugalii.

Kolejny narzut spowodował, że Von rozciągnął przewagę na 3-1, a portugalska ławka wybuchła. Ledwie zdążyli usiąść, zanim znów stanęli na nogi, gdy Madjer wysłał rakietę obok Nico Staldera w szwajcarskim golu.

Portugalia zdawała się zaostrzać grę, ale potem Borer zmniejszył deficyt do zaledwie dwóch, a pierwszy gwizdek zakończył się wynikiem 4-2.

W połowie drugiego okresu, po kilku drobnych przerwach na obu końcach, wynik meczu był niezmieniony, Noel Ott strzelił pozornie niemożliwy rzut wolny tuż za rogiem bramki Andrade – 4-3! Powrót nastąpił, gdy szwajcarski numer dziesięć strzelił jeszcze raz, nakłaniając Andrade’a do opuszczenia linii, by wystrzelić kopniak rowerowy obok utkniętego bramkarza.

Drugi gwizdek rozległ się wraz z poziomem wyników, a kiedy mecz został wznowiony, ludzie Angelo Schirinzi wyglądali, jakby zdobyli większość szans na atak. Kiedy Glen Hodel został pokonany w okolicy, otrzymał karę, której nawet Andrade, najlepszy hodowca na świecie, nie mógł powstrzymać.

Przewaga była niewielka, ale pozostało jeszcze siedem minut do gry, a Szwajcaria walczyła ciężko, by utrzymać się na prowadzeniu.

Nawet atak ataków ze strony najlepszych napastników na świecie nie mógł złamać woli szwajcarskiej drużyny i świętowali dziko, ich miejsce w San Diego było bezpiecznie zabezpieczone, podczas gdy przygnębiona i załamana Portugalia opuściła stadion.

Bramki: 1-0: Torres, min. 9 (1); 1-1: Świder, min. 9 (1); 2-1: Andre, min. 7 (1); 3-1: Von, min. 7 (1); 4-1: Madjer, min. 5 (1); 4-2: Świder, min. 4 (1); 4-3: Ott, min. 5 (2); 4-4: Ott, min. 4 (2); 4-5: Hodel, min. 7 (3);

• Włochy vs Francja

Francja miała łatwiejszą drogę do ćwierćfinału niż większość po tym, jak Anglia nie była w stanie uczestniczyć w rundzie 16, ale nie byłoby łatwo o ich dzisiejszy mecz z Włochami.

Było to zbyt jasne, gdy Gabriele Gori w ciągu minuty gwizdnął za karę. Sytuacja pogorszyła się w przypadku mężczyzn w ciemnoniebieskim kolorze, gdy dwa kolejne sety zaowocowały dwoma kolejnymi golami, aw połowie okresu Włochy miały przewagę 3-0.

Różnica powiększyła się wraz z postępem meczu, a gdyby nie heroizm francuskiego bramkarza Anthony’ego Cianniego, Włochy byłyby poza zasięgiem wzroku. W drugim okresie Gori strzelił swojego trzeciego, czwartego i piątego gola w meczu, podczas gdy Marinai i Palazzolo również dołączają do nazw strzelców, ponieważ Włochy rozgrywały zamieszki, przytłaczając francuską obronę.

Jednak Anthony Barbotti przejechał dobry kopniak rowerowy obok Simone del Mestre, aby złapać, co z pewnością mogło być, tylko cel pocieszenia dla Francuzów.

Końcowy okres rozpoczął się od 8-1, a każda szansa na pokonanie mistrzów Europy z takim deficytem spadła dalej i dalej z rąk trenera Stephane’a Francois. Gentilin Josep zaliczył dziewiątkę z kolejnym setem, ale potem Włosi zdążyli zdjąć nogę z przepustnicy.

Josep Jr wykonał piękną grę tuż pod francuską poprzeczką, aby zdobyć dziesięć, a potem, w ostatnich sekundach gry, Basquaise wygrał i przerobił rzut wolny, aby uzyskać ostateczny wynik do 10-2.

Włochy przechodzą do półfinałów i dołączają do Szwajcarii przez linię mety w wyścigu do kwalifikacji World Beach Games.

