Osiem zakwalifikowanych drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy, z gospodarzami Białorusią i Włochami, najlepszą drużyną w EBSL 2018, jako zespoły rozstawione

Losowanie nadchodzących Igrzysk Europejskich w Mińsku 2019 odbędzie się 4 kwietnia w hotelu Victoria Olimp (sala kongresowa w Barcelonie).

Komitet Organizacyjny imprezy w Mińsku 2019 / BSWW postanowił podzielić 8 uczestniczących stowarzyszeń członkowskich (PMA) na dwie (2) grupy po cztery (4) zespoły poprzez wysiew i losowanie partii. Grupy będą nazwane A i B.

Przedstawione poniżej oficjalne wyniki Super finału i promocji finału Euro Beach Soccer League 2018 zostały wzięte pod uwagę podczas siewu, więc Włochy, jako najlepszy zespół w lidze, są obsadzone jako B1, z Białorusią, jako gospodarzem, rozstawione jak A1.

Pozostałe 6 (sześć) drużyn zostanie podzielonych na 2 (dwie) grupy A i B i tak będą wyglądać różne garnki.

Na podstawie wyników EBSL-2018 są cztery pule. Zespołami z puli 1 są Białoruś (jako gospodarz, A1) i Włochy (jako zwycięzca EBSL Superfinal, B1).

  • Pula 1: Białoruś (A1), Włochy (B1)
  • Pot 2: Hiszpania, Portugalia
  • Pot 3: Rosja, Szwajcaria
  • Pot 4: Ukraina, Rumunia

W pierwszych trzech dniach zawodów rozegrane zostaną mecze fazy grupowej, a dwie najlepsze drużyny w każdej grupie awansują do półfinału, gdzie rozpoczyna się ostateczna walka o medale.

Oprócz samego losowania ceremonia będzie pełna niespodzianek, w których aktywnie biorą udział gwiazdy muzyki pop oraz gwiazdy piłki nożnej i piłki nożnej.

 

Tags: ,