Vasco da Gama stracił chwałę w mistrzostwach Carioca w silnej drużynie Flamengo w finale zawodów w Rio de Janeiro.

Po trzecim miejscu Mundialito de Clubes skończyło się wcześniej w tym miesiącu, Flamengo bardzo chciał zdobyć trofeum przy następnej okazji. Tym razem walczyli aż do pierwszego miejsca w Rio de Janeiro, aby wygrać Campeonato Carioca.

Mężczyźni w czerni i czerwieni odstrzelili kolegów finalistów Vasco da Gamę siedmioma bramkami do trzech, aby uzyskać komfortowe zwycięstwo.

Z pewnością pomogło to Flamengo w zdobyciu najlepszego zawodnika na świecie … Llorençzdobył hat-tricka w finale, zdobywając oba indywidualne wyróżnienia za bycie najlepszym strzelcem i MVP.

To był drugi finał, który Vasco przegrał w ciągu kilku miesięcy, po tym, jak przegrał z Vitorią w Copa Libertadores w napiętej strzelaninie.

Kobieca drużyna Flamengo dotarła również do finału, ale została pokonana przez kliniczną drużynę Boavista o cztery bramki do dwóch.

W finale do lat 20 Vasco da Gama miał szansę wziąć trochę srebra, w którym zawiodła drużyna seniorów. Ale to Boavista właśnie pokonał swoich rywali, wygrywając grę 5-4.

Gratulacje dla Joinville!

Warto też wspomnieć o Joinville , który pokonał Barrense 5-0 w finale mistrzostw w Santa Catarina Beach Soccer!

 

Tags: ,