Bramki: 1-0: Gori, min. 11 (1); 2-0: Zurlo, min. 8 (1); 3-0: Gori, min. 6 (1); 4-0: Gori, min. 10 (2); 5-0: Marinai, min. 5 (2); 6-0: Palazzolo, min. 6 (2); 7-0: Gori, min. 5 (2); 7-1: Barbotti, min. 4 (2); 8-1: Gori, min. 4 (2); 9-1: Josep Jr, min. 11 (3); 10-1: Josep Jr, min. 2 (3); 10-2: Basquaise, min. 0 (3);

• Rosja vs Ukraina

Po obejrzeniu Szwajcarii przeciskającej się przez Portugalię, a następnie Włochami odstrzelili Francuzów, Rosja i Ukraina zaczęły się do nich dołączać.

To Rosja zainicjowała silnego z tych dwóch starych rywali, ponieważ Shishin zarabiał na początku pierwszego okresu, aby objąć prowadzenie. Następnie podwoił go, gdy znalazł miejsce, by wykonać niski strzał, co spowodowało, że szczęście wyskoczyło z piasku i postawiło na nogę bramkarza Nerush.

Ukraina miała jednak własne szanse, a Shcherytsia opuściła dwa niebezpiecznie położone freekicks. Rosjanie, z drugiej strony, byli kliniczni w ataku i odłożyli bramkę po golu w drugim okresie.

Shishin wziął swój osobisty bilans na dzień do czterech, z których jeden był pretendentem do bramki dnia! Tymczasem Romanow i Krash również strzelili gola, a Ukraina wyglądała, jakby spadły głowy zawodników. Ale mężczyźni na żółto otrzymali odpowiedź – lub dwie – tuż przed drugim gwizdkiem, kiedy bramkarz Nerush i Voitok wrócili do wyniku 6-2.

Jednak różnica między obiema drużynami była zbyt duża dla ludzi Jewhen Varenytsia, a Paporotnyi zadał Ukraińcom ostatni cios w trzecim okresie, aby uzyskać wynik 7-2. To był ostatni cel meczu, gdy Rosja odepchnęła atak, aby zobaczyć grę i dołączyć do Azzurri i Szwajcarii, aby zabezpieczyć swoje miejsce na World Beach Games w Kalifornii, która odbędzie się jeszcze w tym roku.

Gole: 1-0: Shishin, min. 10 (1); 2-0: Shishin, min. 6 (1); 3-0: Romanow, min. 10 (2); 4-0: Krash, min. 7 (2); 5-0: Shishin, min. 7 (2); 6-0: Shishin, min. 3 (2); 6-1: Nerush, min. 2 (2); 6-2: Voitok, min. 0 (2); 7-2: Paporotnyi, min. 8 (3);

pozostałe spotkania

• Turcja vs Czechy

Pokonany wczoraj w ekscytującym pojedynku z gospodarzami Hiszpanii, nadzieje Turcji na zakwalifikowanie się do World Beach Games zostały przerwane, a najlepsze, co mogli na razie zagrać, to dziewiąte miejsce w Salou.

Ale Czechy również starały się osiągnąć jak najwyższy wynik, ale Baris, po wyrównaniu poprzedniego dnia z Hiszpanią, postawił Turcję przed sobą po zaledwie minucie gry.

Czesi Martina Dlouhy’ego utrzymywali ataki na dystans i zmusili kilka rat na drugim końcu, ale nie mogli zrównoważyć meczu, a wraz z rozpoczęciem drugiego okresu szczupła przewaga Turcji była nienaruszona. Cem Keskin roztrzaskał strzał w poprzeczkę, ale strona Emarha Aykurta walczyła o zwiększenie przewagi, mimo utrzymywania presji na czeską obronę.

Turecka dziesiątka ponownie uderzyła w ramkę bramki, ale to właśnie jego wirujący strzał odbił się od wnętrza słupka i pomarszczył siatkę, by zrobić z niej dwa. Trzeci okres rozpoczął się od powrotu poza Czechy.

Ale tureccy napastnicy pojawili się po fali, a gdyby nie heroiczna gra Patrika Maliny między czeskimi kijami, gra byłaby martwa i zakopana na długo przedtem. W połowie ostatniego meczu Andy wrócił do bramki dla Czech, ale Baris był na wyciągnięcie ręki, aby przywrócić dwa gole.

Bramki Cem Keskina i Akbala przesunęły wynik do 5-1 i nadzieja na powrót zaczęła zanikać w Czechach. Po zdominowaniu długich odcinków gry Turcja uznała, że ​​mecz ma trzy wygodne punkty.

