Beach Soccer World doświadczył naprawdę niezapomnianego 2013 roku. Dzięki Mistrzostwom Świata w Piłce Nożnej Plażowej Tahiti 2013, które wciąż są świeże w naszych wspomnieniach, czując rytmy, klimat i ciepło z Polinezji oraz nowe odcinki sukcesu Pucharu Interkontynentalnego w Dubaju, Euro Beach Soccer League, lub Mundialito de Clubes, między innymi, nasze żagle są teraz ustawione na rozpoczęty właśnie sezon.

Piłka wciąż leci, a dzięki Mistrzostwom Świata FIFA Beach Soccer 2015 w Portugalii już na horyzoncie, nadchodzące miesiące przyniosą ekscytujące wyzwania, na które jesteśmy gotowi i chętni się zmierzyć.

Spoglądamy wstecz i rozumiemy, jak ten prawdziwie emocjonalny rok 2013, z niezatartymi obrazami, które mu pozostały, i kluczowe kroki, które potwierdził, uczynił sport silniejszym, mądrzejszym, bardziej doświadczonym. I ta siła będzie absolutnie odzwierciedlona w przyszłości, która wygląda jaśniej niż kiedykolwiek. Z satysfakcją z dobrze wykonanej pracy i zdobytymi nowymi doświadczeniami, nadszedł czas, aby przygotować się na następne.

Ten rok 2014 będzie przykładem tego, jak rodzina Beach Soccer stale się rozwija, obejmując nowych członków, nowe terytoria, nowe wydarzenia i nowe zespoły, a także starych znajomych, którzy tworzą solidny kalendarz Beach Soccer, z ponad 20 regularnymi rocznymi wydarzeniami na 6 kontynentach. Każdego dnia Piłka Plażowa jest zdrowsza, większa, a nasze marzenie o zostaniu sportem olimpijskim staje się coraz bliższe.

Na początek przedstawmy jedną bardzo wymyślną nowość na ten rok: nową piłkę. Brazuca, z wersją specjalnie zaprojektowaną przez adidasa na plażową piłkę nożną, będzie oficjalną piłką na nadchodzący sezon 2014.

Po otrzymaniu sygnału startowego na początku stycznia w Recife, z Copa America Beach Soccer, dwa nowe wydarzenia widzą światło w lutym i dołączają do Beach Soccer Circus: The BSWW Tour – Copa San Luis de Futbol Playa, w Merlo (Argentyna) oraz BSWW Tour – Muscat Beach Soccer Cup, w Omanie.

A to dopiero początek… XVIII Euro Beach Soccer League, XIX Mundialito, nowa edycja Samsung Beach Soccer Intercontinental Cup, IV Asian Asian Games, nowe kwalifikacje kontynentalne do FIFA Beach Soccer World Cup 2015, nowy odcinek Mundialito de Clubes, drugi Euro Winners Cup i wiele innych ekscytujących wydarzeń jest tuż za rogiem.

 

Tags: ,