Nowym zawodnikiem Wisły Płock oficjalnie został Filip Lesniak. 24-letni defensywny pomocnik dołączył do nas na zasadzie wolnego transferu i podpisał umowę na dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Filip Lesniak urodził się 14 maja 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Tam też rozpoczął swoją piłkarską karierę, ale szybko wyjechał do Anglii. Jako 16-latek związał się z Tottenhamem, w którym finalnie spędził trzy lata, z półroczną przerwą na wypożyczenie do czeskiego Slovana Liberec w sezonie 2016/2017.

W klubie z Londynu Słowak występował w drużynach młodzieżowych (U-18, U-21, U-23), ale zwieńczeniem jego pobytu na Wyspach był debiut w Premier League, notabene okraszony asystą w meczu przeciwko Leicester City.

Latem 2017 roku Lesniak przeniósł się do duńskiego Aalborga, gdzie parafował trzyletni kontrakt. Miniony sezon 2019/2020 spędził jednak na wypożyczeniu w Silkeborgu, w którego barwach w tamtejszej ekstraklasie zanotował 32 występy i 2 asysty. Łącznie w najwyższej lidze w Danii zaliczył 71 spotkań, do których dołożył dwie bramki i trzy ostatnie podania.

– Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z Wisłą Płock. Moim celem jest stałe podnoszenie swoich umiejętności i oczywiście pomoc drużynie na boisku. Jestem zawodnikiem, który dobrze czuje się z piłką przy nodze, potrafię skutecznie się zastawić, stworzyć sytuacje partnerom. Myślę, że moją zaletą jest również dynamika. Bardzo chcę osiągać z drużyną jak najlepsze wyniki, żeby wszyscy w Płocku cieszyli się na koniec przyszłego sezonu z jak najlepszego miejsca Wisły w tabeli. – zdradził nam nowy pomocnik Nafciarzy.