Bramki: 1-0: Baris, min. 10 (1); 2-0: Cem Keskin, min. 6 (2); 2-1: Andy, min. 7 (3); 3-1: Baris, min. 7 (3); 4-1: Cem Keskin, min. 5 (3); 5-1: Akbal, min. 1 (3);

• Kazachstan vs Niemcy

Niemiecka Narodowa Drużyna Piłki Plażowej potrzebowała dodatkowego ekwipunku, aby oderwać się od ducha Kazachstanu i walczyć o 9. miejsce na World Beach Games – Europe Qualifier Salou 2019.

Mimo że bilet do World Beach Games jest już poza zasięgiem, oba zespoły przyniosły naprawdę konkurencyjną i agresywną grę, co pozwoliło na ekscytującą walkę o piłkę nożną na plaży dla neutralnych graczy.

Niemcy wiedzieli, że stoją w obliczu trudnego zespołu, ponieważ Kazachstan udowodnił już, jak ciężko jest załamać się w ostatnim finale promocyjnym 2018. Obie strony usiadły w pierwszym okresie, nie chcąc narażać się na niebezpieczeństwo, a to doprowadziło do okres bezbramkowy.

Ale sytuacja zmieniła się w drugim etapie, w którym pomimo otwarcia Franza dla Niemców, Kazachstan zdobyłby przewagę dzięki Muralinovowi i Azhikenovowi.

Niemcy musieli zareagować, tak jak w trzecim okresie, kiedy bieg trzech bramek obrócił wynik. Sven Korner zrównoważył sytuację rzutem wolnym na początku okresu, a pięć minut później wyprzedził Mannschaft.

Kazachstan walczył o nowy korektor, tylko po to, by znaleźć kolejny cios Niemca 20, Metzlera, który zdobył wynik końcowy do 4-2 dla Niemiec.

Cele: 0-1: Franz, min. 5 (2); 1-1: Muralinov, min. 2 (2); 2-1: Azhikenov, min. 1 (2); 2-2: Korner, min. 11 (3); 2-3: Korner, min. 6 (3); 2-4: Metzler, min. 2 (3)

• Norwegia vs Azerbejdżan

Nadzieje na granie w World Beach Games w San Diego zostały rozbite poprzedniego dnia dla obu tych drużyn, ale nie pomyślałbyś, że to po prostu gra w play-off, ponieważ mecz utrzymywał wysokie tempo.

To powiedziawszy, było zaskakująco niskie. Azerbejdżan spędził większość początkowych 12 minut bombardując norweską obronę, ale nie zdołał go rozbić do ostatniej minuty, a bramka pochodziła z mniej prawdopodobnego źródła, ponieważ bramkarz Elchin uderzył Azerbejdżanu przed siebie z własnego pola karnego.

Mężczyźni w kolorze niebieskim wyglądali na bardziej prawdopodobne, że obie strony strzelą ponownie, ale w połowie drugiego okresu Henrick Salveson poprawił sytuację Skandynawów.

Zaledwie minutę później Norwegia porwała prowadzenie, gdy drugi Salveson, Johan, włączył się w sekundę.

Gra była ciasna i jeszcze bardziej zaciekła, gdy Elchin uderzył ponownie, robiąc to 2-2; dwa gole nie są złe dla bramkarza! Gdy czas się skończył, gra miała zostać nadszarpnięta przez każdą drużynę.

W Azerbejdżanie, w zaledwie 18 sekund na zegarze, Jomard dostrzegł możliwość szturchnięcia domu, aby odmówić Norwegom dodatkowego czasu.

Cele: 0-1: Elchin, min. 0 (1); 1-1: H. Salveson, min. 6 (2); 2-1: Salveson, min. 5 (2); 2-2: Elchin, min. 9 (3); 2-3: Jomard, min. 0 (3);

KOBIETY

• Szwajcaria vs Czechy

Szwajcaria wygrała wczoraj imponujące 2: 0 z mistrzami Europy, Rosją, i miała trzy punkty w tym meczu. Jednak Czechy pokonały Anglię o osiem bramek do czterech i były również na trzech punktach.

Zwycięzca tego meczu znalazł się na szczycie grupy i to Szwajcar pokazał początkowe pragnienie, gdy Meyer strzelił strzał z dystansu, aby otworzyć wynik. Następnie uderzyła pięknie zakręconą salwą zewnętrzną stopą, aby podwoić przewagę.

