Filip Marchwiński przedłużył kontrakt z Lechem Poznań. Młody pomocnik w czwartek podpisał swoją drugą profesjonalną umowę z Kolejorzem. Ta będzie obowiązywać przez najbliższe trzy i pół roku.

Osiemnastoletni poznaniak jest wychowankiem Kolejorza. W pierwszym zespole zadebiutował 16 grudnia 2018 roku, kiedy to pojawił się na boisku w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Lech wygrał to spotkanie 6:0, a „Marchewa” zdobył wtedy swoją pierwszą bramkę dla Kolejorza. Od tego momentu wystąpił w niebiesko-białych barwach 20 razy, strzelając 4 gole i raz asystując.

– Filip niedawno skończył 18 lat, już ma duże umiejętności, a jeszcze większy potencjał. To nasz wychowanek, który pokazał, że można przejść całą strukturę szkolenia i udanie włączyć się do rywalizacji o miejsce w pierwszej jedenastce. Jesteśmy przekonani, że jeśli nadal będzie rozwijał się tak harmonijnie, to w przyszłości osiągnie bardzo wiele, nie tylko w Lechu, ale również w klubach zagranicznych oraz reprezentacji Polski – zaznacza dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Dotychczasowa umowa Marchwińskiego została podpisana 22 listopada 2018 roku i obowiązywać miała do 30 czerwca 2021 roku. W czwartek obie strony doszły do porozumienia, przez co umowa młodego pomocnika została przedłużona.

fot. Przemysław Szyszka

Kolejorz to mój drugi dom, który dał mi piłkarskie wychowanie. Jestem nie tylko jego zawodnikiem, ale również od dziecka wielkim kibicem. Liczę, że swoją grą będę w stanie dać kibicom wiele radości, a z Lechem osiągnę sukcesy na arenie krajowej i europejskiej – przyznaje Marchwiński.

W tym sezonie młody zawodnik zagrał w siedmiu spotkaniach, strzelając jednego gola (z Wisłą Kraków). Zeszłotygodniowy mecz z Rakowem był pierwszym w tym sezonie, w którym osiemnastolatek wystąpił od początku.

źródła: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

 

Tags: