USGA ogłosiło w poniedziałek, że przenosi US Open i prawa medialne do wszystkich swoich mistrzostw do NBC Universal od sierpnia tego roku. Ogłoszenie kończy sześcioletni związek z FOX.

US Open powróci do NBC od tegorocznych mistrzostw w Winged Foot zaplanowanych na 17-20 września. Został przełożony z pierwotnych dat czerwcowych z powodu pandemii koronawirusa. NBC Universal będzie teraz transmitować cztery mistrzostwa, które USGA przeprowadzi w 2020 roku: US Women’s Amateur (3-9 sierpnia w Woodmont Country Club w Rockville, MD); US Amateur (10-16 sierpnia w Bandon Dunes Golf Resort w Bandon, Ore.), US Open (17-20 września w Winged Foot Golf Club w Mamaroneck, Nowy Jork) i US Women’s Open (10 – 13 grudnia w Champions Golf Club w Houston w Teksasie). 

Dodanie tych prestiżowych wydarzeń USGA do naszej i tak już bardzo głębokiej działalności golfowej, prowadzonej przez naszą długoterminową współpracę PGA Tour, a także The Open Championship i Ryder Cup, stawia nas jako absolutnych liderów w dziedzinie golfa” – powiedział prezes NBC Sports Pete Bevacqua – „Ta umowa jest korzystna dla wszystkich stron, w tym NBC Sports, Golf Channel, Peacock i USGA, ale także Fox Sports, i dziękujemy im za współpracę z nami w celu sfinalizowania tej transakcji.”

Według oświadczenia USGA przesunięcie dat w US Open w 2020 r. z czerwca na wrzesień z powodu pandemii COVID-19 okazało się problematyczne dla FOX, który ma zobowiązania wobec NFL, MLB i futbolu uniwersyteckiego. W raporcie Associated Press, który po raz pierwszy podał wiadomość o transakcji w niedzielę wieczorem , FOX zbliżył się do przeniesienia US Open do kablowej sieci sportowej FS1, oferty odrzuconej przez USGA.

NBC transmitowało US Open w latach 1995–2014, następnie USGA zaskoczyło widzów, podpisując 12-letnią umowę z FOX, która wcześniej nie transmitowała gry w golfa. Ten brak doświadczenia częściowo spowodował, że FOX spotkał się z krytyką podczas swojego pierwszego US Open w 2015 roku z Chambers Bay. Niedługo potem FOX zwolnił swojego głównego analityka Grega Normana, zastępując go Paulem Azingerem.

 

Tags: , ,