Ale pięć minut przed końcem, Sladka, między czeskimi słupkami, wystrzelił rakietę z własnego obszaru, aby zmniejszyć różnicę do zaledwie jednego. Następnie Folprechtove pokonał Meyera w wyścigu na stopach, aby przesunąć niskie wykończenie domu i wypoziomować grę przed gwizdkiem.

Akcja nie wykazała żadnych oznak spowolnienia w drugim okresie, ponieważ Culova zranił Czechów naprzód, ale Szwajcaria otrzymała odpowiedź niemal natychmiast za pośrednictwem Morgera, a następnie Pluss zdjął fajny kopniak rowerowy, aby sprawić, że panie z powrotem stanęły pod kontrolą. wciśnięty dla innego.

Piąty przyszedł, gdy Morger złapał ją za klamrę, szturchając piłkę nad nadjeżdżającą Sladką – 5-3 do Szwajcarii! Niedługo potem Meyer trafił w rzut wolny z dystansu, który uderzył w poprzeczkę, a następnie, w powodzeniu, trafił Sladkę w czeski gol i odbił się od linii. Ale przed końcowym okresem był jeszcze czas, by Morger przerzucił krzyż na linię, aby zrobić siedem.

Gole wciąż nadchodziły, gdy mecz przeniósł się do ostatniego etapu gry, włączając w to obrotową salwę Kuffera z jej własnej połowy. Przewaga Szwajcarii wzrosła do 9-4, a czas uciekał okrutnie od Czech, aż do ostatniego gwizdka, a panie ze Szwajcarii, obecnie w bardzo silnej pozycji pod względem kwalifikacji do World Beach Games w San Diego, świętowały swoje ciężko walczące trzy punkty.

Bramki: 1-0: Meyer, min. 10 (1); 2-0: Meyer, min. 9 (1); 2-1: Sladka, min. 5 (1); 2-2: Folprechtove, min. 2 (1); 2-3: Culova, min. 10 (2); 3-3: Morger, min. 9 (2); 4-3: Pluss, min. 5 (2); 5-3: Morger, min. 3 (2); 6-3: Meyer, min. 1 (2); 7-3: Morger, min. 0 (2); 7-4: Pilouskova, min. 11 (3); 8-4: Gruter, min. 9 (3); 9-4: Kuffer, min. 7 (3);

• Hiszpania vs Rosja

Hiszpania nie wykorzystała swojej pierwszej szansy na zdobycie punktów w swojej imprezie u siebie w Salou, kiedy nie udało im się przeliczyć kary w strzelaninie przeciwko Anglii w czwartek.

La Roja potrzebowała dzisiaj punktów przeciwko mistrzom Europy, ale to Rosja pobrała pierwszą krew, gdy Ivashinka znalazł się po drugiej stronie siatki po 5 minutach. Hiszpania dołożyła wszelkich starań, aby powrócić na równe warunki, ale pozwoliła, by kilka pierwszych szans prześlizgnęło się przez ich palce.

Pierwszy gwizdek brzmiał, że Rosja była bardzo szczupła, ale w miarę zbliżania się do połowy meczu Hiszpania podniosła presję i ostatecznie nastąpił przełom, gdy Lorena znalazła się w sytuacji jeden na jeden przeciwko Akylbaevie, a ona podniosła piłkę minąć rosyjskiego bramkarza, by awansować.

Właśnie wtedy, gdy wyglądało na to, że strony przejdą do drugiej przerwy na poziomie, Zaitseva znalazł lukę w obronie, aby ponownie popchnąć Rosję do przodu.

Mecz był napięty i stał się jeszcze bardziej napięty, gdy Miron wcisnął korektor z zaledwie minutą na zegarze, aby wymusić dodatkowy czas. Nie wygranie w normalnym czasie i zdobycie wszystkich trzech punktów nie było idealną sytuacją dla żadnej ze stron, ponieważ każdy punkt jest cenny w takiej konkurencyjnej grupie.

Jedyną opcją było zdobycie dodatkowego czasu i zdobycie dwóch punktów. Tt był Rosjaninem, który właśnie to zrobił i wygrał zwycięstwo z drugim celem Ivashinki w grze. Załamani gospodarze są teraz na samym dole grupy i tylko cud zobaczy ich w World Beach Games w San Diego, podczas gdy Rosja będzie tuż za Szwajcarią na pole position.

Cele: 0-1: Ivashinka, min. 7 (1); 1-1: Lorena, min. 7 (2); 1-2: Zaitseva, min. 1 (2); 2-2: Miron, min. 1 (3); 2-3: Ivashinka, min. 1 (ET);